Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az anyámnak nagyon nem szimpat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az anyámnak nagyon nem szimpatikus a párom és hiába beszélek vele? 19/L

Figyelt kérdés

Tudom, hogy béna tini kérdésnek tűnhet de a barátom is már 23 éves és én sem vagyok már 18 alatt, meg remélem itt normálisabb válaszokat kaphatok ezért raktam ebbe a kategóriába remélem megértitek.


Szóval a párommal már 5 hónapja együtt vagyunk és nemrég mutattam be a szüleimnek. Nekem ő (és remélem én is neki) nagyon nagy szerelem és úgy érzem megtaláltam az ideális társat magam mellé, akivel tényleg komolyan számolhatok. Nagyon okos és kedves fiú, különleges egyéniséggel ami lehet nem mindenkinek lesz elsőre szimpatikus. Annyi a probléma, hogy ő egy nagyon picit töri a magyart mert nem teljesen magyar származású ha jól tudom apai ágról valamilyen arab felmenői vannak. Ettől függetlenül nem ezért töri a magyart, kiskorában Németországban éltek és leginkább németül beszéltek.


Sajnos az anyámnak nem igazán tetszett már elsőre sem ami miatt persze csúnya vitáink is voltak már. Ő konkrétan lecigányozta egyszer a barátomat -a bőre egy picit sötétebb és van benne valami egzotikus vonás de nem látszik rajta nagyon, viszont nagyon jóképű és szép kék szemei vannak például- amiért én akkor leborítottam egy pohár vízzel mérgembe. Apunak pedig konkrétan tiltja, hogy kedves legyen vele vagy szóljon egy szót is az érdekében mert akkor vele is összeveszik és megsértődik rá, hogy összefogtunk ellene pedig én úgy vettem észre neki szimpatikus lenne. Eleve ez nem tetszik neki, folyton azzal jött, hogy ő szép magas szőke fiút szeretne mellém mert én is magas és szőke vagyok. Azért is beszólt mert a párom alacsonyabb nálam, hogy ez is hogy néz ki? Meg ő izmos és azért is beszólt, hogy biztos csak kompenzál. De már azért is szólt, hogy a barátom vegán és nem eszik húst. Bármit csinálhatna szegény az anyának biztosan nem tetszene. Már zsigerből utálja, azon is gondolkodtam, hogy most akkor rasszista az anyám?? Vagy komolyan ennyire hülye?


Nem volt még nálunk csak 3x de kijelentette, hogy többet nem látja szívesen. Ezt így neki a szemébe konkrétan amikor elköszöntünk. Persze ő visszaszólt neki ami megjegyzem tök jogos volt ,arra vonatkozóan, hogy az anyám milyen rossz példát mutat nekem és hogy nem is fog jönni olyan házba ahol nem látják szívesen. Persze nagyon mérges volt akkor anyára de utána nagyon sokat kellett vigasztalnom mert nagyon rosszul esett neki, el is érzékenyült. Semmi rosszat nem tett amivel ezt érdemelné, engem a tenyerén hordoz, jólnevelt és mindenkivel nagyon közvetlen és kedves. Igaz a személyisége olyan, hogy néha túl őszinte, szókimondó és kiáll magáért ha valamiben nem ért egyet, minden embert ugyan úgy kezel talán ez nem tetszik neki. Egy picit bevállalósabban is öltözködik, de van stílusa talán egy picit sokat beszél, de tényleg ennyi. Minden barátnőm és ismerősöm nagyon imádja, a húgom is szereti. Hiába beszélek anyával egyszerűen nem hallgat az ész érvekre, ott tesz keresztbe ahol tud. Mégis mit csináljak vele? Egyre rosszabb lesz.


2017. jan. 25. 12:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%

Ha már felnőtt párkapcsolat: erősen kezdj el dolgozni a költözésen.

Aztán mikor pakolod a bőröndöket, megmondod anyádnak, hogy nálad ő nem lesz szívesen látott vendég, reméled, az unokáira se lesz soha kíváncsi, és innentől ti nem ismeritek egymást.

A többi családtagod pedig természetesen bármikor szívesen látod.


Egyébként nem tudsz semmit tenni, azon kívül, hogy beleállsz a konfliktusba, a párodnál nem erőlteted, hogy menjen hozzátok látogatóba, és igyekszel minél hamarabb leválni.


Ilyen anyával nem lehet semmit kezdeni.

2017. jan. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Sajnos igazad van, a költözésen már én is gondolkodtam. Persze akkor meg azzal zsarolt, hogy kitagad ha elszökök vele meg, hogy én őt ezzel a halálba kergetem , egy átok vagyok és hálátlan és nem ilyen lánynak nevelt.


A barátom az apukájával él Pesten (én vidéki vagyok még) most lesz az érettségim és egyenlőre nem mehetek el emiatt. Egyébként Budapestre jelentkeztem csak egyetemre szóval szeptembertől már sokkal könnyebb lesz nekem remélem... Persze ezt is igyekszik tönkretenni a zsarolásaival, hogyha összeköltözök vele akkor soha többet ne merjek visszamenni hozzájuk. Apa az ilyeneket egyébként némán tűri, de őt is kikészíti de mégsem szól bele, nem értem miért. Nem akarom megszakítani a kapcsolatot a családommal se ez teljesen nyilvánvaló.

2017. jan. 25. 12:47
 3/19 anonim ***** válasza:
22%

Édesanyádat leöntötted vízzel?

Nem csoda, hogy nem örülnek a kapcsolatnak, ha ilyen paraszttá változtál a barátod hatására.

2017. jan. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%
Komolyan egy felnőtt ember életébe beleszól az anyja :-D :-D Ez tényleg vicc kategória :-P És most mindentől elvonatkoztatva a szülőd egyet tehet: örül a boldogságodnak és elfogadja a választásod, ha szeret. Ennyike :-P
2017. jan. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
18%

4.: sajnos a kislány csak korban felnőtt, nem tartja el magát, anyuci apucinál lakik, az ő pénzükön él, oda viszi haza a pasit. Ha lesz pénze elköltözni, el tudja magát tartani, akkor majd joggal mondhatja, hogy nincs beleszólásuk.

Ennyike ;)

2017. jan. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Tudod,nem lesz egyszeru!!En majdnem elvesztettem a csaladomat anyukan kiakart rakni,kitagadni.nalam is a parom borszine volt a gond!igaz 18 eves voltam es 2 evig tartott a kapcsolat.ami ugy indult h 8honapig nem is tudtak rola.aztan egy nogyogyaszati eredmenyem miatt nem tudtam titkolozni muszaly volt bevallanom h nem vagyok szuz:) es van baratom igen.bekellett mutatnom,eleinte nem volt gaz.de idovel anyum total kivolt h szegyent hozok a csaladra meg nem szeret az akkori baratom.rengeteget veszekedtem anyummal,2szer kiakart dobni de apum nem engedte.aztan 2 ev uta jottem ra magamtol h milyen emberre pazarolam az eletem.az ex megcsalt,hazudott,erte kuzdottem csak azt nem vettem eszre h igaza volt anyukamnak.rengeteget szenvedtem h mit csinaljak.majdnem otthagytam a csaladom miatta.de szerencsere rajottem nem eri meg.ez az 5 honap meg keves ido,es lehet megbanod!nem mondom h szakits,de elgondolkodnek h megis mi lenne a legjobb.A csalad a legfontosabb en rajottem.mar azota eltelt 7ev,boldog vagyok iden lesz az eskuvom egy olyan ferfival aki szeret tosztel.az ex meg mindig egyedul van,normalis nö nem all le vele :) idövel kimutatta a foga feherjet:) anyukammal valo kapcsolatomat nagyon megviselte,mar nem olyan mint regen es soha nem is lesz.igy kedöbb rajöttem h jot akart hiaba mondta a dolgokat,bar az exem tenyleg extrem eset .nem is ertem hogy lehettem ilyen buta.Nem mondom h a parod is ilyen.tudod ugy nezki valasztanod kell.bar inkabb veszekedtem anyummal mint elköltöztem mert tudtam ha lelepek soha nem allna velem szoba.en jol döntöttem h maradtam es elfogadtam a szituaciokat anyummal.igy nem vesztettem el teljesen.Nem lehet tudni mi a helyes.ha a csaladod eldobod,es neadj a pasiddal szetmentek nem biztos h az anyukad megbocsajtana.nehez szituban vagy en megertem!tenyleg nehez dönteni
2017. jan. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

#5:

Miért nem megy el dolgozni és tartja el magát? Ennyike :-P

2017. jan. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
10%
Szülőknek általában az ilyen dolgokban elég jó a megérző képességük, ez a helyzet! Szerintem valami nem stimmelhet ezzel a csókával, amit Anyukád már észrevett (lehet hogy csak a hatodik érzéke jelzett neki, de ez az "én törve beszélni magyar" fölöttébb gyanús...), ám te a rózsaszín ködtől még nem látod. Az a kérdés, hogy mire neked is feltűnik, addigra nem lesz-e késő...
2017. jan. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

#7- Talán azért nem megyek el dolgozni mert most érettségizem???


#8-as Ő is ezzel az anyai megérzés dumával jön nekem, persze mert az összes szülő tök tévedhetetlen. Nem értem mire gondolsz mégis mi ne stimmelne vele? Csak az a bajod neked is, hogy nem 100% magyar? Mert biztos szervkereskedő meg migránsokat csempész? Mert már ezt is mondta rá :) Ő a legkedvesebb ember akit ismerek, és biztos vagyok benne, hogy szeret engem ahogy én is őt. Akkor meg nem értem mégis mi baj történhetne, mert nem éppen az lenne a lényeg, hogy szeressék a gyerekedet és vigyázzanak rá? A többi már szinte mellékes szerintem.

2017. jan. 25. 13:42
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

#9:

Buktál?

2017. jan. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!