Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez tényleg "Papucsság"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, szerintetek mit jelent az, hogy papucs valaki? Annyira sértődött vagyok, próbálom nyugodtan leírni a történteket, és nagyon szépen köszönöm ha valaszoltok!

A párommal 2-éve vagyunk együtt. Nagyon nagy szerelem az egész, nagyon boldogok vagyunk, és nem reg hazasodtunk össze. Viszont összevesztünk, elég csúnyán, és nem tudom mitévő lehetnék :(

Elég ritkán vagyunk együtt. Igaz, együtt élünk, de ő 48-72-órában dolgozik. Nem olyan fárasztó a munkája, de azert mégse itthon a saját ágyában alszik, ha hazaér általában az egesz napot ataludja, aztan megint vagy megy dolgozni, vagy talán van egy szabadnapja, amit nagyon szeretnék vele tölteni.. Én is sokat dolgozom, de a hónapbol igy is max 6-7napot tudunk együtt tölteni elvétve, ennek a felét meg azert ataludja. Velem időközben történt egy eleg nagy baj, nehéz egyedül tovabblepnem rajta... (Kifejezetten depressziós vagyok..) Szükségem lenne a párom támogatására, arra hogy azt a keves idot ami megadatik nekunk, azt együtt töltsük, kettesben. Úgy érzem ez nekem elég erőt adna, csak erre vágyom, de a páromnak azert van baráti köre is. Próbálkoznek úgy alakítani a dolgokat, hogy a párom is lehessen a barátaival, es velem is tudjon eleg idot tölteni, igy eloaltam azzal az ötlettel hogy menjen el iszogatni a haverjaival, vagy menjen at a haverjahoz mondjuk ugy 3-4 óra hosszara es akkor a nap tobbi részét töltse velem. Erre a párom is, meg aztan megtudtam hogy a haverjai is kiakadtak hogy a páromat en egy papuccsa tettem, mert hogy en megtiltom neki a haverozast. Szerintem inkabb attol tűnik "gyengének " egy férfi, hogy ha a feleségét, (és félreértés ne essék, nem sajnaltatom neki magam, de a lelkiallapotommal tisztában van) elhanyagolja, vagy attol tűnik annak ha lelkileg(testileg meg főleg... De nem tenne ilyet soha.) bántja. Mert engem bant hogy szükségem lenne egy kis odafigyelesre, de ha ezt kérem tőle, az lehetetlen mivel keves ideje van, nem tud két felé szakadni, valamiről lekell mondania. Nem azt kértem hogy soha többé ne haverozzon, csak ne egésznap, ha ilyen keveset vagyunk együtt. Szerintetek ettől ő mar papucs? Szoval ha mar egy férfi foglalkozna a feleségével, es mondjuk esetleg a feleség miatt otthon marad egy férfi akkor az mar papucs?! Lehet én latok rosszul valamit és csak tul elkeseredett vagyok ahhoz hogy reálisan lássam mindezt... Szerintetek??



2017. márc. 15. 02:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van. Annyit tudok mondani hogy a haverjai lehetnének sokkal megértőbbek, és főleg mivel csak haverok, fel kell fogniuk, hogy nem mindenki lesz életük végig körülöttük. Ezt persze velük nem fogod tudni megbeszélni, és nem is kell, mert buták, és nem gondolnak bele a te oldaladba. Elhiszem hogy hiányzik nekik a feleséged, de az emberek jönnek mennek, és történnek dolgok amik miatt egy időszakban keveset tölthetnek vele. Ők meg amúgy ezzel csak őt érzelmileg terrorizálják, hogy egy alacsony "pozícióval" sértegetik, hogy ő ebből majd ki akarjon törni, és velük lehessen többet. Szerintem üljetek le, mondd el neki hogy hogyan érzed, és hogy lássa át a te helyzetedet is, mert kötődsz hozzá, és természetes, hogy ilyen helyzetben kevesled a vele eltöltött idődet. Ha tényleg annyira szerelmesek vagytok, és nagyon jól kijöttetek, ennek egyáltalán nem kell hogy gondot okozzon. Mondd el neki azt is hogy most különösen jól esne ez, és hogy a barátai csak nem értik meg a helyzetet. Az éremnek két oldala van. Kétlem hogy bármi gond lesz ebből.
2017. márc. 15. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tehát a párod is kiakadt azon, hogy 3-4 órára "elengedted", ő viszont határozatlan időre szeretett volna ?

A papucsságot az indítékok között érdemes szerintem keresni. Van alázat és van a megalázkodás. Az alázat az egyén által tanúsított szolgálatkészség, melyet szabad akaratából gyakorol. A megalázkodás az az egyén behódolása valaminek vélt vagy valós gyengeségből, konfliktushelyzet elkerülése céljából, tehát ez nem szabad akaratából tanúsított magatartási forma. Ez utóbbi az ami a papucsság az én olvasatomban. Tehát, ha a férjed tudja, hogy rossz passzban vagy, megkéred jöjjön előbb/maradjon és ezt teszi, ez alázat/jófejség. Ha nem akar, ennek ellenére csinálja, de minden percét utálja, ez megalázkodás/papucsság.

Szolgálatkész ember is gyakran megkapja a papucs jelzőt, mivel az indítékok ismeretének hiányában a külső szemlélő nem tudja az alázatot a megalázkodástól megkülönböztetni, ha az azt gyakorló arcára nem ül ki az ennek megfelelő hangulat, vagy nem beszél róla.

30/f

2017. márc. 15. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kettőnk közül Szerintem inkább én vagyok egy "papucs" mert tulajdonképpen én csinálok mindent itthon. Persze ő dolgozik többet, én mégse várom el tőle egy szabadnapjan hogy segítsen ebben-abban, inkabb egy szentély-be varom haza, csinosan, jókedvűen (még akkor is, ha nem vagyok az..) hogy jól essen neki itthon lenni. Mindig a kedvencét főzöm és elviszem neki frissen a munkahelyére. Legalabb láthatom 2-percre. :( intézem helyette a hivatalos ügyeket, mert tudom hogy a munkahelyrol neki azt nem lehet, és nekem ő az első! Senki mas sem léphet a helyére. Segítségre lenne szükségem... Beszéltem vele, hogy segítenie kellene nekem mert szeretnék továbblépni ezen a traumán, és mivel őt szeretem a legjobban, szívesebben oldanam meg vele ezt a problémát mint egy idegennel.. (Pszichológus) erre aut mondta hogy természetesen, számíthatok rá es ez annyira jól esett. Viszont már mondta hogy kovetkezoleg megy a testverehez ablakot szerelni, ablakot berakni, megy segíteni.(oda egesz napra mert vidéken van. Megint ez az egyetlen egy nap lett volna amit együtt tudtunk volna tölteni..) és mondtam azért mert rosszul esett, hogy jo lett volna egyutt lenni... Ezen pedig összevesztünk mert hogy ő a testvére és segítséget kért tőle akkor illene segítenie menni, menjek akkor en is. Csak hogy én nem vagyok jóba a testvérével, annyira rosszul érezném magam ott, ahogyan a baráti körében is rosszul erzem magam, mert egyik barátja se bir engem azert mert en papuccsa varazsoltam a páromat. :) egy haverja bir engem, vele kifejezetten jóba vagyok, csak hogy legyen mérce, aki normálisan viselkedett velem azzal eneis jóba lettem. Nem vagyok egyetlen egy barátjára sem féltékeny. 22/N a párom pedig 28/F
2017. márc. 15. 03:25
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt gondoltam ilyen későn nem fogok kapni, aranyosak vagytok hogy szantatok igy is időt rám! :)
2017. márc. 15. 03:29
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves 2. Válaszoló.

Ő nem akadna ki rajta, ő azt sérelmezi hogy le papucsoztak, ha nem papucsoztak volna le megkockáztatom hogy semmilyen probléma nem lett volna ebből es boldogan egyutt töltöttünk volna egy estét. De megtörtént és sérti, ezert engem is büntet hiszen miattam van az egész. :/ mondtam neki, hogy egy ferfi az en szememben attol gyengébbnek tunik, ha azt a nőt akit választott egesz életére, "szarban" hagyja, egy kocsmazos sörös haveros program miatt. Ezen is jol osszekaptunk, mar Akkor. Vegulis nem ment sehova, de velem sem állt szóba, ez tegnap volt. Ma reggel dolgozni megy, aztán megy vidékre, onnan este jon haza. Szoval kb 4-nap mulva találkozunk újra. :) kozben meg a 2.napon viszem neki majd az ebedjet.

2017. márc. 15. 03:37
 6/7 Missi_Key ***** válasza:
47%
Nincs hozzàd nôve. Igényeid lehetnek, de ne feledd hogy neki is vannak.
2017. márc. 15. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én minden igényét próbálom maximálisan kielégíteni. Felőlem az ia lehetne, ha a haverjai hozzánk jönnének at, akkor maradhatnanak tovabb és legalabb nem kellene olyan sokat utaznia, és akkor igy tuti együtt lennénk este. Mindenféle kompromisszumra nyitott vagyok, csak szarul esik ha egyáltalán alkudoznom kell, hogy neki megérje... Miközben nem azért kérem mert nem szeretem ha ő jol érzi magát, hanem mert szükségem van rá.
2017. márc. 15. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!