Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy italozó embernek mennyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy italozó embernek mennyi időt hagynátok a leszokásra?

Figyelt kérdés

Tudom az italozóból egyből a szerencsétlen, lúzer, segédmunkás jut sokak eszébe, de a párom magas, jóképű, igényes külsejű és bankban dolgozik kb középvezetőként jó pénzért. Velem is nagyon normális, szerető, törődő, plusz mindig azt láttam rajta hogy tényleg olyan "jó apa" viselkedése van, akivel együtt lennék tartósan is. Az hogy italozik azt jelenti hogy minden nap munka után megiszik kb egy üveg bort, de szinte kivétel nélkül minden nap, heti 5-6 napon. Már nem is rúg be igazán tőle (én kb fejre állnék egy üveg bortól, még ha több óra alatt is innám meg), de kell neki az ellazulásért.


Azt mondja az ő apja is alkoholista volt és ha már gyerekei lesznek akkor nem szeretné, hogy ők is azt lássák iszik és ugyanígy, és szeretne jó apa lenni, de közben meg néha nagyon önbizalomhiányosnak érzi magát és vannak lelki problémái, amik miatt iszik. A családjával jóban van és ismerem neki évtizedes jó barátait is, akik szintén normális, értelmes emberek.

8 hónapja vagyunk együtt, pár hónapja tudok erről a dolgáról így konkrétan és azt akarom, hogy (mivel tetszik, nem tetszik, alkoholista) ne igyon egyáltalán. Félek hogy nagyon vékony lécen egyensúlyozik és az ilyen fajta embereknek könnyen kicsúszhat a lába alól a talaj. Nagyon normális, szeretni való ember, de mintha orosz rulettet játszana egy pisztollyal folyamatosan.


25/N (29/F)


2017. márc. 9. 19:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Egy fuggo sosem fog leszokni, felesleges altatni magad. Ha abba is hagyja kis idore, az elso problema utan visszamenekulne. Gyereket szulni neki pedig a legostobabb lepes, amit csak el lehet kepzelni ebben a helyzetben.
2017. márc. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem adnék semennyi időt sem.

Vagy azonnal segítséget kér szakemberektől, és leszokik, vagy szakítok vele.


Az apám is alkoholista, nem fogom ezt elviselni a szerelmemtől is.

2017. márc. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

Felesleges időben mérni, mert az alkoholisták nem tudnak leszokni, csak max nagyon sokáig nem isznak, de ha újra kezdik, akkor nincs átmenet.


Mivel nekem alkoholista volt az apám én nagyon sajnálnám a dolgot, de tudom magamról, hogy nem tudnék ilyen emberrel lenni.


De amúgy ha nem rólam van szó, akkor azt tartanám meggyőzőnek, ha eljárna pszichológushoz és legalább egy évig nem inna semmit.

2017. márc. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Igen, szakember segítségét kellene kérnie.
2017. márc. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
soha nem fog leszokni mert ez nemcsak pszichológiai függőség hanem élettani is
2017. márc. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Minden nap egy üveg bor? Mindig van a spájzban néhány rekesszel, vagy hogy kell ezt elképzelni?


Amúgy egy tök ideális helyzetet vázol a leírásod, így igazából azokra a lelki problémákra kéne fényt deríteni, amik bántják(ahogy leírtad). Amiatt van ez nála, mert az alkoholizmusnak a családjában már voltak "gyökerei"? Vagy csak simán stresszes és feszült a munkája miatt?


Azt lehetne csinálni, hogy próbáljon meg átállni a borról valami enyhébbre, pl. cider(ami az üdítőhöz közelebb van, mint a piához). Annak is jó íze van és ugyanúgy el tud lazítani. Nemrég írták, hogy Majka is így csinálja, mert neki is voltak alkoholproblémái.

2017. márc. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

Menekülj!

Anyám alkoholista volt, férjem alkoholista volt, 20 évig szenvedtem, aztán elváltam, tehát tudom miről beszélek.

Anyám zenetanár, a férjem többdiplomás mérnök volt, tehát semmi különbség az általad hivatkozott segédmunkás és a vezérigazgató között, legfeljebb az italok árában.

Megnyugtatlak, lúzer mindkettő!

2017. márc. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Vagy rögtön változtat vagy fel is út le is út. Távolabbi családomban volt alkoholista, volt aki le is szokott idővel de pont annyi ideig volt az ital rabja, hogy a gyerekei tönkrementek.

Az egyikről már járja a hír, hogy a szülő példáját követi és rendszeresen iszik. A másik nem függő, de nem is egy lelkileg egészséges fiatal felnőtt.

Nem kockáztatnék, nem kezdenék alkoholistával.

2017. márc. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A "kedvemért majd lemond róla" meg az "én majd megnevelem", az nem működik, ne is reménykedj!

Ez agyban dől el, ha ő, önmagáért akarja.

Egyébként az alkoholizmusra való hajlam öröklődhet.

2017. márc. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ühüm, nekem is vannak problémáim, meg feszültség, mégsem piálok.


Vagy azonnal megy elvonóra, vagy szakítok. Nincs harmadik lehetőség.

2017. márc. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!