Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A konzervatív párkapcsolati...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A konzervatív párkapcsolati modell megbukott/bukásra áll?

Figyelt kérdés

Konzervatív alatt azt értem, hogy a klasszikus összeköltözünk/összeházasodunk/gyereket csinálunk/együtt vagyunk halálunkig sztori.

Persze ez tök jól hangzik, de a legtöbb házasság már válással végződik, és az embereket, férfit, nőt, gyereket ez eléggé megviseli. Ennek ellenére sokan újraházasodnak, újra összeköltöznek, aztán annak is vége lesz, de utána megint..

Nekem ez eléggé önsorsrontásnak tűnik.

Vajon nem az az igazság, hogy megváltozott a világ, és olyasmibe kapaszkodnak az emberek görcsösen, ami már nem működik? Csak azért, mert a régi világ normái szerint akarnak élni?


És ha így van, mi erre a megoldás? Hogyan lehetne/kellene megreformálni a párkapcsolati modellt, hogy ne vezessen szinte törvényszerűen boldogtalansághoz, min kéne változtatni?



2017. ápr. 25. 19:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
37%
régen sem illetek jobban össze az emberek csak nem volt divat válni....a gond ott van hogy hiányzik a tisztesség becsület....a nők ahhoz mennek feleségül aki a legjobbnak hazudja magát....mikor kiderül hogy rossz boltot csinált nyugtatja magát hogy xy-al rosszabbul járt volna.....ugye itt is azt olvasni hogy x éves kor fölött minden normális pasi foglalt....akkor ezektől a normális pasiktól válnak el a nők?miért?mert ugye aki nehezményezi férfiként hogy nincs senkije az csak mocskolódik ahelyett hogy saját magában keresné a hibát-mondják a nők.....magukba kell szállnia a nőknek mert ha igazuk lenne akkor egy válás sőt szakítás sem lenne
2017. ápr. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
34%

Az emberek nem alkalmasak erre. Régen sem, most sem. Régen kötelező volt, most nem.


Már csak az a pár öreg maradt együtt, aki még a '60-as években házasodtak, aztán van 1-1 kivétel a fialok között, de ennyi.

2017. ápr. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
50%

Jóléti, fogyasztói társadalom. Gondolj a műszaki cikkekre, ha valami elromlott nem megjavíttatod, hanem kidibod és veszel másikat. Sőt, továbbmegyek, nem is kell elromlania: ha van új, cseréld le, és a régi mehet a kukába.

Így működik ez párkapcsolati szinten is.

2017. ápr. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nem így van. De nem tudhatok semmit, mert csak egy gyk-s idióta vagyok, majd mindjárt jön valaki helyettem és megaszongya az életigazságát.


mindenesetre én hiszek a házasság erejében.


Szerintem nem azért van azaz eskü tétel, mert tudom, hogy utána soha többé nem fogom elhagyni, hanem azért, hogy utána az még jobban kötelezzen és segítsen engem, hogy ne hagyjam el.


És tudjam, hogy őt is erre sarkallja az egész, és ez plusz bizalmat ad. Őszintébbek leszünk, mert soha-soha nem fogunk elválni, bármennyire is összeveszünk. Szeretjük egymást, akkor is ha kiabálunk egymással, mert rossz napunk van. Nekem a házasság ennek a garanciáját jelenti.


Persze akkor érdemes kimondani az igent, amikor úgy érzi az ember, hogy jóférje/felesége lesz a másiknak, de a házasság éppen arra van, hogy segítsen engem, hogy jóférje legyek a feleségemnek. A fogadalom az, ami hozzá segít a betartásához. ... NEKEM

2017. ápr. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
A felsorolt okokkal többé-kevésbé egyetértek, de vajon mi az a modell, ami ebben az új világban működhet?
2017. ápr. 25. 19:39
 6/23 anonim ***** válasza:
3%

#4


Te leszel az akit meg fognak csalni. Nem azonnal, de ha elég kitartó a szerető akkor simán.

2017. ápr. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

#4, én azért tettem fel a kérdést, mert a véleményekre vagyok kíváncsi, nem tartalak idiótának :)

Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy?

Házas vagy, vagy voltál már házas?

2017. ápr. 25. 19:42
 8/23 anonim ***** válasza:
#6 ha normális párt talál magának, aki azt vallja amit ő, akkor miért is?
2017. ápr. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Ha kérhetném, ne vigyük már el ezt a kérdéskört arra a primitív szintre, hogy a nők ku.vák a férfiak meg gyökerek.

Ez egy fals egyszerűsítés.

2017. ápr. 25. 19:49
 10/23 anonim ***** válasza:
0%

#8


Végül is van rá esély. Igaz körülbelül annyi, mint a lottóötösre. 0,0000000000042% vagy ilyesmi?

2017. ápr. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!