Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Csók jelenet miatt féltékeny...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csók jelenet miatt féltékeny a barátom?

Figyelt kérdés

Hello!


2 éve színészkedek. Improvizàciós színhàz. Itt ugye a rögtönzés legfontosabb jellemző, hogy rendkívül gyors reakciót igényelnek a színészektől. A tanulás mellett csinálom ezt, nem is nevezném munkànam, inkàbb csak hobby, de nagyon szeretem és mindig van hova fejlődni. A barátom eljött egy ilyen előadásomra. Nem először. Itt volt csók jelenet is, elég sokszor kellett megérinteni a partneremet. Tudjàtok a kialakult szituációra, színésztársamnak - nekem is, minden megmozdulásaira azonnal reagálnom kell, úgy, hogy az illeszkedjen a helyzethez, a történetet tovább gördítse, és lehetőleg szellemes, a közönség számára érdekes megoldások szülessenek. Sokszor pl Közben a konfliktushelyzeteket jelenítünk meg, ahol akár a téma, a környezet, vagy a szereplők is minden másodpercben változhatnak. Nem tudok előre kidolgozni ötleteket, a helyzet mindig spontán jön. Tehát teljes figyelmet és jelenlétet igényel. És fegyelmet is persze! Tehàt a párom is làtott az előadàson. És az előadàs után eléggé felbőszült àllapotba került, nagyon ingerlékeny lett és azt kérdezgette, hogy " ez meg mi volt?" A csók, az ölelések, vagy foggalmam sincs. Az én szerepem most kevésbé volt komikus és valóban sokszor intim közelségben voltam a férfi színész tàrsammal. De ez csak munka kapcsolat. A csók sem igazi csók. Tulajdonképpen annyiból áll, hogy csak hozzà érintem az ajkamat a szàjàhoz vagy ha hevesebb csók jelenet van akkor nincs nyelves csók, de van amikor nem is a száját hanem az arcàt " csókolód" érinted a szàddal. Ennek ellenére a párom konkrétan tüzet okádó sàrkánnyà változott és kifordult önmagából. Ledermedtem. Még mindig nehezen tudom felfogni, hogy kiabált velem ezért és ezért féltékenykedett. Rendben, próbálom őt megérteni, de nehezen megy, mert nincs igaza sajnos. Azt mondta ez sok volt neki és összeszorult a szíve, nem élvezte az előadàst, mert a partenerem mindig mellettem volt és hozzám ért. Többet nem akar eljönni az előadàsomra. Nagyon haragszik és kivan borulva.


Jogos a féltékenysége? Most mit mondhatnék neki, hogy megnyugtassam. Nagyon jól tudja milyen ez a munka. Mégsem akarja elfogadni. Ami vicc, mert már 3 éve együtt vagyunk és 2 csinàlom ezt. De ilyen jeleneteket tényleg nem làtott még, így ilyen szituàcióban. Szeretem őt, ezért akarom megnyugtatni.


L



2017. márc. 22. 07:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%

Hát ez elég gáz. Én is kiakadnék.

Furcsa egy hobbi hogy szabadidődben smárolsz másik színészekkel. Ha improvizálni kell akkor miért nem úgy alakítod a szálat hogy ne kelljen csókolózni?

Ez gyakorlatilag a saját döntésed még csak a forgatókönyvre se lehet fogni.

2017. márc. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
En is a szalak direkt igy alakitasaert lennek inkabb kibukva. Ha azt mondom, tenyleg szinesz lennel hivatasbol, es a Nemzetiben epp olyan szerepet kapsz, hogy meg kell csokolnod valakit, hat legyen. De amikor direktben belemesz a jatekba, es annak ellenere allsz bele egy ilyen jatszmaba, hogy ez csak improvizacio, az engem is zavarna, mert akkor te es a masik pasi valasztottatok ezt direkt. Es ez sok mindent elmond.
2017. márc. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Azért vannak kötöttségek. A produkciókra ugyanúgy rengeteget kell próbálni, hiszen feszített tempóban rögtönözni több mint egy órán keresztül nagyon nehéz feladat. Rengeteg improvizációs gyakorlattal, szituációs játékokkal készülünk és a csapatnak nagyon kell ismerni egymást, sokszor vannak betanult részek is, de csak mert a próbák soràn ez megmaradt. Fél évig színhàzban voltam, de az nem tetszett annyira, hogy szerepet osztanak. Ez érdekesebb volt. Általános iskolàban is jàrtam màr színhàzba. Szóval azért ez a hobbim, mert ezt szeretem ez érdekel. Ez egy vicces szituàció volt amúgy. Szinte mindig az, rengeteg benne az " eltúlzàs" próbálunk viccesek lenni. Nem kellett volna komolyan vennie. Ez nem erről szólt. De oké, akkor a páromnak is igaza lehet. Nem gondoltam volna, hogy ez ennyire rosszul esik neki vagy hogy egyáltalán rosszul esik majd neki.
2017. márc. 22. 08:38
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Én pont ezért választottam színész társaságból barátnőt.


A barátnőmmel mindketten színészkedünk, táncolunk stb. és meg van beszélve, hogy színpadon mindent lehet, mert egy másik világ, ahol mi is más emberek vagyunk.


Nem véletlen, hogy a legtöbb színész színésszel házasodik.

2017. márc. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

A színház egy olyan világ, amelyet csak az tud tolerálni, aki élt már benne, legalább csak egy kicsit.

Tudom, az én szerelmem is színházban dolgozik, igaz ő nem színész, de eléggé embert próbáló néha.

2017. márc. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom egy egészséges féltés és a féltékenység között nehéz megtalálni a határt. Ha a baràtomban féltés él irántam az teljesen normális!! mert szeret,ezért aggódik, de a féltéshez nem társulhat a maró féltékenység amikor konkrétan leordítja a fejemet. Ez nagyon rosszul esett. Soha nem szoktam vele kiabálni, tisztelem, szeretem őt és bízom benne. Felnőtt emberként szerintem, független attól,hogy valaki nem színészkedik, átláthatnà annyira a dolgokat, hogy tudja ez nem ugyan olyan csók mintha a baràtomat a szerelmemet csókolom meg. Tudom, hogy nehéz megérteni, elfogadnia. Csak váratlanul ért ez a kirohanása és segíteni szeretnék neki.
2017. márc. 22. 09:16
 7/21 Bence_ ***** válasza:
14%

Féltékenység önbizalom hiányból fakad.

Oka saját maga.

2017. márc. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%

Én is imprós társulatba járok és ennek alapján mondom, hogy ami a helyzetgyakorlatokban megjelenik, az mind belőlünk fakad.

Igen, nekünk is rengeteg gyakorlat van arra, hogy szokjuk egymás fizikai közelségét, érintését, de azért vannak határok! Sőt, nálunk valahogy természetes, hogy előadáskor (de még a foglalkozásokon is) tiszteletben tartjuk, hogy a másiknak van párja, nem hozzuk kellemetlen helyzetbe egymást, csak olyan szituációkba megyünk bele, ami nyilvánosan is vállalható, nem kell utána magyarázkodni. (Tehát max. ölelés.) Csók a mi csoportunkban csak azok között fordul elő, akik az életben is párkapcsolatban vannak (még imitált is!).

Ha egy imprós jelenetben fokozott intimitás nyilvánul meg, akkor annak van alapja is, hiszen mindenki a saját személyiségét viszi bele a szituációkba.

Úgyhogy én jogosnak tartom a párod reakcióját. Intimitást sokféleképpen el lehet játszani, meg lehet jeleníteni a színpadon (és azon kívül is). Gyakran jelenítünk meg párkapcsolati szituációkat, de olyan formában, hogy még a legféltékenyebb partner szemében is vállalható marad. Arról nem beszélve, hogy semmi nem kötelező, ha valaki nem akar intim szituációba keveredni, akkor nem vállal magára olyan szerepet, van helyette más lehetőség.

2017. márc. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Azért röhej, hogy ezt nem lehet megérteni. A partnerem még csak nem is a baràtom a haver kategóriába tartozik, de elsősorban kolléga. Elképesztő, hogy az emberek milyen féltékenyek tudna lenni. Lépten nyomon arra kellenne figyelnem, hogy mit szabad mit nem, ne érjen túl sokszor hozzám stb. Ölelés? Az ölelés se fér bele a páromnak. Túl intim, bensőséges még egy ilyen szituációban is. Sérelemként érte meg. Az elöző baràtaim - exeim mindig féltékenykedtek, pedig akkor nem színészkedtem, de fiú baràt? Olyan nincs szerintük. Ezért kerülnöm is kellett a férfiakat. Ölelés, puszi a családdal, ronokokkal rendben van. Mással nem. Akinek himbi limbi van a lába között az maradjon tàvol. Az exemnek az sem tetszett, hogy ha màsra néztem, ha egy haverral túl sokáig beszélgettem, akár a testvérével már csúnyán nézett rám. Én nem tudom mi a gond, de mindig oda voltam a pàromért. Szeretem a baràtomat, de nem éreztem még féltékenységet, sőt kifejezetten örülök annak, ha a párom másokkal - nőkkel egyaránt( bárkivel ) tehát. Barátkozik, velük is tölti az idejét nem csak velem.
2017. márc. 22. 10:34
 10/21 anonim ***** válasza:
92%

Senki nem értett veled egyet, nem gondolod, hogy ez jelent valamit? Próbálod az értékrendedet elfogadhatóvá tenni számunkra és a barátod számára is. Fogd fel egyszer és mindenkorra: az emberek nem szeretik nézni, ahogy a párjukat csókolgatják, még színpadon sem. Ez nem beteges, nem önbizalomhiány miatt van, hanem teljesen természetes. Lenézhetsz minket, tarthatod magad vmi felsőbbrendű embernek, aki már rééééég túllépett a féltékenységen és a birtokláson, de mi nem vagyunk ilyenek, a barátod sem. Ne csak a magad igazába legyél belebolondulva, hanem tényleg próbáld meg magad beleélni a másik ember helyébe.


Ha nem tudod megérteni, hogy mások miért éreznek dolgokat, akkor meg egyszerűen csak fogadd el, hogy mind mások vagyunk. Neked is van egy értékrended, másoknak is van, nem kényszerítheted ezt rá másokra, mint az egyetlen abszolút igazságot.

2017. márc. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!