Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire zavaró, ha a pár...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire zavaró, ha a pár egyik tagja nem nyitott a másik hobbija felé?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 10. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem az a zavaró, ha az egyik fél teljesen elzárkózik az adott hobbi kipróbálása elől is vagy ha a másikat szeretné korlátozni benne csak azért, mert neki nem tetszik.


Szerintem egyáltalán nem muszáj, hogy minden hobbi közös legyen, de szerintem az a minimum egy tiszteletteljen kapcsolatban, hogy legalább egyszer kipróbálja az ember, hátha megtetszik neki. Ha nem tetszik meg, akkor nem kell erőltetni, de ne korlátozza benne a másikat, hanem tartsa tiszteletben. A másik oldalról pedig illik elfogadni, ha nem tetszik a dolog, ráerőszakolni a másikra a saját hobbit ugyanúgy nem korrekt.

2017. ápr. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát erre így nem lehet válaszolni.

Ha valakinek mondjuk a sportolás a hobbija, és nyomja egész nap és ekörül forog az élete, ilyen edzés, olyan edzés, napirend, diéta, stb, közben a másik fél max kívülről látott edzőtermet, meg talán a kisboltig sétál meg vissza, az úgy baromira nem fog működni.

Ha viszont mondjuk valaki bélyeget gyűjt, vagy porcelán békát, és épeszű keretek között csinálja, nem költi erre még a kaja pénzt is, akkor nem hiszem hogy problémát okozna.

2017. ápr. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egyáltalán nem zavaró (én vagyok a "nem nyitott" fél). Ő nem várja el, hogy ott legyek és szétunjam magam, én nem várom el, hogy hanyagolja csak mert engem nem fogott meg dolog. Megismerkedtem a hobbi köré épült társasággal, szimpik, jól elvagyunk, adott esetben ittalvásra is várom őket szeretettel (utazások miatt célszerű néha egy helyen éjszakázniuk, aztán hajnalban együtt indulni), és ennyi. Attól nem félek, hogy nem találom fel magam, amíg ő "hobbizik".
2017. ápr. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én hobbijaimnak pont az a lényege, hogy EGYEDÜL tudom őket csinálni.


Sportlövő vagyok, szoktam járni horgászni és otthon néha műanyagmaketteket készítek. Ezekre mondjuk szánok összesen heti 6-10 órát mindenestől, összesen. De ezek nekem pont arról szólnak, hogy egyedül tudok olyankor lenni, nagyobb részt a gondolataimba temetkezve, kisebb részt kiélve a bennem élő nem túl sok alkotási vágyat.


Kifejezetten zavarna, ha a barátnőm ma bejelentené hogy ő is akar jönni velem horgászni vagy a lőtérre lőni.

2017. ápr. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Természetesen nem esik jól ha a párom full nem kíváncsi arra amiért rajongok, de nagy gondot nem okoz.

Ha megpróbálna korlátozni benne, az már baj lenne.

Amíg havonta 1-2 alkalommal elmegyek pl. 2-3 órát motorozni, abból ne csináljon már gondot.

De ha mondjuk hetente háromszor eltűnnék emiatt, az megint más lenne.

2017. ápr. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 próbálokkedveslenni ***** válasza:

Amennyiben nem érdekli, akkor az nem probléma. Az viszont már szakító ok lenne, ha kifejezetten ellenezné a hobbimat.


Persze ez nem fordulhat elő, hisz ismerkedésnél feljönnek a hobbi témák és ha nem szimpatizálunk a dologgal, akkor ott vége az ismerkedésnek. Ilyen egyszerű.

2018. júl. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!