Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek sem igy kellett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek sem igy kellett volna viselkednie?

Figyelt kérdés

Szóval most egy ideig nem tudunk találkozni a párommal és chatelni szoktunk néha.

Nekem van egy hobbim, amit nagyon szeretek csinálni és fejleszteni akarom benne magam, hogy jó legyek és elismerjék.

Épp irtunk egymással, s egyszercsak küld egy képet, ami ketté van osztva, egyik felén az én hobbim a másikon egy másik, össze van hasonlitva ugyanaz a két dolog csak épp a másik feltüen jobban van kivitelezve, és küldi, hogy milyen vagány( a második)

Nekem ez rosszul esett, mert tökre az volt a lényege, hogy az a hobbi amit én üzök mennyire le van maradva a másiktól.

S szóvá tettem, hogy azért küldte, mert a másik jobb? S erre ő, hogy szép a második azért küldte. S mondom hogy hát a kép mondanivalója eléggé bánt, főleg tőle kapni ezt, s erre besértődött. Nemhogy megértette volna velem,hogy az én munkámat is becsüli, értékeli azért, besértődik. Most jobb, hogy mindketten sértve vagyunk?

Mit gondoltok?


2017. jan. 24. 12:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A sértődés nagyon gyerekes dolog. Szerintem sem így kellett volna viselkednie, hanem meg kellett volna erősítenie téged.


Te pedig lehet, hogy tálalhattad volna finomabban a témát, mert azzal, hogy "ez rosszul esett", láthatóan kiváltottad belőle a védekezést (sértődést). Ezt általában egy kicsit trükkösebb kommunikávióval el lehet kerülni.

2017. jan. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Igazából nem derül ki, hogy mi volt ezzel a célja... lehet, hogy azt próbálta jelezni, hogy zavarja, hogy a hobbiddal többet foglalkozol, mint vele, vagy bármi mást.

Mindenesetre TE elmondtad, hogy téged ez hogyan érint, jelezted, hogy bántónak érzed. És én úgy vagyok vele, hogy az érzéseimet senkinek nincs joga kétségbe vonni, pláne a páromnak! Nálam az ilyen megnyilvánulások nagyon fontos szűrők: ha a párom megbánt, ezt jelzem és még ő sértődik meg, akkor az számomra azt jelzi, hogy az empátiája a béka feneke alatt van. És mivel számomra az empátia a legfontosabb érték egy párkapcsolatban, ezért azt hiszem, itt érne véget a kapcsolat számomra.

Írom ezt úgy, hogy számtalanszor fordult elő, hogy a párom akaratlanul megbántott és én ezt jeleztem. Nem megsértődött, hanem tiszteletben tartva az érzéseimet megbeszéltük és ő is elmondta, hogy mi volt az eredeti célja. Ha valaki megsértődik, akkor az ellehetetleníti a további kommunikációt, akkor onnantól kizárólag az ő érzéseire kell fókuszálni, az én megbántottságom meg megy a kukába. Ez így nem egy kölcsönös kapcsolat! Számomra a jó kapcsolat alapja, hogy a felek kölcsönösen törekszenek egymás érzéseinek és igényeinek megértésére és tiszteletben tartására.

2017. jan. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Én reméltem, hogy megfog erősiteni benne, hogy azért az én munkám is tetszik neki és értékeli de csak annyit mondott hogy szimplán azért küldte mert tetszett neki a második. Aztán meg na jó, hagyjuk, mindegy, jólvanmááár.

2017. jan. 24. 12:42
 4/15 A kérdező kommentje:
Egyébként nem foglalkozok a hobbival többet, mikor találkozni tudunk azt az időt rászánom mindig, azon kivül próbálom fejleszteni magam benne, és tényleg fontos számomra, hogy jó legyek benne vagy legalább valaki, főleg a párom értékeljen benne és érezzem azt, hogy valamit én is tudok jól, de ez kicsit önbizalomrombóló volt számomra, bár lehet én fújom fel?
2017. jan. 24. 12:43
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy motivációnak szánta, hogy te is csináld majd ilyen szépre? Csak rosszul sült el a dolog...
2017. jan. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha a képet magában küldi el, hogy nézd, milyen jó kivitelezés, te is hasonlókat készítesz, abban nincs semmi.

De az, hogy direkt egymás mellé montázsolja a tiéddel, hogy nézd, micsoda különbség van közt, az érthető, ha nem esik jól

2017. jan. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi a további választ.

Igen, össze volt hasonlitva a két dolog, fel is volt irva a nevük, hogy igy ilyen szar, amúgy a másik módszerrel milyen vagány... :/

2017. jan. 24. 12:58
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor viszont ez tényleg bántó :(

Én pl rajzolok elég jó szinten, de mégiscsak egy hobbi, látom, hogy vannak nálam jobbak, de a párom mindig dícsér és lelkesít, hogy professzionálisan jó vagyok, megosztja a rajzaim fb-n, szóval mindig támogat.

Szerintem épp elég kritikus velünk az egész világ, a párkapcsolatban pozitívan kéne támogatni egymást, nem szételemezni, hogy miért rossz, amit csinálunk.

2017. jan. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Egyetértek... mások igyisú-úgyis kritizálnak, elemezgetnek a munkában, legalább a társadnak legyél a legjobb és értékelje...
2017. jan. 24. 13:09
 10/15 anonim ***** válasza:
9.: csak nem mindegy, hogy ezt normális hangnemben mondod el neki, vagy hisztisen :) nagyon más jön le ilyenkor a pasiknak
2017. jan. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!