Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nagy elvárás, hogy megértsék...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagy elvárás, hogy megértsék az én álláspontomat is?

Figyelt kérdés
Most vagyok végzős főiskolai hallgató (nem Magyarországon). Tanulás mellett dolgozom is ami eléggé megerőltető. A legutolsó vizsga "idényemet" alig tudtam kihúzni. Hazajövök, eszem és hulla fáradt vagyok. Ezért elterveztem, hogy ennek véget kell vetni. Nemsokára ismét indul a vizsga, pedagógiai gyakorlat (pedagógusképzőbe járok), diplomamunka írása, államvizsga stb. Amire fel kell készülnöm mert 4 év kemény munka van a hátam mögött. Közöltem a párommal és a szüleimmel, hogy a jobb teljesítmény miatt a munkahelyemen felmondok,és amikor vége az egész herce-húrcának akkor ismét beállok valahová dolgozni. De ők ezután a kijelentésem után, elkezdték mondani, hogy ne hagyjam, minek hagyom, jó ott nekem. Teljesen elzárkóznak az én álláspontom elől. Ebből pedig vita vita hátán van. Pedig engem eltartani nem kell mert arra 2 hónapra van egy kis tartalék pénzem is.

#mjmk
2017. márc. 21. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Milyen munka? Ha olyan, amiért kár lenne, ha otthagynád, mert van benne lehetőség, és nem biztos, hogy még egy ilyet tudnál szerezni, akkor érthető az aggodalmuk.

A másik dolog, hogy nem tudom, hogy ahol élsz, ott mennyire könnyű normális munkát találni, de a 2 hónap az, ami után újra elkezdenél munkát keresni. És erre jön még rá az az idő, amíg találsz is.


Ezzel nem leszólni akarlak, mert az is érthető, hogy fáradt vagy, de ha ezekbe is belegondolsz, akkor simán lehet, hogy az ő aggodalmuk is pont ugyanennyire érthető - te meg ebbe nem gondolsz bele.

2017. márc. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha csak 2 hónap, miért nempróbálsz fizetetlen szabit kérni ?
2017. márc. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem annyira jó munka és semmi perspektíva nincs benne. Rossz környezet, kollegtíva, főnök stb.
2017. márc. 21. 19:54
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen érthető a döntésed. Semmi értelme abszolút felőrölnöd magad, a munka és a tanulás együtt tényleg nagyon fárasztó. Nem is tartozol ezért különösebb magyarázattal, pláne ha ez anyagilag nem jelent semmit rájuk nézve.
2017. márc. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nem okoz problémát a fizetésed hiánya, akkor számomra érthetetlen, miért ágálnak ennyire ellened.
2017. márc. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2 féle szülői hozzáállással találkoztam az egyetemistás szülőktől:

1, Nincsenek képben sem a tanulmányok menetével, sem az államvizsgával, sem a szakdogával, sem a munkaerő piaccal. Általában az ilyen szülők a régi rendszer szerint gondolkoznak, hogyha találtál most egy melót, akkor azt tartsd meg. Ne lépj előre, ne fejlődj, menj a biztosra. Az ilyen szülők rövidtávon gondolkoznak.

2, A másikfajta szülők képben vannak a dolgokkal és támogatják a gyereket. Megértik, hogy egy befektetés a dolog. Pl. megértik, hogy ha fizetik a gyerek dolgait, feleannyi idő alatt végez az egyetemen és hamarabb megtérül a tanulás. Vagy megértik, hogy a gyermek eltartása, ugyan 1-2 évig nehéz, viszont utána 1-2 év alatt már profitot termel a dolog.


Próbáld meggyőzni őket, hogy támogassanak, mert megéri. Ha nem megy, akkor sajnos marad a diákhitel.

2017. márc. 22. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 omba ***** válasza:

Nem nagy elvárás - nem értem őket én se, de nem is kell, hogy elfogadják.

Te vagy a felelős az életedért, és, ha látsz megoldást, akkor csináld azt.

Az a munka úgyse kell neked hosszabb távon, a sikeres végzés meg igen. Szóval, ha értik, ha nem értik... HAJRÁ!

2017. márc. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!