Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek mi a nagyobb bűn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mi a nagyobb bűn egy párkapcsolatban. Testileg vagy lelkileg vonzódni valaki máshoz?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, hogy hosszú párkapcsolatban előfordul, hogy idővel más is elkezd érdekelni, de pont az a lényeg, hogy szeretjük egymást annyira, hogy nem csaljuk meg a másikat, én viszont most mégis úgy érzem, mintha megcsalt volna, ami talán hülyeség.

Mindig is lelkiismeret furdalásom volt, ha megnéztem egy pasit, ha vonzónak találtam, még akkor is ha egyáltalán nem voltunk közeli viszonyba, és a képzelgéseim csakis gondolati síkon léteztek. A párom most viszont lelkileg került közel egy csajhoz, és ez nekem nagyon rosszul esik. Sokszor éjszakánként beszélget vele, mikor dolgozom, neki önti ki a szívét és nem nekem. Egyszer már azt mondta, hogy nem beszél vele többet és letiltja, most mégis újra dumálnak. Azt mondta olvassam el a beszélgetést ha nem hiszem el hogy nem akar tőle semmit (persze ezt csak az után, hogy kiderült a dolog és kiakadtam). Én beleolvastam és valóban nem beszélgetnek semmi szexuális témáról, viszont nekem valahogy baromi rosszul esik, hogy lelkileg ilyen közel kerültek egymáshoz. Kicsit olyan mintha megcsalt volna. Másrészről viszont én is rossz vagyok amiért megnéztem más pasikat, szóval ha úgy nézzük mindkettőnk bűne ugyan akkora. A baj az, hogy már nem bízom benne annyira mint eddig és nem tudom mit csináljak. Ti mit gondoltok erről?

(Egyébként öt éve vagyunk együtt. Mindkettőnknek ez az első komoly kapcsolata.)

22/L


2017. jan. 5. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Lelkileg nekem nagyobb "bűn" lenne, de ha komoly kapcsolatban a máshoz való vonzódás tovább tart a "hú de jó csaj/pasi/akármi" gondolatnál, az már nekem rég rossz lenne.

Amit te írsz, azzal nekem nem lenne bajom, nekem is van olyan ellenkező nemű barátom, akivel éjszakákat képesek vagyunk átbeszélgetni praktikusan mindenről, de semmi olyan nem merül fel, hogy összejöjjünk vagy hasonló.

2017. jan. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A lényeg: ha már nem bízol benne, és úgy érzed, hogy a másik csajba szerelmes, akkor szakítsatok. Ennek így már nincs értelme. Volt öt szép évetek, el kell tenni emlékbe, egymást meg el kell engedni.


A kérdésre: igen, van, hogy hosszú kapcsolatban elkezd más is vonzani meg érdekelni, de pont az a hűség lényege, hogy ilyenkor nem kezdesz vele kiépíteni bizalmi kapcsolatot, hanem távol tartod magad a "veszélyforrástól", és majd szépen elmúlik, mint minden fellángolás.

Megnézni egy jó pasit és kívánatosnak tartani nem ügy, elvégre nem lettél se frigid, se leszbikus, és ugyanúgy nem akadok ki azon se, ha a párom tart egy nőt szexinek. Elvégre nem vak, és nagyon is férfi.

Ez pont nem ugyanaz, mint amikor rájössz, hogy XY-nal több is lehetne, ha nem lenne senkid, és ahelyett, hogy ezt a sztorit itt rövid zárod, még keresed is a társaságát, beszélgettek, lelkizgettek, és kiépítesz vele egy igencsak szoros barátságot, miközben fizikai vonzalmat is érzel iránta. Hát baromira nem ugyanaz a kettő!


Az jogos, ha párodban ez után nem bízol, és ha van a szívében hely másnak, akkor lesz is, mert ez a kapcsolat már nem az igazi részéről. Legfeljebb nem ez a csaj, hanem a következő.


A megcsalás nem ott kezdődik, hogy a fütyit beleteszik a punciba, sokszor onnan indul, hogy titokban, a másik háta mögött váltanak két szót, és pont azért titokban, mert ő is tudja, hogy ezt már nem lenne szabad.


A férfi-nő barátság is teljesen más, pl. a párom az összes férfi haveromat ismeri (mind a kettőt), és ők is összehaverkodtak. Eszembe sincs velük hajnalig lelkizni, de ha baj van, akkor egy telefon, és nála vagyunk hajnal kettőkor is.

2017. jan. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ez mindenképp jel, h. a párod esetleg már kidfelé farol a kapcsolatból.

én csajként ugyanilyen szituban vagyok, a srác velem lelkizik, van nője,mi egymásba szerettünk, pedig nálunk sem annak indult.

és tévedés, h. ilyenkor a szexről beszélgetne a 2 fél, ha a mi beszélgetéseinket olvastad volna, abban sem lett volna semmi ilyen, de bennünk közben alakultak az érzések, a kötődés, a szerelem.

a pasik akkor csinálnak ilyet, ha már nem szerelmesek a párjukba, v. lelkileg magányosnak érzik magukat, és úgy érzik, mással jobban meg tudják beszélni a dolgaikat.

2017. jan. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát, attól függ. Nekem is van fiú haverom (lány vagyok), akivel egész éjszaka tudok dumálni olyasmikről, mint foci, filmek, videojátékok, mert ezek a témák a barátomat nem igazán érdeklik, vele nem tudok ezekről beszélgetni, viszont engem érdekelnek, és szeretem megvitatni valakivel. Viszont SOHA nem önteném ki a lelkem a haveromnak a párom HELYETT.

Mi meg is beszéltük a barátommal, hogy ha ilyen helyzetbe kerülne bármelyikünk, akkor átbeszéljük, és igyekszünk javítani a kapcsolatunkon, az adott személytől meg eltávolodni.

Megnézni másokat nem bűn, amíg megmarad azon a szinten, hogy konstatálod, hogy attraktív az adott pasi, aztán mész tovább. Pár perc múlva úgyis elfelejted. Ez csak akkor gáz, ha komoly vonzalmat kezdesz érezni olyan iránt, akivel gyakran találkozol.

2017. jan. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, #4 vagyok, ezzel a haverommal olyan 15 éve vagyunk haverok, soha nem akartunk többet, és nem is találkoztunk lassan 6-7 éve, szóval nem hinném, hogy a jövőben többet akarnánk egymástól... Néha én adok neki tippeket, hogy szerezzen barátnőt :D
2017. jan. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!