Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, hogy ne érezzen a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogy ne érezzen a legártatlanabb mondataimban is ellenséges, bántó felhangot?

Figyelt kérdés

Két és fél éve vagyunk együtt. Az előzmények: az anyjával rossz volt a kapcsolata, irreális elvárások, örökös elégedetlenség jellemezte, ezek miatt megfelelési kényszer alakult ki nála. Az előző kapcsolatát szintén az örökös elégedetlenség, és az ő megfelelni akarása jellemezte.

Én az első perctől kezdve igyekszem azt közvetíteni felé, hogy maximálisan elfogadom, ennek ellenére a kapcsolatunk elején állandóan bocsánatot kért, mindenért, még ha nem is tett rosszat. Pár hónapja viszont az van, hogy bármit mondok, piszkálásnak, baxogatásnak érzi, defenzióba vonul, és támad.

Mondok konkrét példát, hogy érthetőbb legyen. Hivatalos programon volt, amit én úgy két órásra saccoltam. Öt óra múlva hívott, hogy most végzett, mire én annyit mondtam, hogy jól elhúzódott a program. Erre ő felcsattan, hogy nem húzódott el semmi, ez ennyi ideig tartott, stb, stb... Majd amikor hazaér, panaszkodik, hogy mennyire elhúzódott a program, nem gondolta volna, hogy ennyire el fog húzódni. Én meg nézek, mint a lyuki nyúl, hogy hiszen én is ezt mondtam. Jó, jó, tudja, de nem tehet róla, majd igyekszik megváltozni...

Nagyon az az érzésem, hogy ő csak úgy érzi magát otthonosan, ha valóban baxogatják, és ha ezt nem vagyok hajlandó megtenni, akkor teremt olyan helyzetet, ahol újra és újra átélheti ezt az érzést.

Szerintetek hogy tudok ebből a játszmából kiszállni?


2017. márc. 14. 13:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Én együttérzek pároddal (? nem tudtam eldönteni, a nemeket), mivel hasonló szituációban vagyok, csak az én kapcsoatom apámmaal rossz, és valahogy gyerekként hozzászoktam a mentegetőzéshez és sajnos a (brutális veréseket elkerülendő) kamuzáshoz is. Ennek jó oldala, hogy jól kombinálok, nehéz átverni, rossz, hogy én magam észreveszem másokon a kamuzást, még a kamu bizonyítékokat is felismerem, mivel én is gyártottam párat annakidején. Rossz, hogy félek elmondani az igazat másoknak... És sosem voltam igazán nyílt.


Nem tudom az ellenszert, talán orvosi segítség(?)

2017. márc. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezt úgy oldhatjátok meg, mindenképpen ha összedolgoztok. Fontos, hogy fesztelenül tudjatok beszélni a problémáról, ha kell E/3 személyben beszéljetek magatokról, így nem veszi annyira támadásnak. (Éva aggódott, hogy mi történhetett Andrással aki azt ígérte, hogy kb. 2-re hazajön stb..) Nagyon fontos a tudatosság a részéről is, hogy elhagyja a "bűnös"/ "áldozat"-ban való gondolkodást és azonosulást. Adjatok magatoknak időt, a negatív minták tudatalatt rakódtak le idő kell mire váltani tud az ember.
2017. márc. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtök válaszát, ment a zöld kéz.
2017. márc. 15. 13:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!