Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem divat őszintének és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem divat őszintének és nyíltnak lenni kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Elképesztő, mennyire nem tudnak kommunikálni az emberek a párjukkal, az itteni kérdések nagy részét simán meg lehetne oldani egy fél órás őszinte beszélgetéssel. Miért jobb napokig, hetekig, hónapokig, néha évekig magukban tartani, ha bántja őket valami?

Sok ember inkább magában duzzog, rosszul érzi magát, kételkedik, mérgelődik, stb. MIÉRT jobb ez, mint leülni, és őszintén átbeszélni? Miért akkora divat nem kommunikálni?


2017. jan. 12. 23:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tanulták meg, nem kaptak ilyen mintát... Önértékelési zavar, párkapcsolat függőség... Millió oka lehet.
2017. jan. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én se kaptam soha jó mintát, és nem tanultam, mégis sikerül, teljesen magától értetődő, hogy mindent megbeszélek a párommal..
2017. jan. 12. 23:34
 3/17 anonim ***** válasza:
Én megbeszélő típus vagyok, de sokszor a lányok akikkel járok egyszerüen retardáltak vagy nem tudom de nem lehet velük megbeszélni semmit hiába ültetem le.
2017. jan. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ugyanezt gondolom és én is annak vagyok a híve ha valami probléma merül fel akkor szólni kell a másiknak és le kell ülni és nyíltan megbeszélni.

Többféle gond van ezzel. Sokan csak hibáztatnak és abból nem az jön le hogy a megoldást keresik. A másik pedig a fogadó fél elzárkòzása "elmenekülése" a konfrontáció elől.

Bizony én találkoztam olyan emberrel is akivel sajnos nem lehetett mit kezdeni, mert a legkisebb észrevételre is úgy reagált, mintha az életére akarnék törni. Vagy azok akik duzzogva elvonulnak és hozzájuk sem lehet szólni csak miután kiengesztelődtek, persze a témát messze kerülni kell nehogy felzaklassuk újra őket.

Szüleiktől biztos így látták, vagy sehogy sem mert nem tudják kezelni érett ember módjára a helyzetet.

Kb. olyan mint ha egy nőnek soha semmit nem mondhatnál el őszintén mert mindenre elsírná magát.

2017. jan. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is tapasztaltam az exemnél, ha valamit meg akartam beszélni, akkor volt, hogy 2 napig nem szólt hozzám egyszerűen... De ez miért jobb, mint gyorsan átbeszélni, aztán igyekezni javítani, közben meg mehet minden tovább? :D
2017. jan. 12. 23:44
 6/17 anonim ***** válasza:
Sosem tudjuk meg! De kihalóban van a minőségi / őszinte kommunikáció, sajnos !
2017. jan. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Azért mert nyílt támadásnak véli vagy bszogatásnak, vagyis a sértettségére koncentrál végig ahelyett, hogy átgondolná azt, hogy talán jogos e a másik kérése. Illetve van, hogy valaki alapból elhárít mindent, hogy nehogy már neki megmondja hogy mi legyen.
2017. jan. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
8%
Ez nem divat kérdése, hanem intelligencia hiánya.
2017. jan. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Mondjuk én próbáltam az exemmel ezt is megbeszélni, nem segített, szakítottam.

Miért jó egy dedóssal együtt lenni hosszútávon?

2017. jan. 13. 00:05
 10/17 anonim ***** válasza:

"Elképesztő, mennyire nem tudnak kommunikálni az emberek a párjukkal, az itteni kérdések nagy részét simán meg lehetne oldani egy fél órás őszinte beszélgetéssel."

Mintha csak én írtam volna. A probléma az, hogy a legtöbb ember erre képtelen. Buták. Nem tudnak érvelni, nem tudnak figyelmesen hallgatni. Az emberek többsége még saját magával sincs képben. Nagyra nőtt gyerekeket látok, defektes kapcsolatokban.

Régebben őszinte voltam a kapcsolatokban, most már egy dologban kevésbé.

2017. jan. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!