Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Apahiány/apakomplexus miatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Apahiány/apakomplexus miatt lehet olyan, hogy egy nő belemegy több kapcsolatba is egyszerre? Mintha soha nem lenne elég neki 1 valaki.

Figyelt kérdés
Mindig megcsalt mindenkit, de nagyon szenvedett miatta. Viszont ha szeretetet/szexet "szimatol" egy férfi részéről, nem tud lemondani róla akkor sem, ha kapcsolatban van.

2017. jan. 16. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagyon függ attól, hogy milyen a kapcsolata az apjával, mert ez is többféle lehet, illetve attól is, hogy az anyja hogyan kezelte a helyzetet. Nem lehet ezt a dolgot csak egy szempontból nézni. Olyan is van pl., hogy a lány alig ismeri az apja természetét, bizonyos családi ügyek miatt és akkor az apakomplexus fogalma nagyon minimális.

Azt is fontos megnézni, hogy mennyire törekszik önállóságra az illető nő, mert ha igen, akkor szintén minimális az apakomplexus fogalma.

2017. jan. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Nem. Apakomplexus alatt a csaj olyannal akar együtt lenni, akkor az apai szerepet helyettesíti számára.
2017. jan. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam erre, mert csak agressziót kapott az apjától és semmi szeretetet vagy gyengédséget. És hogy talán ezért nem tud ellenállni, ha egy férfitól azt kaphat "végre".
2017. jan. 16. 10:41
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Apakomplexus esetében a nő az idősebb pasikra bukik. Az általad felvázolt szeretet és családi kötődés hiánya miatt előfordulhat olyan, hogy könnyen elcsábul, de ez sem törvényszerű.

Pl. én tudom magamról, hogy szeretethiányos gyerek voltam, illetve az egyedülálló anyám túlféltett, szóval nem "tanultam" kamaszként az ismerkedést, kapcsolat lényegét, ami miatt fiatal felnőttként sok hátrányom volt. Borzasztó naiv voltam, szép szavakkal könnyű volt kábítani, mert simán elhittem, hogy hogyne, nagyon szeretve vagyok - de soha senkit nem csaltam meg, sőt, pont az ellenkezője voltam, túlzottan ragaszkodtam a nyilvánvalóan nem működő dolgokhoz is, hiszen jót ígértek. És addig, amíg ragaszkodtam az adott kapcsolathoz, soha rá se néztem másra.

Ugyanakkor az én esetem csak egy példa, a rosszul-nehezen kötődő embernél (ami visszavezethető az apahiányra akár, de ehhez azért egy komolyabb anamnézis kéne, hogy ki lehessen jelenteni), szóval a rossz kötődés simán hozhatja magával a folyamatos megcsalást. De egyetlen momentum alapján ezt merész lenne kijelenteni, hiszen sok más is történhetett az életében, ami miatt ilyen lett, amilyen.

2017. jan. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Ha ez van, akkor meg kell vele értesd, hogy te kényeztetni szeretnéd őt, mindent megadni, amit csak tudsz (nem számítanak annyira az anyagiak), szerelmes szeretnél belé lenni, csak hagyja és bízzon meg benned lassan, te pedig legyél vele türelmes, de tartsd vele sokszor a kapcsolatot telefonon és személyesen is, kedveskedj neki.

Ez esetben is alacsony az apakomplexus egy nőben, mert voltaképpen nem ismeri az apját, nem érti konkrétan a helyzetet, az agresszió okát és amúgy magát az helyzetet. Sajnos legtöbbször azért agresszív egy férfi, mert a feleség vagy nem viszonoz, vagy kihasznál állandó jelleggel és játszik a férfi érzelmeivel családban, vagy semmibe nézi minden alkalommal őt mint embert és gondolatait.

Pár hónap után azt is felajánlhatod a lánynak, hogy nálad aludhat alkalmanként, egy agresszív apának teljesen mindegy, hogy mi van voltaképpen a lányával, csak önmagára és a feleségével való viszonyára figyel.

2017. jan. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
42%
Ezt kvasagnak hivjak. Felesleges mindenfele alpszichologiaval magyarazni, meg onigazolni az erkolcsi tartas, meg a felelossegvallalas hianyat...egeszen egyszeruen annyit kell tenned, hogy nem kefelsz fuvel faval. A dugas nem ''szeretet''.
2017. jan. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!