Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan győzhetem meg, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan győzhetem meg, hogy tönkre teszi az életét azzal, hogy hozzá megy egy ilyen emberhez?

Figyelt kérdés
A barátnőmről van szó. A vőlegénye veri. Szerencsére nem rendszeresen, de évente többször is előfordul. Szolgaként tartja őt a barátja, minden házi munkát megkövetel tőle és ha valamit nem csinál meg a barátnőm, akkor mindenféle haszontalan lustának elhordja őt. Esetenként pedig megüti. A barátnőm homokba dugja a fejét. Tudja, hogy ez rossz és tudja, hogy nem kellene hozzá menni, de már csak pár hét van hátra az esküvőig és nem mer visszakozni. Hogy segíthetek neki? Van bármi módja annak, hogy felnyissam a szemét ennek a buta lánynak, hogy nem ezt érdemli? Nem is tudom felfogni, hogy miért megy feleségül valaki olyanhoz, aki kezet emel rá :(
2017. febr. 26. 18:26
1 2
 1/13 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Mert a barátnőd alárendelt. Vannak nők akiket vezetni kell, mert önmaguk semmit nem tudnak eldönteni.


Talán azzal lehet hatni rá, hogyha akar gyerekeket, akkor megkérdezed, hogy örülni fog-e neki amikor a lányát a férje így bántja. Vagy a fia veri a feleségét. És akkor szépen elmondhatod, mert a gyerek ebben fog felnőni, hogy a bántalmazás természetes, és követni fogja a példáját, ezt kódolják belé.

Arról nem is beszélve, hogy azt is hagyná-e hogy a gyerekét megüsse?

Ha önmagáért nem képes elhagyni a párját a legtöbben az ivadékukért azért megteszik.

2017. febr. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen, ezt a kifejezést már én is használtam rá, hogy alárendelt.

A barátnőm is ebben nőtt fel, verekedtek a szülei. Tudja, milyen ebben felnőni és elmondtam neki többször, hogy az ő gyereke(i) is ebben fognak felnőni és ha önmaga nem is ér annyit, hogy megkímélje ettől, de a leendő gyerekeinek nem szánhatja ezt a sorsot. Az én szüleim is verekedtek, mégsem vagyok verekedős, sőt mélységesen elítélem.

2017. febr. 26. 18:42
 3/13 Költőnő? ***** válasza:
100%
Sehogy, mert a maga módján össze beteg a gyermekkora miatt, de nincs Betegségtudata
2017. febr. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy fél elhagyni.
2017. febr. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Soha semmi sem késő! Elvégre az oltárnál is lehet nemet mondani... Na de hogy komolyabbra vegyük a dolgot, a barátnőd nagyon buta (már ne is haragudj) hogy ezt eltűri! Az hogy csúnyán, és megalázóan beszél valaki a másikkal sem megy túl sokáig, nem még az hogy veri! Miért tűri el? Ne mondd hogy azért mert szerelmes, mert mindennek van határa. Én akárhogy szeretnék valakit, azt hogy folyton verjen, nem tűrném el semmiképp! Most ha pl.terhes lesz a barátnőd, akkor is verni fogja?! Meg esetleg ha lesz egy síró kisbaba, akkor a csajt is mert nem tudja elhallgattatni, a kicsit meg azért mert sír? Ne legyen már ilyen vak a barátnőd! Olyan pasit kéne választania aki szereti, és tiszteli. Nem egy ilyen vadállatot! Bocsi az erős kifejezésekért, de erre nem tudtam mást írni!
2017. febr. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Sehogy.


De igazából nincs is értelme. Nem a te életed, hanem az övé. Oszt jónapot.


Én is jártam hasonlóképp, bár nem volt ennyire meredek a szitu. Szerintem az ember szóljon egyszer, hogy a másik tudja a véleményét a dolgokról, de ne álljon neki kapcsolatokat szétfurkálni, mert az egyrészt becstelen, másrészt meg - ahogyan itt mások is céloztak erre a sub-dologra -, úgyis reménytelen, vagy csak boldogtalanságot szül.

Ő így dönt és ennyi. SzVSz.

2017. febr. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Pedig bizony azért nem lép, mert azt momdja, hogy szereti és ugyebár minden verés után a pasas azt mondja, hogy több ilyen nem lesz, ez a nagyon buta lány pedig elhiszi. Minden alakalommal buztosítom afelől, hogy hiába könyörgött bőgve a vőlegénye, hogy higyje el, nem lesz több ilyen, lesz. Mindig mondom neki, hogy hülye. De nem lép és esküszöm, nem érem fel ésszel, miért! Egy okot nem tud mondani arra, hogy miért szereti, csak úgy szereti... ilyen nincs, csak úgy nem szeretünk senkit, aki ver minket. Tudom, nem az én dolgom megmenteni, az ő döntése, hogy a vesztébe rohan, csak amúgy meg ésszel fel nem fogom, hogy egy olyan nő, akinek még diploma is van a kezében (tehát annyira azért nem defektes agyilag) mégis hogyan nem veszi észre magát?!
2017. febr. 26. 22:07
 8/13 anonim ***** válasza:
A diploma nem feltétlen jár együtt ésszel. A barátnőd pszichésen beteg. A vőlegénye egy hányadék. Férfiként mondom, aki megüt egy nőt, az egy genya, nem ember a szememben. Az meg, aki a gyerekét üti, az egyenesen egy megölni való. Azt viszont nem értem, hogy aki püföli az utódját, mi a francért csinálta? Szomorú, hogy van ilyen. Sok mindent nem tehetsz. Talán, ha tudnál bizonyítékot szerezni, belehetne ballagni a rendőrségre. Legalább a börtönben megtanulná, hogy nem ütünk meg egy hölgyet.
2017. febr. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Azt is lehet elviszed egy olyan helyre ahová a bántalmazott anyák menekülnek ilyen alapítványhoz mondván közös program s szeretnéd ha megismerne valakit. Ott biztos vagyok benne tudnak neki érdekeseket mesélni a síró vereledős pasikról s látja hova juthat egyedül vagy akár 2 kicsi gyerekkel is... Nemtudom érdemes e, hogy lessz e eredménye.Neked nem lenne kötelességed de ha ennyire a szívén viseled a sorsát max ennyi a legtöbb amit tehetsz. Megmutatod az utat, hogy ő mit választ már más tészta.
2017. febr. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Sehogy. Ismerős helyzet.

Legjobb barátnőm ilyen szituban van (verés eddig ritkán fordult elő, bár szerintem épp elég baj az is, hogy egyáltalán előfordult), de a többi rendszeres. Igaz, nem házasok, nincs is tervben esküvő, ellenben ott egy 1 éves közös gyerek...

Én már ott tartok, feladom. Nem tudok hatni rá...

2017. febr. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!