Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Béküljünk ki teljesen vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Béküljünk ki teljesen vagy szakítsunk végleg?

Figyelt kérdés

Közel 3 év után szakítottam a párommal, mert már hosszú hetekig tartó várakozás után sem jöttek vissza azok az érzések, amiket éreznem "kellett" volna egy kapcsolatban. Nem laktunk együtt. Szakításunk után alig 1 héttel megkeresett(ez volt másfél hete), hogy szeretne velem beszélni. Amikor szakítottunk, a bűntudattól, hogy bántom sírógörcs és légszomj kapott el, így nem is mert semmit em mondani, nehogy még jobban rosszul legyek.

Szóval találkoztunk. Neki borzalmas volt az az egy hét, és megmondom őszintén, nekem sem volt egy leányálom. Na most azóta rendszeresen találkozunk, segítek neki tanulni is, és mondhatni kimondatlanul, kötöttségek nélkül vagyunk együtt. Rengeteget beszélgetünk azóta, napi több órát olyanokról is, amikről előtte sose.

Rájöttem én is, hogy mikben hibáztam meg ő is arra, hogy mit tenne másképp, de lényegében ugyanannyit kedveskedik, mint előtte(mindig rendszeres volt nála), és mivel megnyíltunk egymásnak, elkezdett erősödni ez a kapocs, és alig várom, hogy lássam és hogy vele legyek. Legszívesebben mondanám neki, hogy most azonnal költözzünk össze és éljük a saját kis életünket, de itt jönnek bennem az agyalások.

Jóval idősebb nálam, de én még nem szeretnék a mostani koromban gyereket(mindig is úgy beszéltünk a jövőről, hogy együtt, meg gyerek), majd egy pár év múlva, de akkor már aránylag idős lesz ahhoz, hogy apa legyen. Viszont félek attól, hogy ha belevetem magam, hogy akkor "béküljünk" ki, de pár év múlva kiderül, hogy mégsem élethosszig tartó a kapcsolatunk, akkor lehet, hogy egy gyerekkel, elváltan kereshetem magamat és a mindennapi teendőkkel másod/harmadmagammal küszködhetek...

Logikusan azt mondanám, hogy keressek egy korban hozzám közelebb álló pasit, de lehet, hogy ebből a kapcsolatból is lehetne valami jót csinálnunk közösen, és mivel ismét nem tudom kiverni a fejemből(és a szívemből...) őt, nagyon nem tudom, mit kellene tennem.


Szerintetek?

20/L


2017. ápr. 12. 01:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Biztos nem először hallod ezt, de azért számoljunk utána... 3 éve vagytok együtt. De ő idős elmondásod szerint. Tehát 17 éves voltál mikor egy már akkor is idős hapsi összeszedett?

Ez csak azért probléma, mert bárki aki a korosztályában nem talál magának párt, azzal valami nem stimmel. Miért nem kell a saját korosztályának vajon? Elgondolkodtató, nem?

Egy tapasztalatlan naiv lánykát sikerült csak szereznie. Furcsa.

De úgy olvasom, Te is érzed azért, hogy nem teljesen kerek a dolog. A saját jövődre is gondolnod kell.

Tegyük fel felcsinál a pasi. Aztán már rögtön nem az a laza kis gondtalan jókedvű kiscsaj leszel mint aki most vagy, hanem egy gyerektől lefáradt háziasszony, anya leszel. Úgy néz ki neki azok nem jönnek be annyira. És akkor tényleg ottmaradsz egyedül a kicsivel és hát nem túl rózsás jövőnek ígérkezik ez.


Szakítás után amúgy mindenki megkönnyebbül egy kicsit. Utána még egy rosszabb kapcsolatban is lehet összehang. Ez azért van, mert végre megszabadultatok a tehertől - ami gyakorlatilag TI voltatok egymásnak - és most szabadabbnak érzitek magatokat. De amint újra a megszokott kerékvágásba visszatértek, borul az egész. Alapvetően nem változott semmi, csak szakítottatok. Tehát ha újra együtt lesztek rendesen és eltelik pár hét, megint olyan lesz mint régen. Szerintem.

2017. ápr. 12. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Visszafelé semmi nem történik, ha te a 17 éves érzéseidet akarod, hát az esélytelen.

Előre meg nem lehetsz biztos semmiben, egy veled egykorúval sem, meg az olaj árában sem.


De ha jól értem, nem érzések hiányoztak, hanem hibákat követtetek el, és már látjátok, miket - szóval én nem volnék pesszimista a jövőt illetően.

2017. ápr. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!