Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek normális ha egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek normális ha egy pénzes pasi elvárja, hogy fizessek?

Figyelt kérdés

Legjobb barátnömmel kb fél éve Manchesterbe költöztünk, azóta volt pár komolytalanabb kapcsolatom, viszont kicsit több, mint 2 hónapja megismerkedtem a szomszédommal, 27 éves, saját vállalkozása van, ami már évek óta nagyon jól müködik, naponta kb 100 000 forintnak megfelelö összeget keres azzal, hogy emberek autóját kitakaritja, rendbe hozza. Annak ellenére, hogy már régóta önállóan tudna élni, az apjával él, azért, mert így nem kell lakbèrt fizetni.

Nagyon jól megvoltunk már az elsö perctöl fogva, viszont több zsugoriságra utaló jelet vettem észre rajta az utóbbi idöben.

Soha nem a pénzre mentem, ha megismerkedtem valakivel, nála sem az a célom, viszont az elmúlt néhány hónapban nagy bajba kerültem, miután elveszítettem az állàsomat. A barátnöm segitett ki eddig, viszont már neki sem volt annyi pénze, hogy a két hónapi lakbér elmaradásomat fedezze. A szüleimmel nem vagyok jó viszonyba, még 18 voltam, amikor ide kellett költöznöm és önerömböl eltartani magam.

Akkorra már tudtam, hogy a szomszédnak ( akit akár a barátomnak is nevezhetnék ) rengeteg spórolt pénze van. Nem vártam el töle, hogy segitsen, viszont megemlitettem neki, hogy lehet az utcára kerülök napokon belül, szó szerint ennem nem volt mit, elèggé le is fogytam. Pont ekkor álltam újra munkába, de a fizetésemre várnom kellett nèhány hetet. Minderre a barátom azt mondta, hogy sajnálja, hogy ilyen helyzetbe kerültem és reméli, hogy találok rá valami megoldàst, ö nem tud segiteni. Ekkor még úgy voltam vele, hogy valószinüleg azért nem ajánlja fel, hogy legalább valami kaját vesz, mert nem règ óta ismerjük egymást. Igy hàt arra szorultam, hogy egy lengyel barátomtól, -akit munkán ismertem meg- kèrtem kölcsön ( tulajdonképp kèrnem sem kellett, mert amikor megtudta, hogy èhezem, gondolkodás nèlkül adott 40 fontot, amiböl el tudtam lenni egy ideig.) Amikor ezt a szomszéd megtudta, rettenetesen kiakadt, féltékeny lett, de még itt sem emlitette egy szóval sem, hogy ö adott volna, ha tudja, hogy szükségem van rá. Na ezt az idöszakot sikerült àtvèszelnem, mire megkaptam az elsö fizetésem.

Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy a srác annyira spórol, hogy nem is a boltban veszi az ételeket és háztartási kellèkeket, hanem egy heroinistától a környékröl, aki ellopja a dolgokat a boltbol és fél áron eladja.

Utána támadt egy ötlete, hogy menjünk el egy vidàmparkba, nagy meglepetèsemre ö fizette a jegyeket. Elözö nap dolgoztam, èjszakai váltásban, reggel 5:30ig, de mivel a barátom korán akart indulni ezèrt beteget jelentettem és éjfélkor leléptem, végül csak 3 órát sikerült aludnom, mert kora reggel èbresztett(7kor, a vidámpark 10kor nyit), hogy kèszüljek. 9re sikerült elkèszülnöm, amiböl szintèn botrány lett, mert nem èrünk oda nyitàsra ès nem lesz idönk egy egesz nap alatt minden hullámvasútra felülni, hisztèrikusan kiabált: MONEY WASTING! MONEY WASTING! MONEY WASTING! Na itt már nem birtam ki, hogy ne szóljak neki, hogy ez nem normális, amit csinál, de nem is èrtette, hogy miröl magyarázok, nemhogy beismerte volna, hogy igazam van. Ott megbeszéltük, hogy ö veszi az ebédet, èn pedig a desszertet. A fánkok, amit megvetetett velem kb 4000 forintba jött ki, végül megevett kettöt és odaadta a kutyáinak. Azóta voltam párszor, néhány napja ettem valami zacskós csirke falatokat nála,de olyan rossz volt, hogy nem tudtam megenni, erre ö betömte a számba mondván: NE PAZAROLJ!

Ez is nèhány napja történt, hogy megemlitette, hogy elmehetnénk nyaralni, már hoteleket is néztünk, mire bevágja, hogy ez túl drága és ha tudok, akkor jò lenne, ha bele tudnék fizetni valamennyit. Na ez teljesen kiakasztott, mivel az egész nem is az èn ötletem volt ès nagyon jól tudja, hogy még mindig nem állok jól anyagilag, épp arra gyüjtök, hogy a barátnömnek törlesszem a fél milliós tartozásomat, ami azóta gyült össze, hogy a szüleim kb semmi nélkül kiraktak az utcára. Megirtam neki tegnap a véleményemet az ö sporolasi szokasairol, megkerdeztem eddig pár embert körülöttem, mit gondolnak az esetröl és mindenki egy vèleményen volt, hogy ez : nem normális ! A szomszéd emiatt nagyon felháborodott, viszont még mindig nem képes elgondolkodni a dolgon, azt hiszi az teljesen rendben van, amit csinál és nyilván én vagyok a hülye. Megjegyzem egyáltalán nem vagyok rászorulva egy ilyenre, mint ö, ki merem állitani, hogy sokkal jobbakat is megkaphatnék, de persze ö kapaszkodik, nem akar elvesziteni. Ma este megyek majd hozzá, magyarázkodni akar, épp kiváncsi vagyok mit akar mondani. Valójában én sem tudom miért vagyok még mindig vele, talán mert az anyagi dolgokat leszámitva mindenben jól kijövünk.

Nagyon kiváncsi vagyok mit gondoltok a dologról, találkoztatok már ilyennel?. 19/L



2017. ápr. 24. 20:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Ettől a pasitól sokat ne várj. Majd felesbe veszitek a pelenkát is, ha becsúszna egy baba?


Az, hogy otthon lakik, elfogadható anyagi megfontolásból,

de hogy pont a barátnőjével legyen pennyb@@szó, az már nem.

2017. ápr. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
20%
Ja, micsoda dolog ez, ha pénzes akkor alap, hogy a fél fizetése a tiéd, a sajátodén felül. (neki ahhoz persze semmi köze)
2017. ápr. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
17%

Megérdemlitek egymást.


Amit ő művel sem normális, de az sem, amit te. Én nem vennék 4000-ért fánkokat kutyáknak, amíg bárkinek is tartozom fél millióval. De nem is kérnék kölcsön senkitől. Mondjuk annyira hülye sem vagyok, hogy anyagi tartalék nélkül éljek egy napot is, főleg ha nincs kire számítanom.

Azokra a csajokra emlékeztetsz, akik mindig másokon élősködnek, állandóan kölcsönkérnek, aztán sz@rnak visszaadni. Sose viszik semmire, aztán megkéselt k.urv@ként végzik egy kanálisban...

2017. ápr. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%
valaki tömören?
2017. ápr. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A fánkokat meg kellett vennem, ha már belemegyünk a rèszletekbe, mivel ö fizette az ebèdet, ezèrt azt akarta, hogy vegyek neki fánkokat, ha már a 2000 forintos ebédbe nem fizettem .
2017. ápr. 24. 21:01
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
Csatlakozom az előttem szólóhoz, csak én n fogalmaznék ilyen durván. Nem normális a párod, mármint a stílus, ahogy előadja, de veled sem értek egyet... Közös kassza max onnantól, hogy együtt él a pár. Addig meg kb semmi közöd az anyagi helyzetéhez, ahogy neki sem a tiedhez. Teljesen jogos igénye, hogy te is beszállj a közös nyaralásba, és azt is megértem, hogy nem adott kölcsön. /ki tudja mikor adnád vissza, visszadnád-e egyáltalán vagy elfánkozod :D/
2017. ápr. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
46%

Rohadjak meg ez egy ordas nagy kamu. DE HA NEM AZ?!?!?!?!

Akkor bäszki te nagyon egy gyökér nő lehetsz hallod, pont hozzád illik ez a zsidó gyerek. Komolyan minek vagy vele? Láthatod hogy a pénzéből nem fog jutni neked, vagy még mindig reménykedsz, hátha?

"ki merem állitani, hogy sokkal jobbakat is megkaphatnék"

Akkor hajrá!

Ja hogy ott nincs lé mi? :D)

2017. ápr. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Úgy látom a kérdésemet a legalapabb szinten kellett volna kiírnom, sjanálom, hogy nem lett átlátható így sem, hogy mélyen belementem a részletekbe, talán az anyagi helyzetemnek alakulását jobban ki kellett volna vesèznem,, mert most úgy tünik mindenki azt hiszi, hogy egy megbizhatatlan, másokon élösködö, komolytalan csitri vagyok, amikor csak arra voltam kiváncsi, hogy mennyire megszokott a srác spórolàsi szokása?
2017. ápr. 24. 21:15
 9/12 A kérdező kommentje:
7. Nem fárasztanám magam egy ilyen hosszú kèrdés kiirásával csak szórakozásból
2017. ápr. 24. 21:20
 10/12 anonim ***** válasza:
78%
a kérdés alapján normális lenne, de amikor kifejtetted... fú hallod, ez egy igazi szärrágó idióta. szerintem nem fog változni... a hotel egyébként még tök érthető (persze tudja milyen a helyzeted és az ő ötlete volt szóval lehetett volna erre tekintettel...) de az a heroinistás sztori már mindennek a teteje :D én nem lennék együtt egy ilyennel az biztos
2017. ápr. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!