Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan győzzem meg erről?

Figyelt kérdés

Sziasztok! (Előre is elnézést kérek a helyesírási hibaimert, tab-rol írok)

Nagyon szépen köszönöm, ha valaszoltok. :)

Nos nekem az a problémám, hogy a párom nem engedi hogy dolgozzak.

Kifejtem ezt bővebben: 2-éve vagyunk együtt, tökéletes harmóniában élünk együtt. Ő a tökéletes férj, tényleg egyetlen egy rossz szavam sem lehet rá! Nagyon szeretjük egymást, és 1-hónap mulva lesz az esküvőnk amit már nagyon nagyon várunk!! :) Kb 1,5 éve élünk együtt egy kis aranyos albérletben, mondjuk eleg picike a lakás de kettőnknek tökéletes, és nem is drága ezt is szerencsésen kifogtuk.

Páromnak azért a magyarországi munkahelyekhez képest elég jó munkahelye van, kb 300-ezer forintot keres havonta amiből egész jól gazdalkodunk, meg azért is jò a munkahelye mert eleg sok szabadideje van, ezért még arra sincs panaszom hogy nem lennénk eleget együtt. Az a baj hogy elgondolkodtam a jovonkon... És akarunk babát. Akkor biztos hogy nagyobb lakásba kellene koltoznunk, mert ez egy garzon. És nem igazán tudom mit kell venni egy babának, mert egyetlen baba sincs a közelemben (de addigra azert kifaggatom pl anyukámat hogy felkészült legyek. Csak meg nem most akarunk babazni, egyből azt hinne hogy állapotos vagyok :) ) de gondolom nem eleg ennyi pénz igy rá, ha majd többet fogunk a lakásra is fizetni. Szóval én ezt próbáltam megbeszélni vele hogy mi lenne ha én ia dolgoznék... Azt a penzt egyben eltehetnenk, a baba szuletesere vagy akar gyujtogethetnenk addig hogy vegyünk egy lakást, szeretnék felre is tenni a gyerekünk felnőtt korára, hogy ne 0- penzel nyissa a felnőtt kort, és stb. :) amire ő azt válaszolta hogy ő régimódi ember, és nem birja mar csak a gondolatát sem hogy az ő szerelme dolgozik. Inkabb tulorazik majd állandóan csak en ne aggodjak es ne dolgozzak amit nem szeretnék mert azt nem bírnám ki hogy ő a fáradtságba hajtja magát én meg nem dolgozok. Nem mondom azert hogy igy nincsen dolgom mert ugye én tartom rendben a lakást, amikor dolgozni megy mindig friss még meleg ételt elviszem a munkahelyére, anyukámekhoz is megyek mindig be segíteni a hazimunkaban mert ők egy 5-szobás nagy házban laknak. Oda kell a segítség. Anyosomnak is be segítenek de ő igazából nem annyira szeret engem... Azt mondta azert pont mert nem dolgozok.. :( persze párom mindentől megvéd es kiáll mellettem, de akkor is kellemetlenül érint engem ez a dolog. Aztan minden hivatalos ügyet én intezek és most én szervezem az eskuvonket is. Bar azert neha segit benne a párom is, amikor itthon van mindenhova elkísér ha vásárolok, ne nekem kelljen cipekednem stb. :)

Amúgy az én szakmám : sminkmester,fodrasz. Azért fotozasokra elszoktam néha menni ha hívnak, azert keresek valamennyit de elenyésző az ő fizetesehez kepest.

Szeretném meggyőzni, mert azert elférne a plusz pénz majd a babánál.

Bocsánat ha nagyon hosszú lett, Köszönöm ha elolvastátok !

További szép napot Mindenkinek! :)



2017. jan. 16. 12:46
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
24/N 28/F
2017. jan. 16. 12:49
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Konkrétan nem értem a kérdést.

Mi tart vissza, hogy elmenj dolgozni? Mert ha én el akarok menni, akkor engem az atyaúristen nem fog visszatartani, nem hogy a pasim.

Az anyagi hátteretek koránt sem indokolja, hogy otthon ülj, mert három emberre és egy nagyobb lakásra ez az összeg édeskevés. Vagyis más okból nem mehetsz dolgozni. Vagy iszonyat féltékeny rád, vagy szeretné, hogy teljes mértékben tőle függj, és ilyen kiszolgáltatott helyzetbe szülj gyereket.

Mindkét esetben a bántalmazó kapcsolat felé tettetek egy jó nagy lépést.


Normális férfi támogat és segít, nem pedig korlátoz. Vagyis ha te menni akarsz dolgozni, akkor biztat, hogy "remek ötlet, cicám, te leszel a környék legjobb fodrásza, két év múlva lesz egy kis saját üzlethelyiséged, csak vágj bele".


Olyan meg nincs, hogy mit enged meg, meg mit nem. Most gazdád van, vagy párod??


Én mindenesetre fejvesztve menekülnék, ha nekem azzal indítana egy pasi, hogy "nem enged" akármit csinálni. Mondjuk én már idősebb és tapasztaltabb vagyok, mint te, engem már nem kápráztatnak el a szép szavak és a kényelem.


Annyit tegyél meg magadért, hogy nem győzködöd, mert nincs szükséged az engedélyére. Felnőtt ember vagy.

Keresel valami munkát, és bejelented, hogy mikor kezdesz. Legfeljebb két napig hisztizik, aztán kézcsókom.

2017. jan. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Aha. Remek otlet hozzamenni ehhez a hapekhoz tenyleg... tudod, mi lesz 5 ev mulva? "Nem ertem, miert akarsz egyaltalan kilepni a lakasbol, plane gyerekes anyakent... maradj csak otthon, neveld a gyereket, az a te dolgod, mert te az en szerelmem vagy, meg a gyerekem anyja. Es ennyi. Mas minosegben meg leszel szives nem letezni, mert egy senki vagy.". Kb. most is ezt kapod, csak meg finomitott verzioban a beetetes idejere.

Csakhogy erezd a kontrasztot... az en parom muszlim vallasu, abszolut hisz a hagyomanyos noi-ferfi szerepkorokben, de soha egy masodpercig eszebe nem jutna megmondani nekem (illetve eldonteni helyettem - mert nalatok ez van, kb. annyiba vagy nezve, hogy a parod meg egy dontes meghozatalara sem erez kepesnek, ezt remelem azert erzed!), hogy dolgozzak-e vagy sem.

2017. jan. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Huh hát ő inkább úgy bánik velem mint egy hercegnovel, mindig azt mondja hogy én "többet érek annál hogy dolgozzak "stbstb. Bar mondjuk abban is lehet igazság amit ti valaszoltatok, neki tényleg eleg kényelmes ez a helyzet igy... De nem tudom mert azért ő is besegít nekem, mindig reggelivel kelt fel engem amikor itthon van, vagy amikor elmegyek itthonról es valamiért nem jon velem, akkor pl elmosogat és ilyenek, nem erzem hogy kiszolgáltatott helyzetben lennék mert oda megyek ahova akarok, akkor amikor akarok, csak ehhez az egyetlen dologhoz ragaszkodik. Azt mar említette hogy akkor többet dolgozna, de kiberelhetnenk egy szalont hogy ne legyen főnököm, de hat nincs vendegkorom eloszor is ezt kellene megteremteni egy szalonban aztan egy ilyen lépést tenni. De nagyon szepen Köszönöm a válaszokat! :) igazabol csak nem. Szeretnék összeveszni vele.. Nem akarnám bántani, mindentől úgy félt engem, de eleg valószínű hogy ez lesz a megoldás, hogy körbenézek a szepsegipari munkák kozott aztan meglátjuk hova vesznek fel. Aztan pedig bejelentem, egyebkent nem fog veszekedni velem szerintem csak a lelkemre fog hatni ami tudom nem szep dolog tőle...
2017. jan. 16. 13:26
 5/12 A kérdező kommentje:
De nyilván hozzafogok menni és megoldjuk a problémákat majd valahogy, hiszen ezert a dolog miatt nem fogom azzal büntetni hogy nem megyek hozza feleségül... Nem fogom elhagyni eletem szerelmét mert kényeztetni akar.
2017. jan. 16. 13:32
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy tipikus bantalmazo kapcsolat, te meg jo alany vagy neki, hogy uralkodjon. Nem fogsz dolgozni, feleslegesen keresgelsz. A kiszolgaltatottsagot pedig arra irtak, hogy mibol lesz nyugdijad, TB-kerdese vagy mi lesz, ha a a gazdad elhagy? Akkor hova mesz? Az utcara gyerekestol vagy vissza a szuloi hazba?

A faszinak akkora komplexusai vannak, mint a haz...

2017. jan. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyósnak igaza van, talpraesett nő vagy, most viszont a párodtól függsz, eltart. Lehet, hogy ő úgy látja, hogy elkényelmesedtél és kihasználod a vőlegényed. Mindenképp menj el dolgozni, egyrészt te se maradsz folyton otthon, másrészt ahogy írtad kelleni fog a plusz pénz. Így, hogy szinte az egészet félre tudjátok rakni nagyon nagy előny lesz a jövőben, illetve ha magadnak mégis megengednél valami kisebb luxust (vagy a párodat ajándékoznád meg) nem kell az ő fizetéséből költened. Mond meg neki, hogy szeretnél még a baba előtt karriert építeni, aztán ha jön a gyerek békésen otthon tudsz maradni anélkül, hogy hiányozna valami az életedből.
2017. jan. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hiába kezel úgy mint egy hercegnőt JELENLEG, ez a gyerek után meg fog változni valószínűleg.


Valamint, gondolkodj már! Miből lesz nyugdíjad? Ha elhagy, vagy esetleg meghal, mihez fogsz kezdeni? 0 munkatapszatalattal 30-35 évesen 2 gyerekkel a nyakadon majd biztos felvesznek dolgozni, igaz?

Ezeket mondd el neki. Nincs garancia arra, hogy pl holnap nem éri baleset és vagy akármi.. akkor veled mi lesz? Majd a kedves anyós szerinted eltart, mert a kedves fiacskája hercegnőként bánik veled és az a véleménye hogy össze ne koszold a kezecskéidet?

2017. jan. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Renekül beszptál neki mindent, amit mondott, ügyesen csinálja.

Még most mehetsz, persze, de már kisérget, stb. Ha elvesz, akkor sz utcára nem teheted ki a lábad, ha gyereked lesz, meg pláne.

És mi lesz, ha elhagy, vagy akármi? Nyugdij, tb (apropo, azt ugye fizeti neked?). Emellett semmit nem kapsz majd a gyerek után (gyes, tgyás, gyed), mert nincs munkaviszonyod.

Hát én menekülnék ebböl a dologbol, senkinek nem szolgáltatnám ki magam, de a te életed... csak aztán ne gyere sirni, hogy megvert, mert ránézék egy pasasra, aki elötted állt a sorban.

2017. jan. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Istenem de buta vagy.... hat persze hogy ugy kezel mint egy hercegnot. Majd ha jon a gyerek (300 ezer egy nagyobb lakasban es gyerekkel pikkpakk elmegy) akkor meg otthon fogsz megorulni mert nem tudsz elmenni sehova, ra nem bizhatod a gyereket, mert allandoan dolgozni fog es faradt lesz... Aztan ha egyszer veget er ez a csodas kapcsolat, ott maradsz fizetes meg minden nelkul. A kesobbiekrol (nyugdij) meg nem is beszelve.
2017. jan. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!