Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Most mégis mi járhat a fejembe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most mégis mi járhat a fejemben? Volt már valaki ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

3,5 éve vagyunk együtt a barátommal. Első kapcsolat mindkettőnknek, veszekedni nem nagyon szoktunk, mondhatni kellemes nyugalom, hogy ottvagyunk egymásnak. Nagyon erős a kötődés, szeretjük egymást, de úgy érzem részemről elmúlt a szerelem. :(

Néha rámtör, hogy most unom az egészet, és békén hagyom, de közben meg bűntudatot érzek, hogy miért szivatom őt is, meg magamat is, ha rosszul esik.

Eddig egyszer jutottam el oda, hogy "szünetet" kértem, átértékelni a dolgokat magamban. Iszonyatosan szenvedtem azalatt, hogy mi lesz ha örökre eltaszítom magamtól, mert ilyen hülye vagyok. Kibékültünk, neki is hiányoztam, akkor jó volt minden. Ez történt kb egy hónapja.

Ennyi felvezető után, ami most nyomja a lelkem:

Nagyon ciki, de úgy érzem azért nem érzek szerelmet a párom iránt, mert más felé irányul. :/ Magamnak is nehéz ezt bevallani, hát még így leírni. Úgy egy-másfél éve kezdtünk el elvakult 15 éves módjára rajongani egy zenészért egyik barátnőmmel. :DD Nem vagyunk pedig már kistinik, 20 fölött járunk, de elképesztő mértékben ránkjött a rajongás. Külön tudom választani magamban, hogy mi számít szerelemnek és rajongásnak, hisz ezzel a sráccal sose beszélgettem, látásból ismerjük egymást, nyilván nem ismerem a személyiségét. De ha meglátom úgy összeszorul a gyomrom, remeg a kezem, felvidulok, mintha tényleg szerelmes lennék, ijesztő.

Barátom eleinte féltékenykedett picit, de mivel nyilvánvalóan semmi megcsalósdi nem fog történni, mert van azért gerincem, már amiatt nem aggódik. Én viszont aggódom, mert sokkal fájóbb, hogy érzelmileg nem hozzá kötődöm. :(

Szakítani meg nem akarok, abba belepusztulnék...

Várjam ki míg a másik "szerelem" is elmúlik, mint ahogy el szokott múlni mindegyik előbb-utóbb? :DD


Köszi aki elolvasta az esti picsogós kisregényem!



2017. ápr. 24. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

feleslegesen áltatod magad, elmúlt kihűlt a szerelem ennyi a történet.

a hiba ott van a sztoriban, hogy csak kötődsz hozzá, és ez már régen rossz.

kényszerűségből és szánalomból ne maradj vele, mert az nagyobb köcsögség mintha megmondanád neki, hogy sry de már nem érzek semmit, és hagyjuk egymást.

2017. ápr. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Krukutyán Levente ***** válasza:
42%
A sunci energiáid összpontosítsd a barátod fele, ha már úgy is tény, hogy belepusztulnál a szakításba ( vagy csak magadat is átvered és kell az idegenektől kapott erkölcsi zöld lámpa a szakításhoz ? )
2017. ápr. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Fura dolog ez a szerelem. Ha elmúlik, akkor kiderül, hogy nem is az illetőt szereti, de addig szerelemérzésből szinte megveszett érte. ...csakhát elmúlt a szer hatása, és kiderült, hogy nem is az illető felé irányult, és a szeretethez köze sem volt a dolognak. De addig meg ment a sok üzenet, a szeretlek, és hasonlók. Rengeteg ilyen szitu van, és sokszor becsapják magukat, és a másikat, hogy szeretet van, közben a saját érzelmeik után gerjedeztek.


Nem akarlak megbántani, csak ahogy olvastam amit írsz ezt látom sok embernél sajnos.

2017. ápr. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%
Az a baj, hogy sokan nem tudják értékelni azt a szeretetet, ami marad a szerelem után. Ez természetes, hogy elmúlik. A probléma ott kezdődik, ha valaki ezzel nincs tisztában és egyenlővé teszi azzal, hogy akkor már nem is szereti az illetőt.
2017. ápr. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Első kapcsolat mindkettőnknek" -> Jellemzően sokáig tartanak, ám jellemzően (99%) vége is lesz, tapasztalatnak jó.

" részemről elmúlt a szerelem" -> Első élmény, erős kötődés megmarad. Általában elmúlik, de van kivétel, azt kell megtalálni.

"bűntudatot érzek" -> A legtöbb kapcsolatban ez a marasztaló, ám fals erő. Nem mersz lépni, pedig belül már tudod, hogy ez kifújt. Nem akarod megbántani, így kicsesezl inkább vele is, meg magaddal is, csak még nem látod be, fiatal vagy.

" "szünetet" kértem" -> Felér egy szakítással. Jól tetted, csak kár volt folytatni. Tanulj belőle.


"Magamnak is nehéz ezt bevallani" -> A legtöbben nem képesek/nem látják/nem akarják/nem tartanak ott, hogy ezt belássák. Lehet húzni hónapokig, évekig, sőt évtizedekig (mint szüleim, akik 60 évesen válnak).


"Barátom eleinte féltékenykedett" -> Sokan azt mondják, hogy van egészséges féltékenykedés. Nincsen. Piros zászló. Az már jelent valamit.


"érzelmileg nem hozzá kötődöm" -> Itt a lényeg.


"Szakítani meg nem akarok, abba belepusztulnék" -> Bullshit. És ezt te is tudod legbelül. Félsz egyedül maradni, nem akarod megbántani, ezért inkább "hazudsz" mindkettőtöknek. Bugyit felkötni és Game Over.


"mint ahogy el szokott múlni mindegyik előbb-utóbb" -> Fiatal vagy, ez látszik, és azért gondolkodsz így. Nincs ezzel baj, jelenleg itt tartasz.


Nem picsogós, csak még fiatal vagy, kevés tapasztalattal. Van gerinced, ugyanakkor tele vagy félelmekkel, amik elriasztanak a váltástól. Nem, nem azt mondom, hogy a másikra menj rá. Én véget vetnék ennek a mostaninak, akármennyire is azt képzeled, hogy fájni fog. Tapasztalj, tanulj, fejlődj.


Remélem segítettem.


33F

2017. ápr. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

33F- Nagyon jókat írtál, és a 60 évesen válás is meglepő.


"mint ahogy el szokott múlni mindegyik előbb-utóbb" -> Fiatal vagy, ez látszik, és azért gondolkodsz így. "


Nekem meg pont ezt írták hasonló kérdésre és vívódásra, hogy hülye lennék ezért szakítani, mert a szerelem mindig elmúlik( persze másik része a válaszadóknak meg az ellentétét). Komolyan szeretném tudni, hogy ez min múlik? Tényleg van, hogy nem múlnak el?

26N

2017. ápr. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A szerelem egy kémiai reakció. El kell múlnia kb. három év alatt, a kérdés az, hogy az két fél összecsiszolódott-e annyira, hogy folytatni tudják a közös életet. De ez így is van jól. Gondolj bele, ha egész életedben mondjuk erekciód lenne, semmire nem tudnál igazán koncentrálni. Ahogy a szerelem múlik el úgy lesznek más dolgok (karrier, család, baràtok) fontosak megint.
2017. ápr. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a véleményeket. Nem tudom mit is vártam ezzel a kérdéssel, ezt magamban kellene lerendeznem.
2017. ápr. 25. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!