Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan orvosolhato egy p&agrav...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan orvosolhato egy pàrkapcsolatban a jàtékfüggöség?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ugy érzem a pàrom jétàkfüggöségben szenved, ami sajnos rànyomja a bélyegét a kapcsolatunkra. Akinek volt màr ebben része, gondolom tudja, hogy miröl is van szo. Hétköznap reggel munka elött jäték, munka közben szovàltàs a jàtékosokkal, munka utàn akàr hajnal 2-3 oràig is jàték, mindemellett folyamatos kapcsolattartàs a klàntàrsakkal, (fiukkal, länyokkal). A hétvége is szinte csak erröl szol. Mivel ö az adminja, illetve vezetöje a klànnak, folyton online kell lennie. ezzel csak egyetlen egy problémàm van, ez a jàtékmània ràmegy a kapcsolatunkra. A ràm szänt idö napi kb 30 percet vesz igénybe. Természetesen màr többször probàltam vele erröl a témàrol beszélgetni, de mindig kudarcba fulladt. A vàlaszai ezek voltak: örülj, hogy legaläbb itthon vagyok és nem megyek el kocsmäzni, inni, illetve k***zni, mint a legtöbb férfi csinälja. VAGY ha nem tetszik, akkor keress magadnak màst. Probàltam szépen, probàltam csunyàn a tudtàra adni, hogy ez igy nem fog müködni.

Egy 40 éves felnött férfiröl beszélünk, akinek szerintem tudnia kellene màr fontossägi sorrendet. én elfogadom, hogy ez a "hobbija", ezzel tud kikapcsolodni, de nem a kapcsolat rovàsàra. Nekem szükségem van a törödésre, az összebujàsokra, a közös esti filmezésekre, a közös programokra. szeretném mellette magam nönek érezni, nem pedig egy cselédnek, aki föz, most takarit rà. Természetesen ö ezt teljesen màsképpen làtja. A hiba bennem van. Zavar az is, hogy nökkel tàrsalog a klànon belül, egyébként nem vagyok féltékeny tipus, de egy alapféltékenység bennem is meg van, mint minden màs emberben. Soha nem esik dolog privät dolgokrol, eddig legaläbb is nem tapasztaltam, de soha nem lehet tudni. Engem viszont zavar. Ezt tudja ö is. ö viszont betegesen féltékeny. én senkit nem läjkolhatok be a f****kon, nem vehetem fel a munkatarsaimat ismerösként, mert akkor én vagyok a legnagyobb k***va az egész vilägon. Nem mehetek nélküle soha sehova, csakis vele. De ö felvesz vad idegen nöket ismerösnek, mert hät kläntärsak. Szoval nem egyszerü.


Hogy miért is irtam le mindezt, kiväncsi vagyok azok véleményére, akik hasonlo cipöben järnak/järtak, hogyan oldottäk meg ezt a problémät. Hogy érték el, hogy a pärjuk ujra visszatérjen hozzäjuk. A szakitäson kivül milyen lehetöségek vannak, amelyek fel tudnäk nyitni szemét, hogy nem a jàtéknak kellene a legfontosabbnak lennie. Elöre is nagyon szépen köszönöm a välaszokat!



#probléma #függőség #Pàrkapcsolat #jàtékfüggöség #online jàték
2017. márc. 21. 14:04
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Istenem 😂😂😂😂😂😂😂😂

Ha nem akarsz szakitani, akkor ne picsogj itt, mas megoldas nincsen.

2017. márc. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%

egy (ex)gamer véleménye is érdekel?

mondjuk én fiatalon voltam ennyire mániákus csak...


24F

2017. márc. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Természetesen màr többször probàltam vele erröl a témàrol beszélgetni, de mindig kudarcba fulladt. A vàlaszai ezek voltak: örülj, hogy legaläbb itthon vagyok és nem megyek el kocsmäzni, inni, illetve k***zni, mint a legtöbb férfi csinälja. VAGY ha nem tetszik, akkor keress magadnak màst. "


Ha ennyire nem hajlandó belátni a problémát és már ezt is a fejedhez vágta, hogy keress mást, akkor keress mást. Állj oda elé és mond meg neki, hogy ha nem változtat ezen akkor elhagyod. Aztán ha látod, hogy nem veszi komolyan amit mondasz, akkor kezd el összepakolni a cuccaidat és menj szépen el.

2017. márc. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én keresnék mást.

Ilyeneket minden bokorban tálalsz. Úgyhogy legrosszabb esetben nem változik semmi. Viszont esetleg találhatsz egy olyan párt akit érdekelsz is.

2017. márc. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A jatekfuggoseg a szenvedelybetegseg egy formaja es mint tudjuk, gyogyult szenvedelybeteg nincs, csak tunetmentes. Legalabbis a pszichiaterek szerint ebbol nem lehet kigyogyulni. Szoval vagy szakitasz, vagy szepen tursz. ennyi
2017. márc. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én alkesz voltam, de már 12-13 éve semmi ilyesmi.

Azzal kezdődik a gyógyulás, ha belátja, hogy ez gáz... a te párod ettől nagyon messze van.

Nem minden férfi jár kocsmázni és k_vázni, ha meg azt tanácsolja ő is, hogy keress mást, hát én se tudok egyebet javasolni.

Napi 30 perc az nem kapcsolat.

2017. márc. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És te ezt férfinak nevezed???:D
2017. márc. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Kezdj el te is játszani, hátha bejön, és akkor közös időtöltés. :)

Igaz, én nő vagyok, de voltam én is klánvezér anno, amíg volt sok szabadidőm. Azért az nem teljesen igaz, hogy folyamatosan online kell lennie (vagy ha igen, akkor nem jó vezető, hogy nélküle megáll az élet), de tény, hogy akkoriban nekem is az volt a fő hobbim. De rengeteg barátságot alakítottam ki akkoriban, a mostani párom is ott ismertem meg.


Egyébként bármilyen hobbi túlzásba vihető, nem csak a kockulás. Volt itt olyan kérdés nemrég, ahol a hölgy a kutyájába őrült bele annyira, hogy ráment a családja, de ugyanígy volt már szó motorról/autóról és munkamániás párokról is.

Én tényleg tudom javasolni, hogy próbálj beszállni te is, hogy ez picit jobban megértsd a mániáját. Emellett viszont amit a párod csinál, az már túl van a normálison (az agresszív védekezés miatt, illetve hogy ezzel párhuzamosan téged korlátozna).

Nálatok nagyon kemény határokra lenne szükség, olyan kompromisszumokra, amit a párod nem biztos, hogy hajlandó bevállalni. Pl. hogy oké, hogy játszik este, de mondjuk éjfélkor lesz szíves bemászni melléd az ágyba. Vagy hogy reggel munka előtt be se kapcsolja a gépet. Akkor amúgy se sokan vannak online, túl fogja élni ő is.


Míg anno aktívan játszottam, nagyon sok családos klántagunk volt. Mi elég sokat beszélgettünk játékon kívüli életről is. Van olyan srác, akinél meg van beszélve, hogy amíg az asszony tévézik este, addig ő odaül, de este 10 után lelép, és vacsora idejére is feláll a gép elől. Van olyan, akinél az a játék idő, amíg a másik elvégzi az otthoni dolgokat - felosztották, hogy mi kinek a dolga. Olyan is volt, aki csak késő este ült le játszani, ha a család már elment aludni. De volt olyan is, aki kifejezetten csak akkor jött fel játszani, ha meg volt beszélve, hogy raid vagy hasonló van - ezeket előre egyeztettük, és azért heti egy-két napon megértőbb a család is.

Én már nem játszom aktívan, az évek alatt sok dolog változott, de párom most is sokat van fent. Nálunk kompromisszum, hogyha csapatos játék közepén van, akkor békén hagyom, cserébe ő akkor játszik, mikor én mást csinálok: vacsit főzök, vagy gépezek mellette, esetleg olvasok. Na meg persze, ha én dolgozom ő meg épp szabadnapos: akkor megy reggeltől estig. :)


Ha a párod semmilyen kompromisszumra nem hajlandó, akkor nehéz lesz megoldást találni.

2017. márc. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!