Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek is szükséges,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is szükséges, hogy a pár mindkét tagja azonos politikai nézeteket valljon?

Figyelt kérdés
Én egyszerűen nem tudok elképzelni úgy egy kapcsolatot, hogy különbözik a két fél ideológiája
2017. ápr. 12. 10:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Mondjuk tapasztalataim szerint a lányokat általában nem érdekli túlzottan a dolog, kevésnek van kialakult politikai nézete.
2017. ápr. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A politika az csak a felszín. A világlátás, értékrend, ilyesmikből következik, tehát nem is nagyon jöhet össze egy olyan kapcsolat, vagy nem lesz tartós.
2017. ápr. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen, ha mind a két fél meghallgatja a másikat, és nem akarja a saját nézeteit ráerőltetni a másikra. És az sem árt, ha egyik fél sem megy el szélsőséges irányba. A bátyám és a legjobb barátja két egymással szembenálló párt nézeteit osztják, még is értelmes beszélgetéseket tudnak folytatni, sértődések, és kiabálások nélkül. De ehhez mindkét részről intelligencia és befogadókészség kell.
2017. ápr. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk működik, bár nyilván otthon azért a durvább témákat jegeljük. Párom erősen jobboldali, "nagyonmagyar" nézeteket vall, fiatalabb korában rendszeren járt pártrendezvényekre, meg minden. Mire én megismertem, ezeken már túllépett, de a nézetei természetesen nem változtak, sok mindenben elég vaskalapos.

Mikor megismerkedtünk, én kisebbségekkel dolgoztam (külföldiekkel is), nem túl szépen nyilatkozott a munkámról, de elfogadta, hogy ezt választottam, nekem ez fontos, felém csak az aggodalmát fejezte ki pl. egy későig elhúzódó munkanapon a nem jó környék miatt.

Cserébe én is elfogadtam, hogy neki rossz tapasztalatok és a nézetek miatt ezek idegenek. Viszont én meghallgattam az ő véleményét, ő meg kérdezett az én munkámról, és meg tudta érteni a dolog "szép" oldalát is.


Oké, ez mondjuk inkább világnézet, mint politika, de összefügg. :) Jelenleg olyan munkahelyem van, ahol erősen kormánypárti nézeteket sulykolnak belénk, napi szinten foglalkozom aktuálpolitikával. Mivel engem a konkrét politika mindig is hidegen hagyott (de tényleg, a legnagyobb neveken kívül azt se tudtam az itteni munka előtt, hogy ki melyik párt, és mit képvisel, csak akit muszáj volt a korábban emlegetett munkám kapcsán), ezért én elég nyílt vagyok, elfogadom ezt is, meg párom nézeteit is. Mindegyikben van sok rossz, meg egy pici jó, össze kéne őket gyúrni, de hát azt nem lehet. :)


Otthon nem nagyon szoktunk politikáról beszélgetni igazából, így nincsen probléma. Persze, a nagyon kirívó dolgokat megosztom, meg ő is elmeséli, miket olvasott, ha érdekes, de nem bocsátkozunk politikai vitákba.

Én azt gondolom, hogy rengeteg mocskolódás van a nagyvilágban, legalább otthon kell, hogy megférjen egymással minden különböző nézet.

2017. ápr. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
11%
Politika egy baromság!
2017. ápr. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha csak "enyhébbek" a nézeteik, vagyis egyik erre szavaz, másik arra, de nem nagyon beszélnek róla, akkor lehet. Mi nagyon ritkán beszélünk itthon politikáról, pedig mindannyian határozottan valamelyik oldalhoz tartozunk (igaz hogy ugyanahhoz, de ha nem így lenne se lenne belőle konfliktus).
2017. ápr. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%
Én azt tartom szükségesnek, hogy a másik fél ne valljon erkölcsileg defektes politikai nézeteket. Az, hogy jobb vagy baloldali, az mindegy.
2017. ápr. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, ilyen helyzetben még nem voltam. Én el sem tudnám képzelni, ha a páromnak bármilyen komoly politikai nézete is lenne...
2017. ápr. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
34%

A nagyszüleim (ahol még élnek mindketten) és a szüleim úgy járnak szavazni, hogy anya megkérdezi apát oda felé sétálva, hogy akkor melyik pártot X-elje. A kishúgom (aki még a szüleimmel lakik, de már elmúlt 18) úgy ment szavazni legutóbb, hogy azon a hétvégén hazamentem és pár perc győzködés után elsétáltam vele a szavazókörig, aztán elmondtam miért arra X-eljen amire szerintem X-eljen és azt csinálta.


Nem vagyunk utolsó csövesek, prolik sem, mielőtt valaki arra gondolna hogy ez biztos a tanulatlanságból jön. A szüleimnél apum informatikus OKJ-s végzettséggel, anyumnak van főiskolai pénzügyes diplomája.

Rengeteg embernek egyszerűen nincs kedve, vagy ideje ezekkel foglalkozni.

A barátnőm is főiskolát óvónéni, nekem szintén pénzügyes diplomám van és bankban dolgozom. Nálunk is ugyanez van, hogy barátnőmnek én mondtam tavaly ősszel is hogy jöjjön el, aztán X-eljen valamit.


Szektás nővel nem is tudnék együtt lenni, aki napi szinten a politikáról vagy pártjáról beszél. ÉN személyesen együtt lennék simán olyan nővel is, aki a politikai spektrum abszolút túloldalán van hozzám képest.

26/f

2017. ápr. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
67%

Ahogy többen is írják, inkább az értékrend, világnézet a fontos, mint a pártszimpátia.

Én például képtelen lennék hosszútávon együttlenni egy liberálissal. Vannak ismerőseim, akikkel értelmesen el lehet vitatkozni, de alapvetően nem viselem el magam körül ezt a fajta hozzáállást.

A konzervatív oldalon belül meg tudom érteni azt is, ha valakinek a kormánypárt, valakinek meg az ellenzék szimpatikus. Vannak dolgok, amivel nem értek egyet, de elfogadom, ha a másiknak nem az tetszik, mint nekem.

Amit még fontosnak tartok, hogy nem szabad ráerőltetni a másik félre a nézeteket, hagyni kell kibontakozni. Én sosem akartam meggyőzni a volt barátnőimet a saját igazamról, és szerencsére ők sem engem.

2017. ápr. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!