Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyi idő után múlik el a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi idő után múlik el a rossz érzés?

Figyelt kérdés

Szerelmes vagyok. Már öt és fél hónapja. Rettenetesen várom a végét. Több, mint öt hónapig szenvedtem, mire végre úgy egy hete, kettő hete sikerült kizárnom magamból az érzéseimet. Így most nem szenvedek tudatosan, hogy a tudattalanomban mi zajlik, azt meg hálistennek nem látom.

Már szerintem két éve depressziós vagyok, és most csak egyre rosszabb lesz fokozatosan minden. Már szinte semmit sem tudok csinálni.

Arra gondoltam, hogy a magne b 6-ot elkezdeném szedni. De nem tudom, hogy ezt most lehet évekig szedni, amíg elmúlik a hatása?

Az olyan általános módszerek nem váltak be, mint ne törődj vele, foglalkozz mással, találj hobbit.

Az a baj, hogy most úgy érzem, hogy a semmi közepén vagyok.

Az az igazság, hogy most is csak azért nem szenvedek, mert miután Carl Rogers-et elkezdtem olvasni, utána sikerült megcsinálnom ezt a kizárást. Addig rendben is, hogy nem szenvedek, teljesíteni tudok a munkahelyen, itthon már nem. De viszont nem tudok tervezni, nem tudok a jövőmre gondolni, nem tudok tanulni, hogy végzettséget szerezzek.

Van valami gyógyszer, amit segíthet?

Tudom, hogy késő ezt mondani, de én nem szoktam gyógyszert szedni, csak a cataflámból szedek be, ha fáj a fejem, vagy nagyon rosszul vagyok.

Köszönöm szépen a segítséget.


2010. máj. 15. 13:55
 1/10 anonim ***** válasza:

A szerelmi bánatra nincs gyógyszer. Ha nem bírsz aludni, meg ilyesmi, akkor vegyél Hovát. A feszültséget is megszünteti, nyugodt leszel tőle és tudsz koncentrálni. Ez természetes alapú szer, nem árt semmit. Magne B-6-ot szedem én is, de a bánatom nem ettől múlt el :)

Ha tényleg úgy érzed, hogy depressziós vagy, inkább szakemberhez kéne fordulnod. Ő ír majd fel valamit, és kezel. De ha nem ennyire komoly a helyzet, akkor semmiképp ne nyúlj különféle szerekhez. Beszélj sokat a problémáidról egy olyan embernek, aki mindig szívesen meghallgat, és akire számíthatsz. Aki támogat téged addig, míg túl nem lépsz ezen. Ez mindennél többet ér.

Ilyenkor külső segítség kell egy barát személyében például, és nem szabad bezárkózni.

2010. máj. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi :).

Nem is a bánatra akarom. Nem vagyok szomorú. Már semmit sem érzek. Ugye a kizárás miatt, meg mert lezártam már úgy-ahogy. A depresszióra akarom.

Szeretnék valamit kezdeni magammal.

Régebben ideges voltam, most meg alig akarok bármit csinálni. Azt meg már tudom,hogy az nem normális, ha feleslegesen kínzom magam azzal, ha magamra kényszerítem a tanulást, vagy a házimunkát. Persze muszáj, de utána még rosszabbul vagyok...

A probléma tényleg nem olyan egyszerű, amilyennek hangzik.

A szerelem csak a szikra volt. Korábbi lelki válságomon nem jutok túl. Arra is csak nemrég jöttem rá, hogy lelki válságban szenvedek.

Nem zárkózom be egyáltalán! Tudom, hogy mi vezet az öndestrukcióhoz!

2010. máj. 15. 14:37
 3/10 A kérdező kommentje:
A barátaimmal megbeszélem a dolgokat. Igyekszem segíteni magamon. De akkor sem jutok előbbre. Csak magne-ra gondoltam, bár nem zárom ki, hogy valakinek van valami jó ötlete. Mert nem tudom, meddig bírom még. Azt hiszem, hogy megint kezdek rosszabbul lenni:S.
2010. máj. 15. 14:39
 4/10 A kérdező kommentje:
24 éves vagyok egyébként. Tudok aludni, és nyugodt szoktam lenni. Csak azt hiszem,hogy ez a kizárásos módszer is csak halogatás:S... tanácstalan vagyok...
2010. máj. 15. 14:40
 5/10 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen az is idegesít, hogy egyre sűrűbben töröm el a poharakat itthon, azért mert nem tudok úgy figyelni :S. Szerintem teljesen ki vagyok merülve idegileg.

Tulajdonképpen egy éve még arról sem tudtam, hogy a psziché ilyen hatalommal bír:S, és nem is vettem figyelembe az azzal járó dolgokat, ha olyan dolgokba fogok, amiket nem lehet túlélni. Mert én sokszor bezárkóztam, régebben, mert egyszerűbbnek tűnt a megoldás, és hát, korábban még másfél éve, éve nem nyitottam a depressziós állapotomban, hanem bezárkóztam.

Már gyerekkoromban is félénk voltam, és sok mindent kellett feldolgoznom később, mert gyenge vagyok pszichésen. Legalábbis nem tudom. Nem tudom, hogy tényleg gyenge vagyok e. A szüleim úgy gondolták, hogy gyenge vagyok pszichésen, mert nagyon zárkózott voltam. Én meg azt gondoltam magamról, hogy erős vagyok pszichésen, amit bizonyítottam is. De azután, ami velem az utóbbi időben történt, és amiket közel sem lehet normális dolgoknak nevezni, hát ezek után már magam sem tudom a válszt :S... tényleg nem tudok így tovább lépni. ennél bármi jobb lenne...

2010. máj. 15. 14:47
 6/10 anonim ***** válasza:
Elmúlhat teljesen magától is...de a környezetváltozás a leghatásosabb!merj váltani(új munkahely,új külső,új dekorációs kiegészítők sbt..kicsit foglalkozz magaddal és hidd el h van értelme az életednek és te is egy igen értékes emberke vagy a földön,akinek minden joga megvan a boldogsághoz!és ne keseredj el,inkább meríts a sok negatív dologból erőt és energiát..ha ezt elfogadod,akkor menni fog:) üdv.
2010. máj. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A nevetés a legjobb orvosság. Leginkább szerelmi bánatra
2010. máj. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok! Igen amit előttem írtak, az javíthat valamelyest. De én a munkahelyváltást nem ajánlom. Ilyen állapotban nem hiszem, hogy sikeres lenne.

Ahogy olvastam a kommentedet, szerintem szakembertől kéne segítséget kérned. Hátha egy hozzáértő jobban tudna segíteni. Mindent le lehet győzni, de néha nem sikerül egyedül. Te jól látod a problémádat, csak nem tudsz felülkerekedni rajta. Írtad, hogy nem egyszerű az eseted, szóval nem ártana egy átfogó esetvizsgálat. És ehhez a pszichiáterek értenek a legjobban.

Remélem megoldódik a problémád!

2010. máj. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

A magne B6-ot szedheted évekig is mivel vitaminok és ásványi anyagok vannak benne. De az is jó, ha tökmagos teljes kiőrlésű kenyeret eszel ( a tökmagban rengeteg magnézium, a barna kenyérben B vitaminok vannak). Vagy szedj komplex B vitamint, mert 2-3 féle B vitamin hiánya okozhat lelki problémákat. Viszont ha rendesen étkezel, akkor nem lehet vitaminhiányod mert a húsok gazdagok B vitaminban. A cataflammal vigyázz, mert nagyon erős gyógyszer, árt a gyomornak és letompít, fejfájásra inkább szedj valami gyengébbet (Algopyrin, Algoflex stb.).

Azt megkérdezhetem, hogy miért nem próbálod meg a szerelmeddel?

2010. máj. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A túlzott B6 vitamin szedése nagyon eltudja nyomni az embert. Ne szedj ilyen sz*r hangulat javító szereket mert azok inkább ártanak mint segítenek. Kapcsolódj ki. beszélgess a barátaiddal sokat de a problémádról sokkal kevesebbet. Mert ha csak azt dobod fel témának akkor soha a büdös életben nem fogsz kilábalni a helyzetből. Kösd le magadat olyan dologgal ami teljesen elveszi a figyelmedet a gondjaidról. A többség az alkoholba menekül de te ne legyél alkoholista. Mások a munkamániájukkal akarnak bizonyos dolgot felejteni. Biztos van valami hobbid neked is mint a többi embernek. Élj egy kicsit többet a hobbidnak mint. Mindenféleképpen olyan dolgot kell végezned amit szeretsz csinálni. A gyógyszert pedig felejtsed el. Mosolyogj és akkor rád is vissza mosolyognak.
2010. máj. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!