Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tanácsolnátok ebben a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tanácsolnátok ebben a helyzetben, menthető a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel már 4 éve vagyunk együtt, de kezdenek kiütközni olyan dolgok, amikkel nem tudok mit kezdeni. Felnőtt kapcsolati problémák, amikben életkoromból fakadóan eddig nem volt részem.


Nem szeretném elveszíteni, de ha a jövőnket nézem, nem látok közös pontot és ez elkeserít. Hosszú lesz, de remélem adtok pár használható tanácsot.

Középiskola végén ismerkedtünk meg ( 4 év különbség van közöttünk). Én egyetemre mentem, ő pedig szakmát tanult. Én albérletbe mentem, ő a rokonainál lakott Pesten. Most lassan végez a sulival, heti 2 nap iskola, heti 5 nap diákmunkára jár, hogy legyen elég pénze. Én sem unatkozom, nem vagyok az a bulizós egyetemista típus. Tanulok, dolgozom, építem a jövőmet.

A gondok ott kezdődtek, hogy nekem vizsgaidőszakom van. Ő szeretne nálam lakni, mert közel vagyok a munkahelyéhez. Egy ideig oké volt, de rájöttem, hogy nem tudom kipihenni magam. Ő 03:30-kor kel heti több napot, én meg előtte 1-2 órával fekszem le, mert tanulok. Mindig felébredek olyankor, alig tudok vissza aludni, nem vagyok kipihenve, amúgyis stresszes vagyok, nem büfészak. Délutánosként este hazajön, széthagy mindent, zuhanyzik, lefekszik. Ha bármit felvetek: "Hagyjam, ő dolgozott ma és fáradt." Ebben igaza van, de engem meg elgondolkodtatott, hogy ezt akarom hallgatni egész életemben, hogy ő dolgozik 8 órát és vége a világnak?


Mindegy. Megkértem, hogy vizsgaidőszakban csak találkozzunk napközben és kész. Ez rosszul esett neki és megharagudott rám. Azt mondta, hogy akkor mi lesz, ha majd együtt élünk? Így számíthat rám? Mondtam neki, hogy az más, akkor már nem műszakozni jár, nem diákmunkás lesz (tipikus női szakmát tanul, csak nappali munka van). Nem igazán hatotta meg.


Emellett ő állandóan felveti, hogy butának érzi magát mellettem. Én ezt soha nem éreztettem vele, soha nem mondtam neki ilyet. Én okosnak tartom őt, az osztálya legjobb tanulója és érdeklődik a világ dolgai iránt.De ő lenézi magát, mert én egyetemista vagyok, ő meg nem és annyi mindent tudok, van egy csomó lehetőségem, a világ kinyílt előttem ő meg tök buta hozzám képest. Ezt ő szokta mondani. Ezzel sem tudok mit kezdeni, de tudom, hogy a jövőben ez egyre rosszabb lesz, ahogy tovább tanulok, ő pedig nem.


Aztán itt vannak azok a pszikos anyagiak. Ezt ő hozta fel, de sajnos egyet kell értenem vele, ez problémás lesz. Most 2 óra munkával keresek annyit, amennyit ő fog 8 órában. Ha előre jutok és 8 órás dolgozó leszek, akkor ez 2-3x annyi fizetés különbséget jelent és ő ezért a pénzért nehezebb munkát végez. Emiatt én nem tudom magam rosszul érezni. Tőle viszont megkapom, hogy "neked könnyű, irodában ülsz". Úgy érzem, hogy egyáltalán nem érzi át azt, hogy nekem mennyi stresszel járt eljutni oda, hogy irodában ülhessek, mert magamat tartom el közel 5 éve és nem így indultam.


Őt viszont nem fogom eltartani. Sem őt, sem más lányt. Elviszem ide-oda, veszek ezt-azt szeretetből, de az is tönkretesz egy kapcsolatot hosszútávon, ha a férfi fizeti a lány életszínvonalát, mert a lány fizetése semmire nem elég. Főleg amikor bemegyek a munkahelyemre és látom,hogy a huszonöt körüli lányok már egyedül élnek és nem úgy néznek ki, mint akik kuporgatnának.


A barátnői sem jó irányba viszik. Huszonöt év felettiek már, dolgoznak...több műszak, sok munka, kevés fizetés...albérletben laknak, semmi félretett pénz...ide megyünk, oda megyünk szórakozni, hónap végén meg alig marad pénz...én nem akarom, hogy őt is belehúzzák ebbe a mókuskerékbe, de hajlik rá, mert "annyit dolgozom. Jól esik látni, hogy van értelme.".


Szóval a pénz hosszabb távon problémás lehet. Én szeretnék nagyvilági életet élni, utazni, fizetni a hobbimat, lakás, autó... ő meg nem tud a szakmájára jellemző átlagbérből. Én bíztatom, hogy attól, hogy az első munkahelyén keveset keres, akkor annyi, hogy váltani kell 3-4 alkalommal, mindenhol egyre többet kérni és egy-két év után már jó lesz a dolog. Megtanul egy nyelvet vagy kettőt. Nyelvtudás + szakma az már jó fizetéssel kecsegtet bárhol. Ha pedig végképp nem jön össze a dolog, akkor menni kell egyetemre, én partner vagyok benne (abba még beleszállnék anyagilag is). De mintha süket fülekre találnék.


Az a gond az egésszel, hogy mivel most növök fel, így még nem találkoztam ezzel a problémával korábban. Úgy érzem, hogy egyre nagyobb szakadék alakul ki közöttünk. Ő is mondta már, hogy egyre jobban azt érzi, hogy nem fogunk együtt maradni.


Én viszont szeretnék. Szeretném őt ösztönözni, de van egyáltalán értelme? Hallgatni fog rám? Néhány napja már felvetette, hogy nem szereti, hogy miattam ennyit kell változnia. Ő szereti a maga kis beülős csapatát, nem zavarja a 2 műszakos munka, ott mindenki körbeudvarolja, úgy szeretik, ahogy van, elbeszélgetnek, röhögnek totál primitív dolgokon... Amikor az én társaságommal megyünk valahová, akkor "meg sem tudok szólalni, a lányokkal sem jövök ki. Mindegyik h***e kis beképzelt r*bi, megy a képmutatás, különbnek érzik magukat másoknál"...Pedig nem atomfizikáról beszélgetünk, elhihetitek. Ha sikerül nekik valami, akkor koccintanak rá, gratulálnak, örülnek a másiknak. Jó a munkahelyük, jó a fizetésük, emiatt alig van gondjuk az életben. De ezt a páromnak nem fogom mondani, mert felesleges.


Eléggé kezdek elkeseredni, mert szeretem őt. Próbálom motiválni, hogy ne érje be annyival, hogy van egy munkahelye és kész, de őszintén...az egész baráti társaságában a tanult ember valami ufo, lenézett dolog. A rokonságában is. Van esélyem ennyi ellenhatással szemben?


Ti hogy oldottátok meg, hogy ti törekedtetek felfelé a ranglétrán, szebb,jobb,minőségibb életért, a párotok viszont elvolt azzal, amibe 21 éves korában belecsöppent?


2017. jan. 10. 19:28
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Ember legyen a talpán aki ezt elolvassa :D

De előre is köszönöm.


25/F

2017. jan. 10. 19:29
 2/17 anonim ***** válasza:
96%

Pár órával ezelőtt feltettek egy kérdést, miszerint igaz-e, hogy doktor a doktorral, közgazdász a közgazdásszal fog házasodni úgyis?

Szerintem ha ilyen szigorúan nem is, de az igaz, hogy azonos iskolázottság és életszínvonal kell magyjából ahhoz, hogy életképes legyen egy kapcsolat hosszútávon (általában).

Nálatok már mosz kiütközik a különbség, ez összeegyeztethetetlen. Bármennyire is nehéze ez, a lánynak a te tanulmányaid miatt kisebbségi komplexusa van, az anyagiak később a nagy különbség miatt csak rosszabbak lesznek.

Van, amit nem érdemes erőltetni.

22/L

2017. jan. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nézd, fiatal vagy, gondolom, ez az első komoly kapcsolatod. Ilyenkor az ember még tanulja önmagát, illetve azt, hogy mire is vágyik pontosan egy kapcsolatban. Nyilván nem túl kellemes szembesülni vele, hogy a választottunk nem felel meg a preferenciáinknak, meg egy több éves kapcsolatot lezárni, de inkább most tegyétek meg. Mert igazad van, ezek a különbségek a későbbiekben még jobban ki fognak éleződni. Most még mindkettőtöknek van esélye olyan társat találni, aki jobban passzol hozzátok. Még ha nehéz is meghozni egy ilyen döntést, jobb mielőbb megtenni. Legalább a jövőben már tudatosabban tudsz társat választani, hiszen már tudod, hogy milyen értékeket keresel a másikban.
2017. jan. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
36%

Mi az a tipikusan noi munka, ami nehezebb a te munkadnal? Nyilvan te sem irodai adminisztratornak tanultal egyetemen, tipikus noi nappali munkarol meg rogton a mukormozes, ovoneniskedes meg hasonlok jutottak eszembe, ezek meg nem hinnem, hogy annyira megeroltetoek lennenek, hogy legalabb annyira legyen ereje delutan, hogy ne szethajigalja a cuccait otthon. A baratnod szimplan lustanak es hisztisnek tunik.

Masreszt viszont egyertelmu, hogy tudat alatt te is lenezed ot valamennyire, es inkabb jarnal valakivel az irodabol (nem feltetlen konkret valakivel, csak egy olyan lannyal), es teher neked a baratnod es inkabb csak a kozos evek tartanak mellette. (Ez a resz ertheto.) Azt mondjuk nem ertem, mi bajod azzal, ha boven van ra keret, hogy mondjuk neki is fizesd a kozos nyaralasotokat es tarsai, nyilvan nem kell minden heten Chanellel meg MK-val es tarsaival meglepned, es eltartanod sem (ami nem a fizeteskulonbseget jelenti, hanem azt, hogy o egyaltalan nem dolgozna semmit!), de nem a penzedert van veled, hiszen kozepsulisok voltatok mindketten anno, egy ferfi aki szereti a baratnojet, nem hisztizne ezen, hogy o marpedig nem fogja az o eletszinvonalat fizetni.

Igazabol o lusta es lehet kicsit tenyleg buta, te meg szimplan anyagias sznob vagy, nem latom nagyon menthetonek a dolgot :D

2017. jan. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Költőnő? ***** válasza:

Én nem 2 műszakban dolgozom, sztem jópár dologról el lehet velem beszélgetni, de néha én is nevetek primitív dolgokon. A sznobizmust és a rátartiságot nem szeretem.

Nem ez a fokmérője egy ember értékének; ez biztos.

Bennetek viszont sajnos gyakorlatilag szinte semmi közös nincs. És nem a pénz itt a legnagyobb baj sztem, hanem h ez mkinek jó így. Hosszabb távon te sem fogsz tudni annyit változni érte, hogy neki jó legyen és ő sem.

2017. jan. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Azt nem értem, hogy mi a sznobizmus abban, ha én szeretnék nagyvilági életet élni, lehetőleg minél több vagyonnal, kényelemmel és tanulni is imádok. Miért rossz tulajdonság ez?


" Bennetek viszont sajnos gyakorlatilag szinte semmi közös nincs. "


Nos, valójában a leírtakon kívül elég sok dolog közös. Csak a jövőnk kezd kevésbé az lenni.

2017. jan. 10. 20:00
 7/17 anonim ***** válasza:

Szerintem eljött az ideje egy nagy beszélgetésnek!

Üljetek le, és beszéljétek meg, hogy ki mire vágyik, mit szeretne a jövőben, hogy tudjátok ezt összeegyeztetni.


Őszintén szólva, én is szívesen meglepem a páromat, és megosztom vele a vagyonom is akár, de csak abban az esetben, ha azt látom, hogy megbecsüli a munkám, és ha ő is törekszik a jobbra. Egy olyan emberrel nem is lennék együtt, akinek megfelel az, hogy alig keres valamit, és nem törekszik az önfejlesztésre, a jobb életre.

Nem baj, ha nem keres sokat, de törekedjen rá, hogy jobb legyen és egy normális életszínvonalat megengedhessen magának.

2017. jan. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
64%
Némi tapasztalattal a hátam mögött azt tudom mondani, hogy oké, keresel egy olyan csajt, aki annyit keres mint Te, de akkor tudomásul veszed, hogy ő is karrierista lesz, és később meg abból lesz számtalan problémád. Legkésőbb amikor a feleséged gyereket szülne, kénytelen lennél eltartani őt egy ideig, vagy elküldöd dolgozni 3 hónap után. Az a helyzet, hogy még nem láttam magam körül olyan párost, ahol működött volna olyan kapcsolat hosszú távon, ahol a nő vmi extra jól kereső menő vezető volt pl., pedig 4-5x közötti vagyok. Ez van sajnos.
2017. jan. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Én végigolvastam. Egy korúak vagyunk. :)

A fele probléma alapvetően hülyeség (lenne) és időszakos amit leírtál ( vizsgaidőszak, meg kisebbségi komplexus). Egy része viszont a te igényeid és az ő igényei és színvonala miatt valóban ütközést hoz.


- Pláne, hogy téged nem zavar. Ha őt meg valóban zavarja, akkor tud tanulni ő is. Akár nyelvet, ahogy mondtad. Bár kis fizetésből tudom, hogy nehéz, mert drága a magántanár is, és a nyelvsuli is.

- Az hogy 2 műszakba jár sem probléma, egy haver srác ( 28-30 körüli) 10-12 éve van a feleségével, ő most váltott kb 5 év után a 2 műszakról egy másik munkahelyre. Ja, és azóta ő is minimum 2x annyit keres, mint a felesége.


- a baráti társaság, hát alkalomadtán szerintem el lehet viselni, az én barátom sem sűrűn jött a munkahelyi összejövetelekre.


Én amúgy pont fordított helyzetben ismerek ilyet. a haverom 25, barátnője 29 körül, és a srác keres keveset, a csaj meg egész jól, és ő a tanult náluk. A csaj munkatársai mondjuk már inkább sznob kategória, de ők is csak alkalomadtán csinálnak összejövetelt, a srácnak nem megerőltető ezeket kibírni. Többségében meg nincs ott, nálunk sem a nője, és náluk sem ő. Ennyi meg belefér.


Nem kell senkit kitartanod.

Amit mondtál, hogy néha veszel-ezt azt kedvességből meg elhívod helyekre, az szerintem nem megerőltető, ha jól keresel. Most egy utazás pl más meg a nagyobb kaliberű dolgok, te tudod, mennyi fér bele, szerintem ezt is meg lehet beszélni, ha akarják.

Nálunk pl ezidáig én kerestem röhejesen keveset, barátom többet, de mindig beleadtam a részem a nyaralásba is( bár nagyon drága helyekre azért nem mentünk), nem vártam és nem várnám el soha, hogy ő fizessen egészében valamit is nekem... Viszont volt, hogy magától vett nekem olyat, ami épp kellett, vagy mentünk néha étterembe, azokat nem engedte, hogy beleadjak.

-> Itt az utazásnál viszont ha ő nem tud félre tenni, te meg messzebb helyre mennél, ott gond lehet.


Amúgy engem rettentően zavart a kevés fizum, és az, hogy én okosabb vagyok annál, mint mait csinálok és semmibe néznek, így bár imádtam a kollégáimat és barátok voltunk mi is, 2 év után jött el nálam az a pont, amikor már nem volt elég összetartó erő ez sem.

Így átvergődtem magam egy szar időszakon, és most mondhatni szakmailag és pénzügyileg is megbecsült helyen vagyok. ( Ja, nekem is első (már normálisabb) munkahelyem volt. :D)


A a másik fele, ami baj lehet, hogy ha úgy látod, hogy nem is akarja, hogy jobban könnyebb legyen neki. Mondjuk én sem tudom elképzelni, hogy húszon évesen hogy tudja elfogadni valaki, hogy szar pénzt keres. Nálam az is visszatartott az első helyemen, hogy a legjobbak között voltam, így titkon abban is reménykedtem, hogy ha a főnököm elmegy, akkor megpályáztam volna helyét. De még mindig ott van. :D


Te beszélgetsz a barátnőddel a kövi éves terveiről, ha abban nincs semmi motiváció, zéró szinten karrierista, nem akar sem előre lépni, sem nyelvet stb tanulni, akkor ez a másik sarkalatos pont.

Egy hosszú kapcsolat szerintem itt szokott töréspont lenni, amikor a 2 ember nem egyformán változik már.. Az ember változik idővel, de ha a másik nem, akkor az nem jó bizony.

25N

2017. jan. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Pontosan milyen szakmát tanul? Probáld meg rábeszélni arra, hogy egy OKJ-s tanfolyamot elvégezzen, ha az egyetemet nem is. Pl az én középsulimban is van képzés, két év alatt megkapja a pénzügyi-számviteli ügyintéző szakmát plusz ha szán rá még egy évet akkor a mérlegképes könyvelőit is. Jó tudom ez így már három év az már majdnem olyan mintha egyetemre menne, de biztos van olyan képzés ami 1-2 éves és érdekelné is. Amúgy megmondom őszintén, engem is zavarna, már most 19 évesen is... én vért izzadok a suliban mert közgazdásznak tanulok és 100% hogy ha egy szakmunkásnak tanulóval járnék, ha most még nem is, de egyetemista koromban biztos hogy elöjönnének az ellentétek. De itt van az ellenpélda, barátom szülei:édesanya 3 diplomával rendelkezik, tanár, közgazdász. Édesapa szakmunkás és vállalkozó mégis nagyon jól kijönnek egymással minden téren. De sajnos nálatok elég sok probléma van, én azért megpróbálnék úgy leülni beszélgetni, hogy 1) kettőtök jövőjéről 2) hogy a saját életetekkel mit akartok kezdeni, azért el nem hiszem, hogy a barátnőd örökké két műszakban rossz fizetésért akar dolgozni. Addig kell tanulni amig fiatal az ember.
2017. jan. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!