Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ennek amúgy is szakítás lesz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ennek amúgy is szakítás lesz a vége? (kicsit olvasmányos)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

3 éve vagyunk együtt a párommal, és az utóbbi 3 hónapban változásokat vettem rajta észe. Egyetemre jár, bekerült egy új társaságba. Kevesebbet tudunk találkozni, ami részben az én hibám, mivel idén érettségizek, és szükségem van időre a tanuláshoz. (elég sok pont kell, nem várok "az érettségi semmiség" kaliberű kommenteket) Azonban nagyrészt azért nem tudunk találkozni, mert hihetetlen mértékben betáblázta magát. Már mikor elkezdte ezt, szóltam neki, hogy vigyázzon, nehogy kicsússzanak a dolgok a keze közül. Csak legyintett hogy ugyaaan, bírni fogja. Persze, csak ennek sajnos én ittam meg a levét. Régen szinte minden nap találkoztunk akár csak egy fél órára is, amiből mindketten nagyon tudtunk töltődni. Jelenleg viszont örülök, ha hétvégente egyszer együtt tudunk aludni. Én már annak is örülnék, ha legalább facebook-on beszélnénk egy pár szót, érdeklődne mi van velem. Viszont nem tudunk, mivel szó szerint szinte minden nap hajnalban jár haza, a társasággal kocsmáznak. Amikor próbálok szólni, hogy nekem ez nagyon nem tetszik, konkrétan rám legyint, hogy "majd egyetemen Te is ezt fogod csinálni". A tanulmányain egyelőre nem látszik, alapból a minimumra törekszik, az most is meg van neki.

Viszont én nagyon magányosnak érzem magam. Stresszelős vagyok, és nagyon szeretetigényes. Az alap feszített állapotom mellé nagyon nem hiányzik hogy hetente leültessem, hogy "figyelj zavar valami, beszéljük meg". Konkrétan hónapok óta csinálom ezt, sajnálkozik, "nem akar elveszíteni", 1 hétig minden oké, aztán vissza ebbe a féktelenségbe. Olyan mintha minden fontosabb lenne számára, mint én. Ha megbeszélünk egy programot, pár nap múlva közli, hogy "hoppá elfelejtettem, >egy random haveromnak< korábban megígértem", és lemondja amit velem szervezett. Tudom, hogy nem direkt csinálja, de alapból képtelen szervezni, én meg próbálok elnéző lenni. De sajnos úgy érzem, egyre passzívabb vagyok, már meg sem lepődök ha megint lemond valamit. Nem tudom mit csináljak. Nagyon szeretem, viszont jövőre másik városba szeretnék egyetemre menni, 300 km lesz közöttünk. Ha már most ilyen tehetetlenül érzem magam, mi lesz akkor? Számtalanszor beszéltem vele normálisan, nem esik nehezemre az érzéseimről beszélni és mindig kompromisszumra törekszem, mégis ezek hatástalanok voltak. Nemrég próbáltam végre ráijeszteni, hogy vegyen komolyan (nagyon kikeltem magamból, megmondtam neki, hogy vége, ha ezt így folytatja). Nagyon megijedt, zokogott, esküdözött hogy változtat. És most megint ezt érzem. Ti mit tennétek a helyemben?


2017. ápr. 15. 01:09
 1/8 A kérdező kommentje:
Én 19/L, Ő 22/F.
2017. ápr. 15. 01:10
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Örülj annak,hogy a tizenéves korod végén volt szép 3 évetek,mert ha már most ez megy,jövőre sem lesz jobb.

Már most állandóan lefújjogatja a dolgaitokat,szerintem a részéről már vége a dolognak,csak becari eléd állni és megmondani:bocsi,szívi,ennyi volt.Nagyon tipikus pasis viselkedés,inkább hárít,programot csinál,csak a csaját ne lássa.Valószínűleg a következő randit is lefújná,mert,hogy a Bélának szülinapi bulija lesz valami késdobálóban.

Nem vagyok híve az sms-ben szakításoknak,inkább élőben szeretem ezt megbeszélni,de szerintem ő nem az a típus,akivel meg lehetne.Nincs itt még az EQ-szintje.A helyedben írnék egy sms-t,hogy kettőnknek ennyi volt,köszönöd szépen azt a gyönyörű 3 évet és további sok sikert a párkereséshez.Lehet,üdvözölni fogja az összes női rokonodat és elküld melléjük mosogatni vagy normális stílusban megírja,hogy sajnálja,hogy így történt,de tiszteletben tartod a döntését. Ha ne adj Isten kocsival/ az első vonattal/busszal hozzád jönne megbeszélni a dolgot,akkor szeret,bár erre kevés esélyt látok.

A helyedben erre felkészülnék,hogy nagy valószínűséggel telibe carná,ha dobnád és élné tovább az életét.Lehet,az életét is megkönnyebbítenéd,mert legalább megtetted azt,amit tenni akart veled.

2017. ápr. 15. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért kérdezed, mert ebből szerinted is szakítás lesz. Ehhez nincs mit hozzátenni, úgy is te döntöd el. Amit t érdemes leírni: az, hogy szinte minden nap hajnalban jár haza, egyetemen sem normális. Ha kicsit nehezebb szakra jár ezzel hosszútávon el fog csúszni. Nem foszthatod meg attól, hogy legyen melletted is élete, legyenek barátai, de az állandóan kocsmázós társaság szar választás. A társasági életét is élhetné normális keretek közt, úgy hogy abból akár profitálni is tud és nem csúszik tőle szét minden más.

Rossz döntéseket hoz, amikkel se magára se rád nincs tekintettel, pedig még segítenél is neki változtatni. Nem úgy tűnik, mintha megérdemelné az igyekezeted. Tanulja meg megszervezni a saját életét és lássa hogy következménye van a döntéseinek. Biztos jó bulikra jár, ahol remekül érzi magát nélküled is, majd ott vigasztalódik.

2017. ápr. 15. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szakíts vele... ez már sajnos úgy sem lesz jobb, csak rosszabb!
2017. ápr. 15. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Eloszor is gratula,reg lattam 19evestol ilyen ertelmes,celtudatos,osszeszedett kerdest,hatarozott ugyes csaj vagy,jol latod a dolgokat,mindenki arra szakit idot,amire akar.A kocsma-program kevesbe elnezheto mintha ejjel-nappal tanulna.


En azt gondolom h enni,inni,aludni mindenki szokott,ha maskor nem,abbol az idobol tud barki szakitani par kedves szora,egy gyors talalkozora,stb.A baratod egyszeruen nem akar tobbet beloled,ha akarna,valtoztatna es nem csak egy hetig.Tudja h ott vagy es akkor vagy ott neki amikor neki tetszik.

Valoszinuleg a vegso szot is te fogod kimondani,mert erre is lusta.Van amikor el kell engedni a masikat,akkor is ha szereted.Azert hogy johessen valaki aki megbecsul,azert hogy azt kaphasd amit/akit erdemelsz,azert hogy a sulidra tudj koncentralni.Es bizony neha a sziv ellen kell donteni.Lehet hogy most meg azt gondolod,keptelenseg,de ha valaki,te meg tudod tenni.

Majd betelik a pohar nalad,mindenesetre a sulit ne hanyagold miatta,mert ez a srac 1-2even belul mar kanyarban sem lesz,sajnalom de igy gondolom.

2017. ápr. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Teljesen igazatok van, ma megmondtam neki, hogy befejeztük. Nagyon nyomorultul érzem magam, de hosszú távon tudom, hogy ez volt a legjobb döntés. Köszönöm mindenkinek a választ! Lehet hogy butaság volt egyáltalán feltenni a kérdést, de kellett ez a plusz löket/ támogatás a helyes irányba.
2017. ápr. 15. 14:24
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Talpraesett csaj vagy, sok szerencsét neked a jövõben mindenhez!
2017. ápr. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szívesen, kívánom hogy hamar túl tedd magad és találj olyat aki jobban megbecsül! :)
2017. ápr. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!