Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti mit tennétek a kapcsolattal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek a kapcsolattal, ha a párotok családját nem vagytok képesek elfogadni?

Figyelt kérdés
buták,szegények,betegesek,családon belüli erőszak, nem jó a kapcsolat velük, stb. Sajnos a párom meg nagyon szereti őket, én meg nem merek vele a háttere miatt összeházasodni. Van erre megoldás? Én nem szeretném hogy mások hibája az én gondom vagy a párom gondja legyen.

2017. máj. 5. 00:26
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Nem a családjához mész hozzá, hanem a kedvesedhez. Én sem bírom elviselni anyóst, meg az egész pereputtyot. Mi ezt megbeszéltük, ő elfogadta, így az esküvő óta nem is láttam őket szerencsére. Ő mehet, amikor akar, nyilván, de engem nem erőltet. Így béke van, minden oké, a férjem pedig szerencsére semmit nem örökölt onnan. Lassan 8 év alatt feltűnt volna... :)
2017. máj. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Őket én se fogadnám el, mégiscsak köztük nőtt fel és ezt a példát látta.
2017. máj. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
A párodhoz hozzátartozik a családja is, akármilyenek is legyenek. Ha neked nem szimpatikusak, nem bírod őket az egy dolog, nem kell velük tartani a kapcsolatot, de tartsd tiszteletben, hogy ők a párod szülei és szereti őket. Ha ezt nem tudod elfogadni akkor abból konfliktus lesz, veszekedés ami tönkreteheti a kapcsolatot.
2017. máj. 5. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én se nagyon tudok azonosulni a párom családjával, de ez eddig nem volt gond, mert a párom is alig tartotta velük a kapcsolatot. Aztán egy évvel az esküvőnk után, két hónappal a lányunk születése előtt közelebb költöztünk hozzájuk és hirtelen megnőtt rájuk az igénye. A gyerek miatt zavar ez főleg, kicsit átvágva érzem magam.
2017. máj. 5. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
1.: ez tévedés, nem hiába van az a mondás, hogy a házasságban egy kicsit a másik családját is elveszed.
2017. máj. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Ha a párom megértené és elfogadná, hogy nem szeretem, nem tisztelem és megvetem a családját a fenti okok miatt, és nem kell bájvigyorognom velük (csak évi max. egyszer, ha képesek viselkedni aznap), akkor én összeházasodnék vele.
2017. máj. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nincs rá megoldás... 5-10 évig ha nem történik semmi el lehet húzni, mintha ... de egy időztette bomba - tapasztaltam.
2017. máj. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva ők a pároddal együtt járó csomag. Nem várhatod el, hogy érzelmileg ne kötődjön hozzájuk vagy ne tartsa velük a kapcsolatot. A kérdés inkább az párod, hogy viszonyul hozzájuk. Enged-e a zsarolásuknak, helyre teszi-e őket ha túlságosan beledumálnak a ti életetekbe, te vagy-e az első számára vagy folyton eléd helyezi a családja igényeit.


Szerintem udvariasan, de beszélj a párodnak is az aggodalmaidról. Beszéltetek arról, hol fogtok lakni, milyen gyakori lesz a kapcsolattartás, ünnepek...stb?


Azt kell még eldöntened, te tudnál-e velük rendszeresen találkozni, együtt karácsonyozni, keresztelő, ballagás, szülinapok?

Ha nem, adj időt magatoknak, aztán dönts. Tudsz-e erről a pároddal nyugodtan beszélni? Milyen az ő reakciója?


Nem könnyű a döntés, én nem kapkodnám el. Remélem nem a nyárra tervezitek az esküvőt. Nem szerencsés ilyen bizonytalanságban férjhez menni. Gondold át alaposan mennyire engeditek belefolyni a család életét a tiétekbe, milyen bajokból tudjátok kihúzni őket, hol van az a határ, ahol nemet kell mondani.


Sok sikert!

2017. máj. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Indítványoznám, hogy költözzünk jó messzire tőlük.
2017. máj. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Könnyű azt mondani, hogy őt veszd el, nem a családját, de ez nem egészen így van. Akármilyenek is ők a párod családja. Azért ez többtényezős dolog szerintem. Nem mindegy, hogy mi a gond velük pontosan, és a párom hogy viszonyul ehhez. Ha legálabb belátja, hogy vannak gondok, és ha kell kiáll értem ill. a családunkért az már jó. Viszont nem lehet mindig ignorálni őket. Ha pl. valaki szegénységben él de tudna rajta változtatni, mégsem teszi mert könnyebb a gyerekétől/testvérétől kölcsönkérni, akkor jogosan mondhatjuk, hogy ne adjon, vagy szakítsa meg a kapcsolatot stb., de úgysem fogja mert mégiscsak a családja ... Vagy amikor beleszólnak mindenbe és megkeserítik a pár életét. Nekem az sem tűnik jó megoldásnak, hogy családi ünnepeken a párom elmenjen, én meg maradjak otthon, főleg ha gyerek is van. Szóval nem egyszerű egyáltalán. Nagyon meg kell gondolni az ilyesmit.
2017. máj. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!