Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha egy nő férjhez megy/párja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy nő férjhez megy/párja lesz, tényleg a férfi pénztárcájához kell alkalmazkodnia?

Figyelt kérdés

A nő jómódban nőtt fel, felnőttként jól keres. Megszokta a külföldet, sosem nyaralt még a Balatonon. A férfi szegény családban nőtt fel, átlagos keresettel. A férfi próbálja hozni a nő anyagi szintjét, de nem megy. Ha mégis összejön neki egy drágább út, kisebbségi érzése lesz a reptéren, ahol a nő simán kiigazodik, hogyan kell jegyet foglalni, mit kell csinálni a reptéren, neki viszont idegen ez az egész. A férfi cserébe túrázni viszi a nőt, arra számítva, hogy ő majd nyavalyogni és félni fog egy bogártól vagy egy gilisztától, de sajnálatára a nő ott is magabiztos és még élvezi is.

A nő nem anyagias, nem a pasi pénztárcáját nézi, de unja, hogy le kellett mondania az addigi életéről. Egyedül/barátokkal/szülőkkel nem mehet, mert a férfi féltékeny lesz/megbántódik, nem fizethet étteremben, se nyaralást, hanem ül a pénzén. Szinte ott tart, hogy el se meri mondani a férfinek mennyit keres, nehogy "megbántsa".

Ilyenkor mi a megoldás egy házasságban? Külön kassza? Eltitkolt fizetés? Közös kassza házasság után?


ez nem az én történetem, csak általánosságban írtam. Részben saját élmények, részben amit itt olvasgattam.


2017. febr. 2. 14:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%

Lehet jönni anyagiassággal, meg felszínességgel, de az ilyen helyzetekben mutatkozik meg, hogy nem igazán szerencsés, ha nagyon eltérő anyagi hátterű emberek kerülnek össze. És ebből a szempontból egy fokkal rosszabb, ha a nő a jómódú... és nem azért, mert ne tehetne be többet a nő a családi kasszába, hanem mert a férfiak jelentős része ezt igen rosszul viseli, sérti a hiúságukat, ha a párjuk jobban keres náluk. (Tisztelet a kivételnek.)

Amúgy meg igen szánalmas, ha valaki azért viszi túrázni a párját, mert arra számít, hogy ezzel kellemetlen helyzetbe hozza... ez egy durcás kisfiú viselkedése, nem egy férfié.

2017. febr. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%

Ez a férfi éretlen még az együttélésre is, nem hogy a házasságra.

A nő viszont talpraesettnek néz ki... talán neki kellene beszélgetést kezdeményezni a párjával.

2017. febr. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ennek válás lesz a vége! Főleg, hogy a férfi féltékeny, nem mehet a nő sem barátokkal, sem családdal. Nekem is ugyanez volt. szakítottam. Itt az a gond, hogy a férfi egyfolytában a nőn fogja kiélni azt az önbizalomhiányt, amit a kvázi szerényebb anyagi helyzete okoz nála. Nem szerencsés párosítás.
2017. febr. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem a vagyoni különbségekkel van a (fő) gond, hanem a férfi hozzáállásával.
2017. febr. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%
Én épp ezért mentem hozzá olyan férfihoz,aki hasonlóan jómódú családban nőtt fel.Természetes neki,hogy elmegyünk síelni,nyaralásnak Thaiföld vagy ahova csak akarunk menni,mindenhol magabiztosan megállja a helyét.Régebben volt szegény barátom,de ki is ütközött a különbség,pedig nekem sem a pénz számít,ez nem anyagiasság,de tényleg gáz,mikor pl egy elegánsabb étteremben kényemetlenül érzi magát,mert nem járt még ott,vagy ez a reptéres dolog velem is előfordult már,elég kellemetlen.Hiába,teljesen más életmóddal és világlátással jár együtt a nagy anyagi különbség.
2017. febr. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha az egyik félnek állandó kisebbségi érzése van bármilyen okból (kevesebbet keres, kevésbé iskolázott, nem olyan szép), akkor arra rá fog menni a kapcsolat.
2017. febr. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
De ha a férfi keres jobban és ő viszi drága helyekre a nőjét, akkor az miért működik? Értem én, hogy évszázados beidegződés, sőt Kínában törvény tiltja/tiltotta, hogy a nő "lefele házasodjon"
2017. febr. 2. 14:30
 8/21 A kérdező kommentje:
A nőnek miért előny, ha gazdag férfit fog magának, és egy férfinek miért megalázó, hogy a nője többet keres?
2017. febr. 2. 14:31
 9/21 anonim ***** válasza:
91%
A férfinek kezeltetni kéne a kisebbségi komplexusát, mert az nem hosszútávon fenntartható, ha a férfi a nőt húzza le önbizalmilag azért, hogy ő fölényeskedjen
2017. febr. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
39%
#7 azért,mert egy férfi attól férfi,hogy magabiztos,meg tudja védeni a nőt stb,de ha kisebbségi érzése van,akkor túl sok férfiasságot nem fog sugározni.
2017. febr. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!