Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan esik szarul ez a mondás, és amit a barátom csinál? (Suba a subához, guba a gubához. )

Figyelt kérdés

Szándékosan tettem párkapcsolati témakörbe, kérem az admint, ne tegye át továbbtanulási kategóriába!


Amit tudni kell rólam: 17 évesen érettségiztem. Az egyetemre való jelentkezést hatalmas stresszként éltem meg, mert fogalmam se volt, mit szeretnék csinálni, így csak úgy megjelöltem néhány szakot, amiről úgy gondoltam, érdekelni fog. Óvodapedagógusnak vettek fel, viszont amikorra ez kiderült, már egyáltalán nem akartam az lenni, így nem is kezdtem el. Helyette egy 2 éves OKJ-s képzésre jelentkeztem turisztikai szervező értékesítő és szállodai recepciós szakra , hogy mégis csináljak valamit. A barátom, noha idősebb, mint én, egy évvel később érettségizett nálam (5 éves gimibe járt), és célirányosan gazdasági szakra ment, nagyon szereti. Én a 2 éves képzés után egyből találtam munkát egy szállodában recepciósként, azóta ott dolgozok több, mint fél éve. Míg a barátom még mindig egyetemre jár. A szállodai munkával annyi a problémám, hogy korn kell kelni, és éjszakázás is van. Barátom mostanában egyre inkább mondogatja, hogy jelentkezzek egyetemre (az ő családjában mindenki orvos vagy valami jól kereső gazdag ember), és állandóan a továbbtanulásról beszél nekem. Nálam nagyon kevés a diplomás a családban. Eddig ez nem volt konfliktus, de már nem először mondja nekem, hogy a nagymamája az anyukájának, és az anyukája is neki azt mondta mindig (és emiatt párom is nekem), hogy "Suba a subához, guba a gubához." Ez nekem borzasztó szarul esik, mert úgy érzem, gáz vagyok a szemében. Továbbtanulnék én, ha tudnám, hogy mi érdekel. De csak annyit tudok, hogy szeretem az állatokat. Nem részletezem, mert jelenleg nem továbbtanulási tanácsokat várok (bár ha valaki szeretne, írhat nyugodtan), inkább az lenne a kérdésem, hogy ez másnak is rosszul esne? Jogos? :(

20N és 21F 4 éve együtt



2017. jan. 24. 20:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Jézusom, iszonyat bunkó a barátod és a családja is. Ez a mondás már ezer éve elavult és egy nagy hülyeség. Semmi szégyellnivaló nincs abban, hogy tisztességesen dolgozol, és ha a barátodat csupán az zavarja, hogy nincs diplomád, akkor épp ideje otthagyni a fenébe, mielőtt teljesen kicsinál téged lelkileg.
2017. jan. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Hát igen kijött ez a dolog sajnos...

Ha az egesz csaladja ennyire diploma manias akkor sajnos ez ígyis fog maradni és töled is elfogja várni. Főleg ha a diploma a kezébe lesz lehet meg le is fog nézni miatta amiert neked nincs :(

2017. jan. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Tehát végülis nem azt nézi, hogy ki vagy és milyen ember, hanem hogy milyen papírod van.

Kell ez neked?

2017. jan. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
A leírásodban a párod családja elég bunkó és jogosan esik rosszul, DE sajnos abban van igazság, hogy az azonos anyagi háttér ideálisabb, mint az amikor az egyik fél háromszor annyit keres, mint a másik.
2017. jan. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 opened paradise ***** válasza:
100%

Lesz ez még így se.

Majd ha meglesz a diplomája,még bunkóbb lesz,ha már most ilyen.

2017. jan. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell hogy jol essen, de mondd meg neki hogy ezzel teged ujra es ujra megbant. Ne tegye.


Az hogy tanultal ez dolgozol tiszteletremelto, de ennyi idosen mar kellene egy vizio, hogy mi akarsz lenni. Szerintem a munkaugyi kozpontokban van pszichologus aki tud segiteni a szemelyisegednek megfelelo munka ez iskola megtalalasaban.

2017. jan. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
16%

Ha így nem tetszik, mondhatjuk úgy is, hogy hasonló a hasonlóval.

Nem illletek össze, ennyi. Én js gazdasági szakon vagyok, lehet, hogy csúnya dolog, de nekem sem kéne nem diplomás. Ez van, mindenkinek meg van a joga a preferanciákhoz. Van, aki a szőléket szereti, van, aki az izmosakat, van, aki a diplomásakat.

2017. jan. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%

7-es.


És van, aki a normális embereket, a papírsznobok helyett. x)

Persze ez csak intelligencia kérdése, kár, hogy diplomával együtt az nem jár.

2017. jan. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
31%
8.: szíved joga így látni, nekem is megvan a jogom ahhoz, hogy ne kelljen nem diplomás pár. Fogadjuk el egymás igényeit, ehhez kell az intelligencia :)
2017. jan. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%

7-es eleg érdekes a hozzáállásod, hogy csak azèrt nem kellene valaki mert nincs diplomas papirja?

Tehát ha lenne egy nő aki diplomás de csak minimálbért keres és lenne egy vállalkozó nő aki ugyan nem diplomás, de sikeres a szakmájába és havi fél-1 milliót is keres, te nálad akkoris csak a diplomás jöhet szóba ha felmutatja a papírját!?

Tudod nekem nincs diplomam mégis bejártam a világot, széles látókörű ember vagyok és tartom magam annyira intelligensnek mint egy diplomás papírral rendelkezö személy mert ha valaki kikerül a nagybetüs ÉLETBE majd rájössz az a papír amivel rendelkezel még rajtad kívül sok ezer embernek megvan és attól meg nem vagy több és különb mint más ha Magyarországi viszonylatban beszélünk sajnos, dok esetbe kitörölheted vele aranyom! Én míg mások a szüleik pénzén 5 èvig egyetemre jartak, én addig külföldön dolgoztam és beutaztam a vilagot, spóroltam és sok volt osztalytarsam ugyan idén diplomázott de még mindig nem tudja mihez fog kezdeni az életével...

2017. jan. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!