Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért van az, hogy amikor már...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy amikor már majdnem összejövök egy lánnyal akkor megijedek maga a tudattól hogy kapcsolatban vagyok?

Figyelt kérdés
Olyan furàn érzem magam egy kapcsolatban,és emiatt csak ilyen barátság extrákkal kapcsolatban érzem magam jól,ezt kilehet nőni,miért van ez egyàltalán? 20 f

2017. jan. 17. 23:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs felelősségtudatod. Talán majd megjön, talán nem.
2017. jan. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mert nem tudsz felelősséget vállalni a kapcsolatért. Egy barátság extrákkal kapcsolatban nincs elköteleződés a másik felé, így nincs benne semmi ijesztő. Gyerek vagy még.
2017. jan. 18. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Lehet de én nem is akarok senki mellett elköteleződni,én tök jól èrzem magam az ilyen laza kapcsolatokban...
2017. jan. 18. 02:39
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért ijedsz meg, mert ahogy írtad te is, nem akarsz elköteleződni más mellett, mert így érzed magad jól, mivel gondolom ennek ellenkezőjét várják tőled, frusztrált leszel.

Keress olyat aki szintén laza kapcsolatot akar.

30/f

2017. jan. 18. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4es jól mondja,valóban kellemetlen mikor valaki mellett elköteleződök,még fiatal vagyok majd kiéltem magam akkor elköteleződök
2017. jan. 18. 06:38
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem, ez nem így működik, hogy "majd kinövöd". Az ember kötődési mintázata (hogy mennyire érzi magát biztonságban mély kötődési kapcsolatokban, mennyire képes tartós elköteleződésre) egészen kisgyermekkorban alakul ki, olyan időszakban, amikorról még nincsenek tudatos emlékeink. Ez egész életünkre határozza meg a kötődési mintázatot. A későbbiekben már nagyon nehezen változik meg. A te kötődési mintázatodat elkerülő kötődésnek hívják. Még ha lenne is tartós kapcsolatod, akkor sem éreznéd magad túl jól benne hosszú távon.

A kötődési mintázat megváltoztatása mély önismereti munkával lehetséges csak. Az újabb és újabb kapcsolatokkal való kísérletezgetés hosszú távon csak ront a helyzeten.

2017. jan. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is azt gondolom, hogy ezt nem lehet csak úgy "kinőni". Majdnem 40 éves vagyok, de nem tudok kikötni egy nő mellett sem, az lett a normális állapotom, amikor nincs senkim, a párkapcsolataim még több év után is valahogy furák voltak, nem találtam magamat bennük.


A legboldogabb időszakaimban nem volt senkim, csak kötöttségektől mentes barátnőkkel kavartam, vadászgattam. Nem hiszem, hogy valaha is eljutok oda, hogy azt mondjam, "már kiéltem magam". A vadászat lételememmé, életformámmá vált, mint ahogy a jaguár sem áll át fűevésre, hiába öregszenek a csontjai.


Mi ilyen típusok vagyunk, talán magányosan fogunk meghalni, család, feleség és gyerek nélkül.

2017. júl. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!