Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak ha szeretem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak ha szeretem a barátnőmet de nagyon lusta? 24/F

Figyelt kérdés

A kis szerelmemmel már 6 hónapja együtt vagyunk és nagyjából 4 hónapja együtt is élünk Pesten. Én már a saját lábamon állok ő most kezdte az egyetemet. Minden tökéletes viszont egy ideje kibukott egy két dolog ami engem eléggé zavar. Ugye ő még fiatal 18 éves még nem lakott egyedül, ennél fogva nem tud főzni, mosni, takarítani és elég rendetlen is. Én sem vagyok egy kifejezetten rendmániás illetve az vagyok de mégis szertelen kicsit és emiatt a lakásomba beköltözött a káosz egy szép lánnyal együtt. Magam után simán tudok rendet tartani de két személlyel már nehezen főleg hogy ő semmiben sem segít. Egész egyszerűen az anyja mindent megcsinált helyette amióta él és ezt megszokta.


Nagyon szeretem őt tényleg semmi más bajom nincs vele. Szorgalmasan (nálam szorgalmasabban mondjuk így) tanulgat azért erre nem panaszkodhatok. Az elején még tök jó volt, tanítgattam főzni mindig csináltam neki finom vacsit nagyon tetszett neki, hogy "jó vagyok a konyhában" (is). De azthittem már ennyi idő után magára talál és nem az, hogy ő csinálja de legalább felezzük a munkákat. Az előző barátnőm nagyon jól főzött általában ő is csinálta, takarított, mosott stb. A párom pedig nem nagyon mutat ambíciót a házimunka iránt ami engem is demotivál és én sem csinálom meg mindig.

Én néha annyira elfoglalt vagyok a munkám miatt, hogy egyszerűen képtelen vagyok már nekiállni annak is amikor még edzeni kéne mennem, bevásárolni, barátokkal találkozni stb. Ő sokkal jobban ráérne de egy kicsit el van kényeztetve. A múltkor kicsit összekaptunk és mondtam, hogy felveszek egy bejárónőt és kész. Én ezt nem mondtam komolyan de annyira megtetszett neki az ötlet, hogy azóta ezzel nyaggat. Tudom, hogy szereti az ilyet. Gondolom dicsekedni akarna vele a barátnőinek.


Nem akarok vele veszekedni sem bántani őt de tényleg nagyon lusta és kerüli a házimunkát. Nekem meg már nagyon fárasztó, hogy mindent én csinálok. Már ültem le vele beszélgetni is erről akkor megígérte, hogy változás lesz és nem lett. Már álltam mögötte és felügyeltem ahogy mosogat meg főz de utólag annyira bepukkadt azon, hogy én "kényszerítem" hogy el is akart költözni. Lehet nem jön át a szövegből de ezen kívül tényleg minden tökéletes vele és eszem ágában sincs szakítani.


Szóval mit lehet tenni ilyenkor? Kajak szégyen szemre alkalmazzak bejárónőt?


2017. jan. 16. 16:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
Oszinten szolva, ilyen emberert nem lenne kar, ha elkoltozne a kornyezetedbol. Gyerek meg, nem valo a felnott eletbe, ahol anyukaja nem torli ki a segget. En szimplan hazakoltoztetnem, pontosan megjelolve az okot miszerint "en a baratnommel akartam osszekoltozni, nem pedig egy gyerek gyamsagat magamra venni", majd osszepakolnam a cuccait. Lehet visszajonni, ha mar kepes alapveto emberi funkciokra, es nem jatssza a kisasszonyt. Felreertes ne essek ferfire is ugyanez vonatkozna nalam, mert ruhellem az ilyen eletkeptelen embereket, akik mama nelkul nem latnak fott etelt meg tiszta ruhat, hiszen az berepul a szekrenybe meg a sutobe, a mami meg ehhez a varazspor.
2017. jan. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
55%

"Én néha annyira elfoglalt vagyok a munkám miatt, hogy egyszerűen képtelen vagyok már nekiállni annak is amikor még edzeni kéne mennem, bevásárolni, barátokkal találkozni stb. Ő sokkal jobban ráérne"

barátokkal találkozás helyett te is ráérsz takarítani

Egyébként tipikus példa, hogy a férfiak általában ugyanígy viselkednek egy kapcsolatban, mint a te barátnőd, csak a nők ezt jobban elviselik, ha viszont egy nő lesz ilyen, a férfiak óriási hisztit csapnak.

2017. jan. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

2# Nem a barátokkal találkozás miatt nincs időm a házimunkára. Ne legyél már ilyen szőrszálhasogató.

De ő is ugyanúgy találkozgat a barátnőivel szabadidejében ami neki több van ez a lényeg. És többet is van otthon mint én. És nem várom el, hogy csinálja meg helyettem csak legalább besegíthetne és más férfiakat meg végképp ne keverj ide akik rendetlenek én ugyanis már 4 hónapja gondoskodok kettőnkről csak kezd már kicsit sok lenni.

1# Nem tehet róla, hogy elkényeztették. Nem fogom kidobni ilyen dolog miatt de tényleg gyerek még sok szempontból.

2017. jan. 16. 17:36
 4/22 anonim ***** válasza:
56%
Akkor meg ne a friss húsú kislányokkal akarj járni, hanem nőt keress
2017. jan. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
60%

Meg lehet próbálni azt is, hogy beszélsz a szüleivel.


A bejárónő se egy rossz ötlet egyébként. De persze csak úgy, hogy 50-50%-ban fizetitek. Ekkor már nem biztos hogy annyira hajlani fog ez az ötlet felé. Ha meg igen, akkor lehet is hívni, aztán idővel kiderül, hogy kell-e az a plusz költség, ha amúgy lenne a dologra idő.

2017. jan. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Én nem az alapján döntöm el ki a nő, hogy mennyire házias. Beszéljek a szüleivel? Az anyukája nagyon bír engem, de nem tudom ők mit mondhatnának neki. Ez az 50-50 dolog meg nem is rossz ötlet elgondolkodok rajta.
2017. jan. 16. 18:07
 7/22 anonim ***** válasza:
34%
Nem tudom képes-e még a barátnőd a változásra vagy már késő és egész életében ilyen marad, de valahogy ösztönözni kéne arra, hogy legalább maga után elpakoljon. Mivel írtad, hogy beszélni próbáltál már vele, extrém tanácsot tudok csak adni. Pár hétig te se csinálj semmit (ami ugye nehezedre fog esni, de bírd ki valahogy) aztán a mocsok és a kupi közepére szerezz be egérszart vagy valamit, ami annak tűnik, és rejtsd el szanaszét a lakásban viszonylag észrevehető helyeken, a ledobott és otthagyott ruhái közé is tehetsz, az szerintem igazán sokkoló hatással bírna és talán észhez térítené. Miután ő maga felfedezte és sikoltozva végigfutott a lakáson, ülj le vele, és mondd el, hogy ha nem takarítotok a helyzet csak romlani fog. Ekkor felvázolhatod neki vagy kiszámolhatjátok együtt, hogy kinek mennyi szabadideje van hetente, összeírhatnád az összes elvégezendő házimunkát és ragaszkodj hozzá, hogy ő is vállaljon x dolgot belőle. Ha nem megy bele, akkor szerintem ez a kapcsolat nem ér ennyit, hogy együtt maradj vele.
2017. jan. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

"a lakásomba beköltözött a káosz egy szép lánnyal együtt. Magam után simán tudok rendet tartani de két személlyel már nehezen főleg hogy ő semmiben sem segít. Egész egyszerűen az anyja mindent megcsinált helyette amióta él és ezt megszokta."


Eddig olvastam :)


26 N

2017. jan. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Húúú ez jó! Nagyon fél az egerektől :D

Be kéne szereznem egy kisegeret és elengedni valahol (csak nehogy ne találjam meg és kárt tegyen nekem valamibe tényleg :D), tuti sikítozás lenne a vége.


Egyébként azzal már nem értek egyet amit a végén írtál. Ezért biztosan nem dobnám őt. Meg megcsinálja ha nagyon sokat noszogatom és veszekszek vele de sajnos magától nem jut eszébe. Sőt inkább úgy mondanám, hogy mindent megtesz, hogy elkerülje a házimunkát. Értitek mire gondolok... :D

2017. jan. 16. 18:34
 10/22 anonim ***** válasza:
33%

Még annyit hozzáteszek, hogy elsüllyednék szégyenemben nő léttemre és nem csak a párom, hanem magam előtt is, ha mindenzt egyedül neki kellene csinálnia, mert nekem nincs kedvem. Nálunk is előfordul, hogy nincs időnk a munka mellett, örülünk, ha beesünk az ágyba, vagy éppen nem volt időm főzni, és akkor esszük, ami van, de hogy lustaságból ne tegyem ezeket meg. És még egy: egy nő ezeket nem csak azért teszi meg, mert muszáj, hanem mert szeretne gondoskodni arról, akit szeret, legalábbis nálam ez így van. :)Az a baj, hogy a barátnőd még nem nőtt fel, gyerek még.


26 N

2017. jan. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!