Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan oldható meg a közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan oldható meg a közös kassza ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel együtt élünk lassan 1 éve, közös kasszán.

Én kb 3x annyit keresek mint ő, forintban ez 350-400 körül van.

Viszont ő jóval többet költ belőle magára, mint én.

Nem érzem túl fernek ezt, mivel én próbálok spórolni egy családi házra, ő viszont két kézzel szórja a pénzt magára.

Szóvá tettem neki, hogy ez így nem mehet tovább mert nem fogunk egyről a kettőre jutni soha.

Azt mondta, hogy ha közös kasszán vagyunk akkor a pénz is közös és "ne sajnáljam" tőle.

Ezek után én elgondolkodtam a szakításon, mert így soha nem lesz semmim, ha minden hónapban több száz ezer forint kimegy az ablakon a szó szerinti nagy semmire.

Volt valaki hasonló helyzetben?


2017. febr. 20. 14:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%

beszéltél már vele arról, hogy akkor próbáljatok meg más fajta anyagi felállást?

tehát költse a sajátját, ne a "közöst"?


23F

2017. febr. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Akkor ne legyen kozos kassza. Majd megtanulja beosztani a sajat penzet, ha csak az fog rendelkezesere allni. Emiatt nem kell azonnal szakitani, ha egyeb dolgokban jol mukodtok.
2017. febr. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ez így nem működik. Ezt nyugodtan el lehet neki mondani. Külön kell választani a költőpénzt és a közös kiadásokat, ha nagyon jófej akarsz lenni vele, akkor a költségek mehetnek jövedelemarányosítottan, de ezt csak akkor lengesd be, ha nagyon kiakadt a külön kassza miatt. Nálunk a teljesen közös kasszáról ideiglenesen átálltunk arra, hogy ami megmarad, azt egyenlően osztjuk el és ugyanannyit költünk magunkra (mi ugyanannyit is ekresünk) mert a férjemmel néha meglódult a szekér és elfelejtette, hogy ha volt "maradék" 2-300ezer jópár hónap után, azt nem egyedül kereste meg és nem neki kell azt mind elkölteni.
2017. febr. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Így nem tudtok közös kasszán lenni, mindenki gazdálkodjon a sajátjából. Egyébként se vagyok a közös kassza híve, de nálatok 100% értelmetlen a dolog.
2017. febr. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
52%
Hmm. èrdekes, mi a barátnőmmel sose úgy értettük a közös kassza fogalmát, hogy ha a másiknak van pénze akkor költöm ezerrel.. nem. Meg kell beszélni, húzni kell egy határt Mi sose költöttünk a másik pénzèből. A rezsi, kaja meg az albèrlet volt amit feleztünk, ès úgy fizettünk, a többi meg mindenkinek megmaradt a sajátjának. Ha más nem megy ès nem hajlandó ilyenbe belemenni, akkor mondd meg a barátnődnek hogy ő is annyit költhet a pénzből amennyit te költesz, nem többet. Amúgy meg közös bankszámlátok van vagy mi? Ha nincs, akkor ne add kezèbe a kártyát, mindig annyit vegyél le amennyi a közös kiadásaitok fele és ennyi.
2017. febr. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy. Te egy olyan felállást keresel, amiben eljátszhatod a nagylelkűt, de igaziból a tied a közös pénz, mert te kerested. A párod az elmondottak alapján ehhez nem elég lábtörlő.
2017. febr. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Zárd el azt a csapot haver!
2017. febr. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Beszéltél már vele, hogy miért kellene visszafognia magát? Hogy házra gyűjtenél, a közös életetekre, esetleg valami számára vonzóbbra (esküvő?), és hogy ezek közül így egyik sem lesz megvalósítható.


Egyébként, nálunk teljesen jól működik a közös kassza, "ami a tiéd, az az enyém is" alapon, de azért egyikünk sem költekezik ész nélkül mindenféle fasságra, ha valami nagyobb kiadásról van szó, akkor azt előre megbeszéljük, és úgy kalkuláljuk az egyéb költekezéseinket. Ha a pénzügyi kultúrátok ennyire különbözik, akkor igen, nincs más megoldás, külön kassza, vagy mindketten elkülönítitek a fizetésetek x százalékát a mindennapi megélhetésre (albérlet, rezsi, kaja, esetleg közös célok, mint egy nyaralás vagy mozi), a többit meg magatokra/spórolásra. Ez amolyan hibrid megoldás lehetne, de még akár működhet is.

2017. febr. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Most már nehéz lesz úgy változtatni a felálláson, hogy ne fájjon nagyon. Így jár, aki ész nélkül közös kasszát vállal.


Én mindenkinek ezt javaslom: közös ÉS külön kassza. A közösbe minden hónapban dobtok annyit, hogy kijöjjön belőle minden fix költség (kaja, lakás, hitel, akármi), plusz egy kis extrát a változó költségekre. Mivel te sokkal többet keresel, dobhatsz bele aránylag többet (én kb. kétszer annyit dobok bele, mint a párom, pont ebből az okból). Ez a közös kassza.

Ami mindkettőtöknek marad a saját számláján, az privát pénz. Szerintem így korrekt.

2017. febr. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
28%
Szereted ha kihasználnak? Jó olyannal lenni, aki nem is szeret?
2017. febr. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!