Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » El akarom hagyni a párom, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El akarom hagyni a párom, de kiderült, hogy súlyos betegsége van. Most mit csináljak?

Figyelt kérdés
A kapcsolatunk már régóta nem működik. Nem szeretem, nem vonzódok már hozzá, külön szobába is alszom tőle, közös anyagi terhek tartanak össze vele. Részemről idegtépő kényszer az egész legszivesebben világgá mennék tőle. Ráadásul ő iszonyatosan ragaszkodik annak ellenére, hogy tudja, hogy el akarom hagyniés semmilyen közös jövőt nem látok. Mindezek tetejébe kiderült, hogy vastagbél daganata van. Lehet hogy bunkó lelketlen vagyok és önző, de akkor sem akarok vele maradni és végigcsinálni amit kell. Egyszerűen úgy érzem nincs hozzá közöm, semmilyen érzelmj szál nem fűz hozzá. A családom sajnálja és mindenki szemébe szemét vagyok, holott tudják, hogy már régóta érik ez a dolog. Amúgy is nagyon ki vagyok idegileg, hogy egy olyan ember tapad rám aki iránt semmit nem érzek és még a lelkiterrort is mindenki rám teszi, hogy szemét vagyok. Tényleg szemét vagyok? Lelkiismeretfurdalásom van, de belül azt gondolom bárcsak rég leléptem volna. A pulzusom alapból gyakran 110-120 körül van annyit szorongok és éjjel aludni sem tudok. Lassan a munkámat sem tudom elvégezni úgy kikészülök, folyton xarul érzem magam, mert pórázt érzek a nyakamon. Fiatal vagyok még , 30 alatti, szeretnék normális kapcsolatot és családot, nem olyanba elcseszni az időmet ahova már nem tartozom. Ti mit tennétek? Én vagyok a női fél.
2017. jan. 29. 10:12
1 2 3 4 5
 1/45 A kérdező kommentje:
Ja és azt is megkaptam már, hogy miattam lett beteg, mert én nem szeretem és folyton veszekszünk... de hogy engem mennyire kikészít, csak én nem panaszkodok fűnek fának az senkit nem izgat...
2017. jan. 29. 10:16
 2/45 anonim ***** válasza:
84%

Ez most gonosz válasz lesz, de...

Biztos vagy benne, hogy tényleg beteg? Ilyen beteges ragaszkodásnál jellemző tünet a hipochondria, hiszen azzal magához köt. Ismerősi körben is volt ilyen (ott konkrétan rákos megbetegedést színlelt a csaj, az egyetlen gyanús dolog az volt, hogy kórházba a kezelésekre sosem lehetett elkísérni, látogatni, vagy "rokon kísérte"... de mivel az ismerősömnek nem volt ilyennel tapasztalata, elfogadta, hogy ez így van), de rengeteg iskolapéldája is van a dolognak. A legtöbb ilyen ember egyébként is pszichiátriai eset, és profi hazudozók.


Én azt gondolom, még ha igaz is a betegség, mert természetesen nem zárom ki a dolgot, felebarátjaként támogathatod, de neki sem jó, ha egy rossz érzéseket keltő, hazug kapcsolatban marad benne, a lelki teher őt is megviseli, nem gyógyítja - ahhoz hasonlóan, mint ahogy azt mondják, a betegség is emiatt alakult ki. Ha tényleg emiatt, akkor a lehető legjobb, amit tehetsz, hogy nem áltatod tovább.

2017. jan. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
87%

nem a családodnak kell vele élnie, könnyű ítélkezni messziről.


tervezz egy kicsit, aztán lépj.


főleg így, hogy a barátod is tud róla.

2017. jan. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
54%

Így pont olyan mintha szánalombol volnál vele, ha már nincs szerelem nincs mit tenni :( én ilyenkor mindig azt mondtam ha valami nem működött ( 2-3 hét szünet és gondoljuk át kérlek ) ezt mondtam, mert így tönkre teszed magad :(

Férfi létemre folytogata a nyakamat egy lány, hogy hagyam el a gyerekeimet amúgy már elvált voltam , de ő azt mondta hogy szakítsak meg minden kapcsolatot velük, legyek csak az övé.

Szó... jó a szünet, ez nem azt jelenti hogy van valakit , vagy ha lány az illető hogy szerzője van, bár sokan azt gondoljak majd hogy van valakit.

De én nem élnem le az életem banatosan, mert valaki beteg , részeg, alkoholista szó.... szanalombol.

Egy barátnőm sem marad a pasival mert nem törődött vele, mondtam hogy talál ő jobbat is nála be jött, most már boldog.

Írj rám ha beszegetnel vagy csak kell egy kellemes hang ki megért.

Szép napot neked:)

2017. jan. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
80%

Ha így van ahogy leírtad,lépj le!Miért kellene neked ápolni,pátyolgatni?!

a betegséget nem te okoztad,bármit is mondanak,feláldozni magad pedig hülyeség,ez elhúzódhat évekig is!

Pakolj és cuccolj!

2017. jan. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
Nem kamu a betegsége, ott voltam vele mikor kiderült. Papírokat is láttam, meg tudom, hogy szarul is van :( de nem érdekel egyszerűen. Én is rá fogok menni lelkileg már rámentem és szívproblémáim is vannak már tini korom óta. Nincs kedvem magamnak is még nagyobb bajt kavarni.
2017. jan. 29. 10:31
 7/45 anonim ***** válasza:
86%

hagyd el, hisz nem szereted.

Nem miattad lett beteg. Nem te tehetsz róla, hogy úgy viselkedett veled, hogy kiszerettél belőle.. Nem kell emiatt szenvednem, hagy el a francba.

2017. jan. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
86%

Hagyd el, de azért ezt kicsit másképpen tedd, mintha nem állna fenn a betegsége. Beszéld meg Vele,hogy sajnálod, megérted,hogy ragaszkodik Hozzád, de pontosan érezheti Ő is,hogy nincs értelme így folytatni a kapcsolatot.


Érthető,hogy ragaszkodik Hozzád, szerethet is, és a betegség miatt kellene Neki a támaszod, segítséged is. Én biztos leülnék VBele, megbeszélném, pár napot várnék, amíg megérti, elfogadja, sőt, esetleg még a családjával is beszélnék erről.


Nem értetek velem egyet sokan, ebben biztos vagyok, de azért a másik oldalról is nézzétek egy kicsit a helyzetet.

2017. jan. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
28%

Már régen el kellett volna hagyni, de nem tetted, mert anyagilag így volt kényelmesebb.

Most, hogy már nem lesz kényelmes vele együtt lakni, mert rászorul a segítségedre, inkább már orthagyod. Egyből van rá pénzed is.

Bocs, de szerintem igazuk van a családtagoknak, ugyanis a betegsége az oka, hogy elmész. Ez pedig nem fair.

Viszont az élet kegyetlen. Gondolom te is jogosnak fogod érezni, ha egyszer otthagy valaki a bajban (gyerekkel együtt), mert rád unt, a gondokat meg köszöni, nem kéri.

2017. jan. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok?
2017. jan. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!