Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A mai emberek miért gondolják...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A mai emberek miért gondolják annyira azt, hogy ha egy párkapcsolatban gondok vannak, akkor továbblépni kell, nem pedig feloldani azokat, és harcolni kettőtökért?

Figyelt kérdés

2017. jan. 24. 09:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
58%
mert fogyasztói társadalomban élünk: ha valami nem működik, dobd ki, és vegyél másikat. S ez ide is kihat... szomorú
2017. jan. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
70%
Azért utálom ezt a kérdést, mert hamis állításon alapszik. A "régi emberek" sem jókedvükből maradtak együtt életük végéig, hanem mert muszáj volt. Nem volt más lehetőség, így nyeltek. Ma már nem kell ülni a langyos szarban, tovább lehet lépni.
2017. jan. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%

Ennyire ne általánosíts, nem mindenki dobja azonnal a kukába az együtt töltött éveket.

Viszont ha te hiába próbálod ezen elv alapján megoldani a gondokat de a másik nagy ívben szarik az egészre, mert neki igy kényelmes akkor hiábavaló az egész.

2017. jan. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
37%
Nagyon leegyszerűsíted a kérdést. Mit nevezünk párkapcsolatnak? Amikor már egy hónapja járnak? Amikor már egy éve járnak? Amikor már együtt élnek? Amikor már van közös gyerek? Amikor házasságot kötöttek? Nem mindegy.
2017. jan. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
73%
Mert van,hogy csak az egyik fel veszi eszre a problemat es hiaba valtoztatna rajta ha a masik nem partner ebben. Egyedul nem tarthatsz ossze egy egesz hazat :)
2017. jan. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
70%

Nem a "mai emberek" gondolják így, hanem némelyek. Igaz sokan vannak.

A válasz nagyon egyszerű: könnyebb.

Ráadásul egy jó működő kapcsolathoz érettség is kell. Ez valamiért nincs meg a legtöbb emberben. Éretlenül belemászni egy kapcsolatba pedig tuti szakítás. Konfliktusok lesznek minden kapcsolatban, de a kezelésükhöz már ész kell. Ha nincs ész, marad a szakítás.

2017. jan. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
86%

Fogyasztói társadalom, plusz egyszerűen gyávák kommunikálni, őszinték lenni.

Meg két emberen múlik, én pl hiába próbáltam megjavítani a kapcsolatunkat az exemmel, hiába akartam "harcolni" kettőnkért, ő nagy ívben tojt az egészre, hát még jó, hogy akkor továbbléptem, feleslegesen vergődni nem fogok azért.

2017. jan. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
81%

Egy párkapcsolatnak vannak különböző szakaszai.

A kezdeti időszak az ismerkedésről szól, amit én személy szerint úgy tekintek, mint mondjuk a munkahelyen a próbaidőt: ilyenkor még egyik féltől sem várható el, hogy köteleződjön el, hiszen alig ismerik egymást, és könnyen lehet, hogy olyan dolgok derülnek ki a másikról, amit a párja képtelen elviselni.

A következő neuralgikus pont az, amikor felszáll a rózsaszín köd és a felek elkezdik egymást reálisan látni, amikor bekövetkeznek a szürke hétköznapok. Szerintem innentől lehet egyáltalán érdemben párkapcsolatról beszélni, addig csak ismerkedés, randizgatás, összecsiszolódás van. Ha a kapcsolat a mindennapokban, egymás hibáit is tolerálva jól működik, akkor az egy értékes kapcsolat, ha nem, akkor megette a fene, kár érte küzdeni.

Ezt követően minden kapcsolatban fellépnek különböző krízisek, hullámvölgyek. KÖZÖS erőfeszítésekkel ezeken át lehet lendülni, de, ahogy már fentebb is írták, ha csak az egyik fél tesz a változásért, akkor nem fog működni.

Én a magam részéről évekig küzdöttem egy sokéves kapcsolat megmentéséért - de egyedül, az exem nem tett a változásért. Évek után adtam fel, de legalább elmondhatom, hogy megpróbáltam. Utólag sem bántam meg sem a küzdést, sem azt, hogy végül feladtam. Azóta olyan párom van, akivel közösen törekszünk a helyzetek megoldására.

2017. jan. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
74%
Mert rövid az élet, és nem éri meg a semmiért küzdeni.
2017. jan. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
mert van az a helyzet, amikor már baromira nincs kedvem/erőm harcolni.
2017. jan. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!