Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban szeretnek a nők dicsekedni a férjük diplomájával, a diplomás férfi miért jelent kizárólag okos, magas iq-val rendelkező személyt?

Figyelt kérdés
2 kérdésnek is fel lehet fogni. Nem egy tanulatlan férfi kérdése ez. Mégcsak nem is férfié. Munkahelyemen az 100 négyzetméterre jutó ignoráns, tudatlan diplomás férfiak aránya kimagasló. Nők hada itt az oldalon is hajlamos ezzel felvágni jobban mint a férfiak.Mindenhol ezt látom. Rengeteg országban jártam már volt több barátom, de állíthatom a diploma birtoklása nem ad se lexikális tudást, se magas iq-t. A legokosabb exem amatőr csillagász volt, remek fejszámoló stb. De ez csak egy példa.

2017. jan. 6. 20:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Mert te nem a gazdasági potenciált keresed a barátaidban. Ritka az ilyen nő.
2017. jan. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Egyetemi dolgozó vagyok, így teljesen biztos vagyok benne, hogy a diploma sok esetben semmit sem ér. Sokszor olyan hallgatók mennek át, és kapnak diplomát, hogy csak a fejemet fogom, hogy miért nem lehet őket kivágni a francba. De tényleg nem tehetjük meg. Volt olyan nő (harmincx éves), aki gyógyszeres kezelés alatt áll, és embereket fenyegetett közösségi oldalon. A szakmánk nem veszélytelen, vegyész vagyok, és rettenetesen sajnálom, hogy nincs már pszichológiai vizsgálat. Konkrétan olyan momdatok hagyták el a száját, hogy ő minden nála szebb nőt leöntene kénsavval. És ilyeneknek lesz hozzáférése (és elvileg tudása) veszélyes anyagokhoz... Ráadásul amúgy is meg van kötve a kezünk, de ha ez nem lenne elég, akkor még ráadásul össze is jár az egyik proffal dugni, biztos, ami biztos. Volt olyan srác, aki két eszközt nem volt képes rendesen összeilleszteni, illetve olyan, aki óránként eltűnt a gyakorlatról, hogy ő most eszik/cigizik. Sokszor mintha erdei iskolában képzelnék magukat. Közben meg olyanok kallódnak el, akik értelmesek, talpraesettek, szeretetreméltóak, csak nem tudnak magolni, vagy családi problémák miatt képtelenek rendesen a vizsgákra koncentrálni.

Szomorú dolog ez, és pont emiatt sok diplomás valóban nincs olyan szinten, amilyenen kellene lennie. És máris érthetőbb, hogy sok helyen miért nem szeretnek pályakezdőket alkalmazni.

Na mindegy, picit elkanyarodtam, bocsánat :)

Nyilván sokan státusz szimbólumnak tekintik a papírt, ezért hangoztatják ennyire, ha pedig ők maguk nem szereztek, akkor a párjukkal dicsekednek. Viszont biztos van olyan is, aki nem hencegni akarják, csak megemlítik valami kapcsán. Írásban ez sokszor nehezen jön át. Ellenben, aki picit tapasztaltabb, jártasabb a témában, nem esik hasra ennyitől. Érdemes csak mosolyogni és lapozni.

2017. jan. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%
nekem jól esik azt mondani, hogy a barátom informatikushallgató. persze magamtól is rájöttem, hogy értelmes és érdeklődő. én többdiplomás vagyok egyébként, és nem szégyelltem azt se, mikor képzetlen férfi volt a kedvesem.
2017. jan. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
12%

Sajnos van egy bár egyetem khm büfészak ahol a diploma nem jelent semmit. Lásd közgáz, bölcsészet, marketing stb.

A melóhelyen ilyen közgazdász öltönyös majmokkal vagyunk összezárva, és iszonyat buták. Manipulálható, műveletlen népség. Hiszen ez kell a hatalomnak, egy nagy gazdasági potenciállal rendelkező, manipulálható szolgaréteg, úgyhogy ezen nem lepődök meg.

Van egy-két szak, pl. informatika, építészet, különféle mérnök karok, és főleg a BME-re gondolok, amit a mai napig szivatósnak mondanak, talán itt vannak viszonylag nagyobb arányban intelligens emberek. Persze ezeket a szakokat is el lehet végezni sík hülyén. Pláne hogy az általános műveltség itt se előny, inkább hátrány.

Ennek ellenére szerintem a BME-s mérnök diplomások közt nagyobb arányban vannak magas IQ-jú emberek, mint máshol. Ezenkívül elég nagy akaraterő kell hogy valaki elvégezze.


Mondom ezt úgy, hogy nem jártam BME-re, de végignéztem 2 magas IQval rendelkező emberke szenvedéseit már :D


A többi egyetem büfészak kb, ELTÉN még lehet h képeznek matematikusokat, akik okosak, de a többi szak ott is csak a piálásról szól.

2017. jan. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es: Sajnos én is hasonlóan látom a helyzetet. Én még egyetemista vagyok természettudományi szakon+dolgozom is és sajnos később kezdtem az egyetemet

anyagi okok miatt, mert anya egyedül nevelt rokkantnyugdíjból. Külföldre mentem dolgozni segítségként és hogy megtanuljam az adott nyelvet. Jobban értékelem a tanulást és munkát mint valaha. Párom nem diplomás amiért piszkáltak már mivel engem okosnak tartanak gyerekkoromtól, de sajnos ezzel engem is bántanak mivel nem is akarják őt igazán megismerni, pedig remek ember,tájékozott és nagyszerű szakember.

2017. jan. 6. 21:30
 6/11 anonim ***** válasza:
35%
én elméletileg egy nehéz egyetemre jártam, de még én is elvégeztem, pedig nem érzem magam egy okosnak, bár minél többet beszélek emberekkel, meg olvasom a hozzászólásaikat akár itt is, egyre jobban azt érzem, h nem is vagyok olyan hülye, mint képzelem, szal írjatok még sok ilyen hülyeséget, a diplomától kibszott okos lesz vki, meg hasonló bölcs gondolatokat, mert ettől kicsit magabiztosabb leszek, h vannak nálam hülyébbek. :)
2017. jan. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

"a diplomás férfi miért jelent kizárólag okos, magas iq-val rendelkező személyt?"


"de állíthatom a diploma birtoklása nem ad se lexikális tudást, se magas iq-t. "


Most akkor mi a kérdésed valójában?


Ui.: 30-a diplomás nő, diplomás férfit keres! :D

2017. jan. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg vannak olyan nők, akiknél elvárás, hogy a férj diplomás legyen. Státusszimbólum a dolog.

Egyébként #2-essel értek egyet. Mérnöki szakon vagyok egy vidéki egyetemen és vicc, ami megy. Konkrétan több buta és szociálisan fejletlen emberrel találkoztam a szakomon, mint szakközépben. A diploma elvégzése sem jelent eleve tudást. Rengeteg zh/vizsga random. Ha épp olyan kedve van a tanárnak, akkor átenged. Ha nem, akkor nem. Nem egyszer láttam olyat, hogy tényleg képben lévő gyereket simán megbuktattak és makogó emberkét átengedtek jó jeggyel. Továbbá sokan pénz segítségével végzik el az egyetemet vagy jó helyről jöttek.

Szóval tény, a diploma önmagában nem jelent nagyobb tájékozottságot, logikát vagy általános műveltséget.

2017. jan. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért szeretnek ezzel dicsekedni, mert buták. Benyelték a médiából ömlő marhaságot, hogy milyen nagy dolog az.
2017. jan. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
61%

utolsó adott egy ötletet. lehet, hogy ez is csak ugyanolyan, mint felvenni a Dr. előnevet, ami a férjedtől jön. vagy azt mondani, a férjed mennyit utazgat a nagyvilágban. vagy mennyire tehetős.


vagy a gyerekeid mennyire vitték. ugyanaz... a saját nem túl tartalmas életedről elterelni a figyelmet, és úgy tenni, mintha az a vágyott élet a tiéd lenne.


nem szoktam felvágni azzal, hogy mi van a barátommal. bár büszkének büszke vagyok rá is.


3

2017. jan. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!