Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem vagyok már szerethető....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem vagyok már szerethető. Miként orvosoljam? (25/L)

Figyelt kérdés

Sziasztok, szép napot!

Egy olyan gonddal fordulnék ide hozzátok, amivel nem tudok dűlőre.

Kérem szépen csak olyanok válaszoljanak, akik érdemben hozzá is tudnak a témához szólni és/vagy éltek át már hasonló helyzetet. Köszönöm szépen.

A gond a következő. Párommal most már lassan két éve leszünk együtt. 6 évig szingli voltam előtte, és amikor összekerültünk, Ő volt a zsánerem és az a férfi, akit mindig is kerestem.

Minden nagyon jól ment, de észrevettem, hogy a párkapcsolati önbizalmam egyre csak sorvad és sorvad, hol ott az első fél évben Ő mellette virágoztam ki mint nő és mint ember is. Munkám lett, a családommal rendeződött a helyzetem, szociálisabb lettem, és egy percig se jutott volna eszembe, hogy mondjuk féltékeny legyek a páromra, sőt, büszkén állíthatom Én is és Ő is, hogy megbízunk egymásban.

Viszont az utóbbi időkben olyan szintre jutott az önbizalomhiányom, hogy az őrületbe kergetem vele páromat. Féltékeny tévképzeteim vannak, ha bókól akkor egyszerűen nem hiszem el neki, ha ábrándoznék róla, akkor egy furcsa ,,ne éld bele magad" érzés kerít hatalmába.

Tisztában vagyok vele, hogy nem szabad féltékenynek lennem, tisztában vagyok vele, hogy ő úgy szeret ahogy vagyok. De rettenetesen félek, hogy a viselkedésemmel elmarom magamat mellőle, és teljesen joggal.

Mi okozhatta ezt a hatalmas változást bennem? Próbáltam két oldalon levezetni magamnak leírva, hogy mikor mi történt ami esetleg közelebb vihet a megoldáshoz, de ha meg is lelném a kezdő pontot, amikor elkezdtem meginogni saját magammal kapcsolatban, akkor sem tudom megszüntetni ezt az érzést.

Nagyon csúnyán viselkedek vele, mindenért hisztizek, ahogy Ő mondja ,,úgy teszel mint ha az egész világ ellened lenne!" és igaza van.

Van tapasztalatotok ilyenben? És ha igen, tudtátok orvosolni? Mi lehet ez és mivel tudnék javítani?

Illetve hogyan kezdhetném újra felépíteni a kapcsolatunkat, hogy tiszta lappal indíthassak nála?

(még szeretnék vele is leülni beszélgetni, hogy elnézést kérjek a viselkedésemért és hogy sejtem valami miatt gond van velem, de még össze akarom szedni a gondolataimat.)

Nem akarom ilyen gyerekes dolog miatt elveszteni a legjobb barátomat és társamat.

Előre is köszönöm szépen a segítségeiteket.

//Egy szomorú 25 éves nő//



2017. ápr. 2. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
önbizalomhiány.. ami magadból fakad. Érdemes lenne meditálni, gondolkodni a félelmeidről. Sokat segíthetne, ha őszinte lennél magaddal.!
2017. ápr. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Öhm, mit tehetnél, nem is tudom. Leírtad. "Nagyon csúnyán viselkedek vele, mindenért hisztizek, ahogy Ő mondja ,,úgy teszel mint ha az egész világ ellened lenne!" és igaza van." Na, ezt ne csináld. És komolyan, Tényleg ilyen egyszerű.
2017. ápr. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Noblesse Oblige ***** válasza:
A kérdés az, miért vesztetted el az önbizalmad? Ő volt az oka? Külső okok?
2017. ápr. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Első: Köszönöm.

Második: Igyekszek, de pont ezért írtam, minden esetre igen, ez lesz a célom, köszönöm. :)

Harmadik: Ezt próbálom most levezetni magamnak úgy, hogy leírom. Próbálom vissza vezetni a történéseket, hogy mikortól is kezdődött ez az egész és mivel. Igazából még nem jöttem rá, csak arra, hogy párkapcsolati önbizalomhiányom van.

Igazából ő egy végtelenül egyszerű ember. És ez nekem furcsa. Nem úgy mutatja ki az érzéseit, mint más, és igazából meg kéne végre tanulnom és elfogadnom Őt ilyennek. Iszonyúan sokszor beszélgettünk erről, kértem, hogy próbálja meg jobban kimutatni az érzéseit. De akkorra már nekem ez is kevés volt. :/ Hülye dolog bevallani, hogy ennyire szar alak vagyok, mert tudom, hogy így van.

Minden esetre most azon merengek, hogy ha sikerülne is felderítenem az okokat, akkor utána hogyan tovább?

2017. ápr. 2. 18:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Pont ugyanezzel küzdök és én is nagyon be vagyok parázva, hogy el fogom marni a párom! :(


Én személy szerint pszichológushoz fogok fordulni, mert sejtem, hol van elakadva a műsor. Esetleg te gondolkodtál rajta?

2017. ápr. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Segítségképp leírom az én sztorimat. Én a párommal 10 hónapja vagyok együtt, előtt 4 évig voltam egyedülálló, az előtt meg életem első kapcsolata volt, ami 3 évig tartott.


A jelenlegi párom próbál biztosítani róla, hogy nagyon szeret imád stb. De elég húzós első időszakunk van (vagy volt; ezt még nehéz megmondani, mert nekem is ugye rendbe kéne jönnöm) és alakultak ki törések, amelyek bennem bizalmi és önbizalmi problémákat okoznak. Az egyik, hogy az első 3 éves kapcsolatomban iszonyat megégettem magam az akkori párom ex barátnőjével kapcsolatban és ez bennem úgy néz ki még feldolgozatlan paranoiát okoz. Ők viszont tartották a kapcsolatot, még ha teljesen semleges topicokról is beszélgettek, hiába jeleztem, hogy ez zavar. Mostanra került a szitu oda, hogy leépítették ezt a beszélgetést is. De emellett elkezdtem már más nőneműekre is féltékenykedni ok nélkül és sokszor levert vagyok, hisztis, instabilnak érzem magam és már nem tudom mit kezdjek magammal. Félek, hogy elmarom magam mellől, nagyon félek :(

Ezért gondoltam azt, hogy nekem egy pszichológus fog tudni segíteni. Még az elején vagyok az útnak, de bízom benne, hogy javulni fog a helyzet, mert mentálisan nagyon ki vagyok készülve és rányomja a bélyeget a munkámra is, meg más baráti kapcsolataimra is :(

2017. ápr. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok, a kérdést feltevő vagyok!

Gondoltam leírom hogy mi történt röviden. :)

Az év szeptemberében odáig fajult a viselkedésem hogy szakított velem a párom.... egy hónapig nem voltunk együtt és összeomlottam, teljesen a nulláról indultam ha nem lejjebb.

Utána leültünk és megbeszéltük a dolgokat. Ez az egy hónap akkora pofán rúgás volt hogy azt hittem a fal adja a másik 12-t, és észhez tértem.

Így utólag belegondolva simán csak felszállt a rózsaszín köd és hisztis lettem amit orvosolt a párom azzal hogy kidobott mint egy rongyot. (Ő válltig állítja hogy nem csak szünetelt de azért hadd sajnáltassam egy kicsit magamat :D )

Utána egyre többet kérte hogy aludjak nála mhétköznap is és onnan járjak dolgozni, végül itt ragadtam nála most már egy éve. :)

Családot tervezünk és most már egy helyen is dolgozunk.

Igazából annyira burokban voltam nevelve és annyira elkényeztettek hogy a rózsaszín köd után követelődző lettem. Ezt szerencsére kineveltük belőlem. :)

Legyen szép napotok! Köszönöm az akkori kommenteket/tanácsokat!

2019. jan. 25. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!