Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek az egy járható...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek az egy járható út, hogy nem egyből hozzá költözök ki?

Figyelt kérdés

Fél éve ismertem meg a kedvesemet. Jó kapcsolatban élünk, minden mûködik közöttünk, szóval rendben vagyunk. A távolság ellenére gyakran tudunk találkozni, de természetesen szeretnénk közelebb kerülni egymáshoz fizikailag is. Az õ ötlete volt, hogy költözzek ki, de azt nem mondta konkrétan, hogy hozzá. Nekem a költözés nem probléma, vágyom is egy új életre, szívesen mennék. A lényeg, hogy arra gondoltam, nem egybõl hozzá cuccolnék ki, hanem kivennék egy kis garzont vagy bérelnék egy szobát a közelében, és egyedül intézném a dolgaimat. Természetesen õ ott lenne nekem támaszként, segítene amiben kell, és így naponta tudnánk találkozni, aztán majd alakul a késõbbiekben. Amikor ezt elmondtam neki, nem tiltakozott, nem mondta, hogy nála is tudnék lakni, szóval én úgy értelmeztem, ez neki is megfelelne így.

Ki mit gondol errõl a megoldásról?


2017. ápr. 7. 20:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
62%

Költözz ki?

Tehát, ha jól értem, akkor külföldre?

Ha igen, akkor az induláshoz kell kb. 1millióval rendelkezned és akkor nagyon szerényen mondtam.

Lakásra, élelmezésre, míg munkát találsz és ott munkabért kapsz.

Ha van ennyid és neked ennyit megér a kapcsolat, akkor nosza!

2017. ápr. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy járható, miért ne lenne az? :)

Egyéni véleményem szerint amúgy tök felesleges, úgy is kvázi egymásnál fogtok lakni, ha te közben bérelsz egy garzont.... "ma én alszom nálad, ma te alszol nálam, kéne egy fiók egy pár alsógatyának/fehérneműnek, meg min. egy váltás cuccnak, hogy ha úgy adódik, tudjak innen menni dolgozni, idefele jövet vettem egy tusfürdőt, legyen nálad is, ne kelljen az enyémet hurcibálni... hopp, akkor már vettem két fogkefét is, egyet nekem hozzád, egyet neked hozzám". Ezek persze nem tudatosan, "galád módon" előre kitervelt lépések, de a szükség, a praktikum, stb. két külön élő felnőtt ember kapcsolatában ezeket kívánja/hozza magával. Nincs ebben semmi rossz, egyszerűen így működik és kész, kinél hosszabb, kinél rövidebb idő alatt - normális, jó párkapcsolatban. Naszóval ezek után a lépések után szokott az lenni, hogy mostmár elegem van, ez a felsőm nálad van, de most nálam vagyunk, az a cuccom meg ami most nagyon kéne épp nálam van, de most nálad vagyunk... f..szkivan, költözzünk már össze, sokkal könnyebb lenne minden, mint ebben a "kétlaki" üzemmódban. Satöbbi-satöbbi-satöbbi.

Tehát a válaszom: persze, hogy járható út, csak nem értem, minek... :)

2017. ápr. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Osszejottem anno egy Becsi fiuval...s fel ev utan koltoztem ki,de hozza! Szerintem hulyeseg,hogy kikoltozol,de nem hozza..ennek igy mi ertelme? :)
2017. ápr. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Kedves #1,köszi a választ.

Megjártam egy-két országot, de 1 millió az hatalmas túlzás mindenképp.

2017. ápr. 7. 20:41
 5/20 A kérdező kommentje:
Nekem nem mondta, hogy költözzek oda hozzá. És azt is elfogadta, hogy ezt találtam ki...
2017. ápr. 7. 20:59
 6/20 anonim ***** válasza:
63%

1-es vagyok

Miért túlzás?

Persze anélkül írtam, hogy tudnám, hogy Bulgáriába, vagy Svájcba akarsz kiköltözni.

De vegyünk egy átlagot, mondjuk Angliát, vagy Olaszországot!

Én az ottani lakbéreket és ételárakat figyelembe véve, nagyon szűken 500ezret számoltam 1 hónapra és belekalkuláltam, hogy esetleg 2 hónapig még nem lesz jövedelmed.

Ha kimész és azonnal munkával várnak, másnap már be is tudsz lépni, akkor 1 hónap múlva már lesz pénzed és akkor tényleg nem kell 1millió.

Csakhogy Angliában eleve úgy adnak ki lakást, hogy minimálisan 3-5 hónapos munkáltatói igazolást kell vinned, referenciaként és le kell tegyél kauciót, ami nem kevés.

És most ne tévesszen meg téged, a kint dolgozó magyaroknak kiadott, munkásszállóként használt ingatlanok árai, mert azok más feltételekkel vannak kiadva, mint egy-egy önálló garzon.

Te viszont az utóbbit keresed.

Ellenben, ha csak egy hónap után tudsz elhelyezkedni, akkor 2 hónap múlva lesz pénzed és addig miből élsz?

Hidd el, hogy önálló lakásra, rezsire (ha egyáltalán kapsz!) kaucióra, élelmezésre, simán elfogy az 500ezerFt/hó. mindkét említett országban.

Ezért nem értem, hogy minek így túlbonyolítani, ha a pasi miatt mész, akkor lakjatok együtt, mert így külön nincs értelme, csak felesleges pénzkidobás.

De te tudod!

2017. ápr. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
49%

1-es/6-os vagyok

Ezt nem árt böngészgetned, mielőtt fejest ugrasz valamibe, amiről úgy tűnik fogalmad sincs.

Ez ugyan Angliáról szól, de bármelyik európai országra igaz, szinte kivétel nélkül:


[link]

2017. ápr. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor tegyük rendbe a dolgokat. Jól értem, hogy te szívesen kiköltöznél hozzá, csak mivel nem mondta ki, hogy "költözz ki hozzám", hanem azt mondta, hogy mittudomén "költözz ki, hogy többet lehessünk együtt", ezért bizonytalan vagy?

Mert ha ez a helyzet, akkor

a, nagy valószínűséggel arra gondolt, hogy hozzá költözz ki, csak mivel a te reakciód (az egyértelmű megfogalmazás hiánya miatt) az volt, hogy "oké, akkor keressünk nekem albit" (ahelyett, hogy megkérdezted volna, pontosan hogy gondolta, ill. hogy hozzá költöznél-e), ezért ő úgy gondolja (jogosan, mivel a te megfogalmazásod egyértelmű volt), hogy te nem akarsz hozzá költözni, amire (fél év kapcsolat után) a legnormálisabb reakció az, amit tesz: tudomásul veszi és elfogadja, amit szeretnél, és támogat benne.

b, kb. 5% eséllyel nem úgy gondolta, hogy hozzá költözz.

Ha jól írtam le a szitut, akkor ez egy tipikus kapcsolat eleji nyuszi-kommunikáció, amikor mindketten meg akartok felelni a másiknak, gondolkoztok a másik helyett is, és annak megfelelően reagáltok/alakítjátok a dolgaitok. Nem nagy baj ez, sőt tök természetes, idővel alakulni fog.

Az előbb leírtak fényében; az a legjárhatóbb út, ha rákérdezel.

2017. ápr. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszi szépen neked utolsó, jó gondolatok, megfontolom.

Viszont éltem már UK-ban.:)

(Anglia, Skócia)

2017. ápr. 7. 21:14
 10/20 anonim ***** válasza:
45%

... és ezt is, bár ezek 2015-ös árak, azóta nem lett olcsóbb semmi és belépett a brexit.

De viszonyításnak jó!

[link]

2017. ápr. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!