Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek normális az, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek normális az, hogy a párom először a szüleinek akar házat venni és csak utána magunknak?

Figyelt kérdés

A szülei elvesztették a saját lakásukat a hitel miatt, ezért évek óta albérletben vannak ahogy mi is ketten egy másikban. Meg akarja nekik venni azt a lakást, amiben vannak hitelből (az anyjáék nem kapnának már hitelt) és majd csak utána akarna nekünk közöset vásárolni. Én ezzel nagyon nem èrtek egyet, mivel úgy tervezzük h kb 5-6 év múlva gyereket akarunk és a mi jövőnket kéne biztosítani, nem az ő szüleit pátyolgatni, mikor tudják fizetni az albérletet és megélnek.

Nyilvan a törlesztőrészletet ők fizetnék, de èn ilyenkor arra gondolok, hogyha történik a szüleivel valami, akkor majd nekünk kell fizetni helyettük.

A párom szerint én vagyok a szívtelen. Úgy érzem, hogy ezzel engem később visszahúzna, mert én azért tanulok és dolgozom, hogy a saját gyermekeimnek megteremtsem az otthont. Hogy mondjam el neki szépen, hogy nem okos dolog amit csinálni akar? Azt mondta ez nem az én dolgom,és hogy ne avatkozzak bele. Szerintetek?


2017. ápr. 1. 18:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Ha együtt tervezitek az életeteket akkor igenis a te dolgod. Mégis mi a fészkes fenének akarsz gyereket egy olyan pasitól aki szerint ez nem a te dolgod? Szerintem felesleges győzködnöd ha ennyi esze van.
2017. ápr. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Alapvetően nem volna semmi baj a kapcsolatunkkal, csak ez, ami engem is elbizonytalanított a jövőt illetően.
2017. ápr. 1. 18:56
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Teljes mértékben neked adok igazat!

A párod szülei elvesztették a házukat, így jártak, felelőtlenül másztak bele a hitelbe, fizetni kellett volna, nem tették, mert nyilván okuk volt rá, de már el bukták. Ha ők akarnak saját lakást akkor maguknak kell előteremteni az árát pont azért hogy a gyereküket hagyják nyugodtan boldogulni hogy a saját családjának tudja megteremteni az otthont és amit kell.

Abban is igazad van hogy a szülei nem élnek örökké, bármikor kerülhetnek munkanélküli helyzetbe, nem lesz pénzük fizetni a törlesztést és azt nem rajtuk hanem azon hajtják be akinek a nevén van, tehát a párodon fogják.

Ez nem szívtelenség kérdése, ha lenne akkora vagyonotok amiből hitel nélkül megtudnátok venni szülőknek a lakást és pár éven belül a tiéteket hitel nélkül arra azt mondom oké mert meg lehet tenni.

Manapság a hitellel vigyázni kell, mert azt lehet egy életen át fizetni a magas kamatok miatt, és bizony bármikor lehet bukni a dolgot.

Persze albérlet sem hosszútávú dolog, de még is egy fokkal jobb mint a hitel.

A párodnak meg legyen esze.

2017. ápr. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
9%

Kihez koti ot tobb ev szeretet,tisztelet,hala?

Tovabbmegyek,mi a garancia h 5ev mulva toled lesz gyereke?

Jelenleg a sajat penzevel szeretne gazdalkodni,plusz a lakast majd megorokli.

Raersz hazassag v gyerekvallalas elott gondolkodni h neked anyagilag belefer-e ez a pasi (ha mar ilyen anyagias vagy...)

2017. ápr. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%
Utolsó: szerinted ez a normális felfogás? egy 25évnél idősebb férfi igenis szakadjon már el anyuci szoknyája mellől és kezdjen el azon gondolkozni,hogy a saját családja hol fog élni. nem azon,hogy jótét lélek legyen,csinál egy baromságot,eltapsolja a pénzt amit minden épeszű ember a jövőjére fordítana. Képzelem hogy eshet ez a kérdezőnek. Én megmondanám neki,hogy vegye meg,de költözzön is oda,fel is út le is út,ha ennyire lesz*rja hogy velünk mi lesz később. Ráadásul a hitellel még el is lehetetleníti a gyerekvállalást sok évre,mert mi van ha a kedves szülők ezt is eltolják? Mindenki élje a saját életét. Én ha szülő lennék,el sem fogadnám ezt a gyerekemtől,hogy miattam hitelt vegyen fel.
2017. ápr. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%
Ja és olvasd el figyelmesen. Nem a saját pénze,hanem HITEL. addig az a ház a banké,amíg ki nem fizeti,bármikor becsődölhet ez is mint az előző.
2017. ápr. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
8%
Vegyél magadnak lakást, és gond letudva.
2017. ápr. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

Nyilván az ember egy több éves kapcsolatban magának vesz lakást,egyedül,a párja nélkül. Öcsém milyen emberek vannak itt..


Elmondom,hogy normális: a fiatalok gyűjtögetnek,együtt kiválasztják,építkeznek stb. tervezik a jövőjüket EGYMÁSSAL. nem a szülőkkel,nem a szomszéd Pistabácsival,nem dönt úgy egyszer csak az egyik,hogy hitelbe dönti a másikat is és ellehetetleníti a közös életüket..ilyenek. Kérdező,a helyedben meggondolnám,mennyire komolyan akar ez a pasi veled élni egyáltalán.

2017. ápr. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
18%

Ti olvassatok el.Baratnoje.Nem feleseg,nincs kozos teherviseles.Valakinek a baratnoje beleszol hogy a baratja hogyan gazdalkodjon a sajat penzevel vagy a sajat nevere vett hitellel,ahelyett h az o feneke ala tenne.A ficko nem kerte h legyen kezes,csupan a szuleit szeretne karpotolni.Azt meg h mi lesz 5-6ev mulva,eldonti az ido.

Kisasszony nyisson fundamentat sajat nevere es 5-6ev mulva mar szep osszeg lenne benne,na ugyanezt az osszeget jogosan kovetelhetne akkor es csak akkor a parjatol h tegye melle es legyen KOZOS sajat hazuk.

2017. ápr. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%

Persze hogy beleszól a szerencsétlen. Az ő jövője is múlik ezen,és elég ingatag lábakon áll a dolog ahogy kinéz.


Részemről baromira dühös lennék,ha a közös életünknél előrébb való lenne a páromnak,hogy két felnőtt embert támogasson,akik jól elvannak,mint hogy a saját életünkre tegyen félre. (nyilván úgy,hogy én is beleadom a részem).

2017. ápr. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!