Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A csajom Facebookfüggő, mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A csajom Facebookfüggő, mit tegyek?!

Figyelt kérdés

Kezdem az elejéről, mindketten 21 évesek vagyunk.

Több mint fél éve vagyunk együtt, amiből négy és fél hónapja össze is vagyunk költözve. Neten ismerkedtünk meg, igen a Facebookon, ezen a mocskos oldalon. Ez tavaly januárban volt. Aztán úgy tavaly tavasszal elkezdett egy idegesítő dolgot, hogy alig írt vissza. Jó oké, van dolga meg minden. De folyamatosan ez volt, 4-5 percenként jött egy válasz és amikor rákérdeztem hogy elvan-e foglalva akkor kidumálta magát. Utólag kiderült hogy csak a barátnőivel beszélt, videókat nézett ezen a **** oldalon éd azért volt aktív két válasz között. Ez ugye akkor kezdődött el úgy tavaly március környékén, majd hullámzó volt a dolog de volt amikor totál kiakasztott. Aztán nyáron találkoztunk, attól kezdve járunk. Mire eljött a találkozás napja, addigra teljesen kiakasztott, kialakított bennem egy utálatot ez az oldal iránt és teljesen ideges lettem amikor újra megismétlődtek a fentebb írottak. Reméltem hogy majd élőben nem ez fog lenni..DE! nagyot tévedtem. Akkor rosszul éreztem magam hogy eljöttem hozzá..kb 500 kilométert..másik országban laktam mellesleg. Amikor ezeket csinálta tűrtem, gondoltam észreveszi magát..fenét. Majd volt egy újabb tali egy kis kihagyással..akkor is ez volt. Aztán egy kevesebb mint két hetes szünet után eljött hozzám egy hosszab időre, nemrég összeköltöztünk...több mint négy hónapja.

Első tali alkalmával, a második alkalmával, meg bármikor amikor próbáltam megbeszélni akkor sírás lett a vége..meg hogy el akarom szakítani a barátnőitől. Nagyon sok veszekedés volt emiatt. Pár napja megbeszéltük egy ilyen veszekedés után hogy mi legyen..abban maradtunk hogy enged a függőségéből viszont ugyanúgy nyomja nap mint nap. Amikor csak zizzen, vagy eszébejut, vagy megy wc-re akkor viszi és nyomja. Ha épp töltőn van vagy elfelejti, akkor nem hordozza magával. Ja, meg olyankor is amikor veszekedtünk, akkor is hagyja egy darabig..van hogy órákig, de van hogy két-három napig. Higyjétek el, hogy elegem van. Érzéketlenül nyomja, nem figyel olyankor, elvan a f***ságjaval, kiakaszt. Teljesen idegbeteg vagyok. Mit tegyek vagy próbáljak tenni ?

Szeretem, de olykor eszembejut hogy becuccolok a dobozaimba amivel jöttem..(mert azok sem dobtam még ki, kitudja még mi lesz elven..) bedobom a cuccaim a kocsimba és lelépek.

Nem jó ez így nekem, ha meg leállna teljesen vele akkor meg neki lenne rossz, elmondása szerint. Bár kikötötte hogy nem fogja abbahagyni bármit teszek..fejre is állhatok.

Mondom mégegyszer szeretem, de ez így nekem kegyetlen rossz..sok a veszekedés, nem vagyok igazán boldog, többször húz fel és többször idegeskedek mostanság mint mosolygok. De elveszíteni sem akarom.

Mit javasoltok ?


2017. jan. 27. 12:54
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz tenni
2017. jan. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 A kérdező kommentje:
Ettől félek én is..
2017. jan. 27. 13:00
 3/67 anonim ***** válasza:
72%

Zárt osztály, le kell szedálni majd az elvonási tünetek miatt, aztán 1 hónapig ilyen zokni agyú lesz, pszichiáter kezeli majd. Utána jöhet a komolyabb önismereti munka a pszichológussal a leszokásért.



Komolyan szólva... önértékelési problémái lehetnek (főleg, ha követi azt a női önbizalomerősítő nevű oldalt, ahol a nagy bölcsességek mögé mindig egy szupermodell képe kerül)

Tehát az önbizalmát másokból akarja szedni, pl hogy az ismerősei szeretik őt-foglalkoznak vele. Facebook nélkül is ez lenne.

A legnagyobb probléma nem is ez szerintem, hanem hogy bazira unatkozik, nem tudja feltalálni magát. El kellene zavarni tanulni/dolgozni meg sportoljon valamit, találjon hobbit, ami kimeríti, és akkor lehet már úgy szinten tudná tartani a mások elismerésétől való függését, hogy az fel sem tűnik.

2017. jan. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
92%

Nyáron menjetek el az erdőbe egy hétig táborozni. Semmi áram, semmi internet, semmi térerő. Csak ketten.


Legyen egy autótok, amivel bementek a közeli faluba venni ételt, aztán kihozzátok és megeszitek a természetben a sátor mellett. Esetleg egy közeli cserkész táborhoz csatlakozhattok, mert akkor program is lenne, ha képesek vagytok asszimilálódni. Amúgy persze ez megvalósíthatatlan dolog... de én kipróbálnám, hogy mi van akkor, ha inger gazdag környezetben van, és lecsatlakozik teljesen erről a hálózatról. Akkor vajon elvonási tünetei lesznek?

2017. jan. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 A kérdező kommentje:
Épp munkát keres. De hidd el ha dolgozni is fog menni akkor is ez lesz. Amikor bírja nyomja munkaidőben, szünetben, itthon meg úgyszintén...mivel az változatlan marad. Majd akkor is az lesz hogy a barátnői így meg úgy..ebben bazira biztos vagyok. Most jelenleg mindketten munkát keresünk, de ha én találok hamarabb akkor nem fogok tudni a munkára koncentrálni, belefogok őrülni hogy otthon kitudja kivel mit dumál..mostanában már a bizalmam is csökkent iránta. Amikor vizsgázni mentem vezetésből akkor is magammal vittem, és megvárt egy gyorskajáldaban..és wifi nem volt, mobilnet úgyszintén, mobilját mondtam hagyja otthon és nála volt addig az enyém..másképpen tuti nem sikerült volna. Totál ideg lettem volna ha tudom hogy addig is elvan....mondom már beteges szinten kihozta belőlem ezt, pedig nem voltam ilyen. Most miközben ezt írom, itt ül az asztalnál és csámcsogva eszi a spagettit..úgy idegesít már. már ez is. Két napja alig beszélünk..csak egy-egy szót.
2017. jan. 27. 13:21
 6/67 anonim ***** válasza:
89%

Nekem ez nem tűnik függőségnek.

Amin az elején kiborultál, hogy miközben beszélgettek, mást is csinál... bazz, ez tök alap chatnél, emailezésnél. Volt egy hozzád hasonló párom, aki kiborult ezen, hogyha vele beszélgetek, én ne figyeljek senki másra, mert az milyen bunkóság, nem is bírtam sokáig. A chat nem ugyanolyan, mint egy telefonos vagy egy személyes beszélgetés, ez tény.


Ha ennyire zavar a telefonnyomkodás (amit egyébként megértek), akkor kompromisszumot kell kialakítani, hogy a randinapokon ne barátnőzzön... és igazából ennyi.

Az okostelefonok világában nem mondhatod azt, hogy ne nézzen rá, ha prüntyög. Ez még az olyan ismerőseimnél is jellemző, akik aztán nem használják a facebookot semmire, csak a messengert praktikus okokból.


Te magad írtad, hogy a barátnőd nem hal bele, ha töltőn van a telefon vagy elfelejti, akár napokig se. Ez nem függőség, akkor nem tudna így leakadni róla.

Valószínűleg unatkozik, ez meg amolyan pótcselekvésként van jelen. Nem az a megoldás rá, hogy naponta vered a tamtamot, hanem hogy normális hangnemben kerestek olyan kompromisszumot, ami mindkettőtöknek jó.

Így rövidesen azon fogod kapni magad, hogy azon hisztizik a barátnőd, hogy korlátozva érzi magát, tiltod a barátnőitől. (Ami nyilván nincs így, de ebből a szituból következik.)

2017. jan. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 A kérdező kommentje:
Nyárig megőrülök az lesz. Bele se menne amúgy. Plusz azt állítja hogy nem függő hanem ez a hobbija és kibírja nélküle...azért lóg rajta mindig amikor csak bír. Ma csúnyán összeveszünk úgy érzem...
2017. jan. 27. 13:23
 8/67 A kérdező kommentje:
Mit beszéljek meg vele ? Vagyis inkább mit mondjak neki ? Sokszor megbeszélni sem akarja a dolgokat. Csak a hiszti a vége szinte mindig. Nem tartaná be..most is mondta hogy visszavesz..és nem úgy lett..
2017. jan. 27. 13:26
 9/67 anonim ***** válasza:
Te nem vagy Facebook függő? :D
2017. jan. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 A kérdező kommentje:
Nem. Sőt facebookom sincs mert töröltem és csupán a messenger van rajta a telefonomon amit arra használok hogy 1-2-3 naponta felhívja szüleimet...mert rohadtul messze vannak mint mondtam. Ő jelen van ezeknél a beszélgetéseknél mivel videóhívásban zajlik..és akármikor megnézheti a telómat..pld: kivel mit beszéltem..vagy bármit. De ha én hozzányúlok a telefonjához mondja hogy adjam oda meg hogy hagyjam békén..meg inkább akkor lerakja...meg társai. Nem mintha annyira érdekelne, hogy MIT beszél..csak azért kicsit kíváncsivá tesz a dolog hogy miért "rejtegeti" ? meg a wc-n ül inkább több időt...hogy nyomogassa. Meg van hogy azért megy le..be is vallotta már. Ez miatt csökkent a bizalmam felé..
2017. jan. 27. 13:50
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!