Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért zavar, hogy a barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért zavar, hogy a barátom olyan dolgokat csinál és mond mint én?

Figyelt kérdés

Szóval úgy nevet, úgy beszél (olyan kifejezéseket, poénokat használ) mint én. Ez nem is nagyon zavart csak amikor nem úgy használta, ahogy én, akkor feltűnt. Tudom, hogy ez gáz, mert tetszik neki és eltanulja magától, de én így magamat látom benne. Beszéltünk erről, ő azt mondta, hogy neki tetszik, használni fogja, különben nem működik ez az egész kapcsolat ha ilyen irigy vagyok és hogy azt hiszem stílusdiktátor vagyok. Nem hiszem azt, csak a saját reakciókat látom benne, és ez egy cseppet zavaró.

Próbálok erről leszokni, meg nem is említem neki egyáltalán. Csak érdekel hogy mit gondoltok erről.


2017. febr. 24. 09:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyerekes vagy.
2017. febr. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
"Miért zavar, hogy a barátom olyan dolgokat csinál és mond mint én?" Mert igy látod, hogy milyen is vagy? Nem tetszik?:-))))
2017. febr. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

Utolsó: :-D


Figyu, szerintem ha ez zavar ne élj huzamosabb ideig emberek között. Mindenki tudja, hogy ha sok időt vagy együtt valakivel/valakikkel, akkor átveszed észrevétlenül is a szokásait.

2017. febr. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hármasnak igaza van. Páromnak elég fura szófordulatai vannak, részben azért, mert vidéki, részben meg talán családi hatás, nem tudom. Eleinte sokszor idegesített, kapásból kijavítottam, mert nekem szokatlan volt némelyik, és magyartalan. Egy idő után meg azon kaptam magam, hogy én is simán használom ugyanazokat a szófordulatokat - nem is én vettem észre, hanem ő, mikor egy családi ebéden beszélgettünk. Kb csak vigyorgott rajta egy jót.

Egyébként ő is átvette hasonlóan néhány kifejezésemet, mozdulatomat. Alkalmanként "durcásan" meg szoktuk jegyezni, hogy héé, ez az én szövegem, a másik fél meg rávágja, hogy nem baj, most már az enyém is, vagy szimplán tudom. És kb ennyivel el van intézve a dolog. :)

Még barátok között is elkerülhetetlen a hasonló, párkapcsolatban meg aztán pláne. Hidd el, te is tanulsz tőle, még ha nem is feltétlen tűnik fel.

2017. febr. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#3 és #4 tökéletesen leírta.

Ez teljesen természetes, mi is sok dolgot eltanultunk a párommal egymástól, nem tudatosan. Ez így működik. Ha nem bírod elviselni, akkor ne legyél párkapcsolatban.

2017. febr. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én barátom is átveszi a szövegemet, én meg a viselkedését sokszor. Mi csak nevetünk rajta. Nem kell ilyen merevnek lenni.
2017. febr. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Jól van, megértettem, nem kell ilyen agresszívan letámadni, hogy ha ezt nem fogadom el akkor inkább ne legyek emberek között meg kapcsolatban. Jézusom :D azért ennyire engem sem zavar...

Igen, lehetséges, hogy kicsit komolyabb lett a dolog, és merevebb voltam ezen a téren de én is ugyanúgy elvicceltem, ő meg nem így reagált, hogy "most már az enyém". Ennyi volt.


Köszönöm a válaszokat!

2017. febr. 24. 13:50
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja és egyébként szeretem a viselkedésem, szerintem kreatív vagyok, szóval nincs semmi bajom a saját reakcióimmal.
2017. febr. 24. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!