Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit lehet ebben az esetben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet ebben az esetben tenni? Lehet-e a rendőröknek előre szólni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy anyukám hozzánk költöztette a barátját 2015. nyarán.

Anyukámon azért csak látszik, hogy nem érzi már jól magát vele, nem is nagyon szól hozzá...A férfiről tudni kell, hogy tényleg lehetetlen vele együtt élni... Minden második szava a b+, mindenki egy féreg, mocsok, teljesen negaítv, egy pozitív szava nincs..., csak hát eddig nagy szerelem volt anyukámnak hiába mondtam nem vette észre... Ezért egyik este a pasija megkérdezte tőle, hogy mi a baja. Anya nagynehezn elmondta neki (tart tőle, meg amúgy is nagyon visszafogott,...), hogy nem bír vele együtt élni, és, hogy keressen más lakást. Erre a hapsi, mondta, h ő neki nincs hova mennie, meg "sírva" könyörgött, hogy ne csinálja ezt... Telt el egy hét, és ma történt,( reggel), hogy megint kérdezi a csávó, hogy miért ilyen anya, anya elmondta neki szépen, hogy nem bír vele együtt élni, és hogy talált-e már valamit. Erre az a ... elkezdett ordibálni, rángtani, üvölteni vele, hogy ő örökre gondolta az összeköltözést, meg hogy neki nincs hová mennnie. Meg hogy ő nem megy vissza az anyukájához.. (Nem is keresett albérletet...)Meg, hogy azt a pénzt amit rám költött, azt adta volna inkább oda a saját gyerekének.. És a tetőpont, az volt, hogy megütötte ököllel, az állát súrolta az ökle, ahogy anya elmondta. közben szószerint habzott a szája... Na, most. Én erről nem tudtam. Ma este mondta el anya. A csávó természetesen itthon volt pont fürdött.. Az első sokktól,a mikor elmondta teljesen lefagytam.. Utána az volt, hogy na csak jöjjön ki a fürdőből, kidobom... Anya mondta, hogy ne szóljak inkább semmmit, inkább csak rendőrökkel költöztessük el... Na, most az a kérdésem, hogyha én aznap, beszólok a rendőrségre, hogy legyenek szívesek kijönni, nem is kell bejönni, csak lent várakozzanak, és, ha esetleg valami baj lenne megint, tekintettel a mai esetre, akkor jöjjenek fel és intézkedjenek, szóval akkor kijönnek-e? És segítenek elpaterolni? Mert a maiból kiderült, hogy magától nem nagyon óhajt... Nagyon vissza kellett ma fognom magam, meg holnap is, hogy ne csináljak valami bajt, nehogy nekimenjek, vagy megüssem vagy valami.. Ezért gondolkodom a rendőrökön


2017. ápr. 28. 23:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

Amennyiben az ingatlan anyud nevén van (tulajdonjog, albérleti szerződés) és ő nem kívánja, hogy ott legyen, de nem megy el és agresszív lesz akkor természetesen szólhat a rendőrségnek.

Testi sértésért feljelentést is tehet és valószínű kap távoltartási végzést a férfi ellen. Gyorsabb és könnyebb az ügyintézés szerintem, ha egy ilyen veszekedésről van videó vagy hanganyag.

2017. ápr. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

szerintem ezért nem fognak kijönni.

Ha már van bírósági végzés, távoltartás, akkor igen, de családi ügyekbe nem szólnak bele, főleg hogy mint élettársnak vannak jogai...

2017. ápr. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Csak anyumnak és nekem van róla papírunk, plusz mi ide is vagyunk bejelentve.. qvázi sajnálatból hívta ide anya, ő nem is ide van bejelentve, gyakorlatilag, csak így itt van
2017. ápr. 29. 00:14
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szólj néhány barátodnak és amikor a férfi elmegy boltba vagy valahova, pakoljátok ki a cuccait és kocsival vigyétek el a szüleihez. Aztán a barátok álljanak a lakás előtt és ne engedjék be az illetőt aznap. Közöljétek, hogy hova vittétek a cuccait, másnap pedig zárcsere.
2017. ápr. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
ja amíg boltba van ba$$zátok ki a cuccait az ablakon a pícsäba azt ha betöri az ajtót lehet hívni a rendőrt vagy szétverni a fejét betörés miatt
2017. ápr. 29. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Remélem nem az utodomat is veri. Ha igen neki lesz segitsége hisz ő nincs egyedül
2017. ápr. 29. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Látlelet+feljelentés. Kényszerítsék a kiköltözésre.

30/f

2017. ápr. 29. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha már nem akarod, bogy valaki a lakásodban legyen, de akaratod ellenére ottmarad, az is magánlaksértésnem minősül a törvény szerint és nyugodtan lehet rendőrt hívni.

Ehhez kell, hogy ne oda legyen bejelentve.



De gyakorlatban sajnos nem nagyon segítenek, amíg vér nem folyik.

2017. ápr. 29. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha mások testi épségét veszélyezteti akkor kimennek és megkérik, hogy távozzon. Segítenek némiképp de nem tökéletes a rendszer.
2017. ápr. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Van egy olyan jogi fogalom, hogy birtokon belül van valaki. Ez arra utal, hogy bármilyen jogon is, de ott van, mert amikor odakerült, akkor nem kifogásolta senki. Ezt nehezebb megváltoztatni. Sokkal könnyebb, ha nincs jogalapja ott élni, a tulajdonosok tiltakoznak, és nincs birtokon belül. Akkor már mindenféle behatolási kisérlet erőszakosnak minősülhet.

Azoknak van igazuk szerintem, akik azt javasolták, hogy a holmiját vigyétek el az anyjához, a zárat pedig ugyanakkor cseréljétek le. Videó és hangvelvétel, és amint emeli a hangját, máris mehet a telefon a rendőrségre. A kiérkező járőrnek meg kell mondani, hogy valamikor beengedtétek, de már nem ott lakik. Nincs ott holmija, nincs bejelentve, nincs jogcíme.

2017. ápr. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!