Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hol húznád meg a határt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol húznád meg a határt szarkazmus és sértegetés között?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyok együtt a párommal. Nagyon erősen szarkasztikus a humora és sokszor úgy érzem, nagyon messzire megy, de szerinte én vagyok túl érzékeny.

Számtalanszor nevez fogyatékosnak, ha hülyéskedek, de rendszeresen kapok tőle olyan megjegyzéseket is, hogy "erre sem vagy képes" vagy hogy "még sokat kell tanulnod tőlem".

Azért esnek ezek nagyon rosszul, mert amikor normális, mindig elmondja, hogy okosnak tart, csodálja amit elértem a munkámban ... stb. De ha beindul és előveszi a rosszabbik énjét, akkor nem tudom hova tenni a viselkedését. Imád nyilvánosan megalázni durva poénokkal és nézni az emberek arcát, hogy megrökönyödnek, aztán hatalmasakat nevet azon, hogy az emberek komolyan veszik az ő "hülyéskedését". Próbáltam vele többször beszélni erről, de mindig azt mondja, túl komolyan veszem ezeket és ő csak viccel.



2017. máj. 11. 13:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk, ha egy ilyen viccelődéskor felállnál és otthagynád? Azt enged meg magának, amit te megengedsz neki.


Szabd meg a határokat. Még most. Poénkodhat a haverokon, a szomszéd nénin, a kollégákon, de tudjon kivételt tenni és tudja, hogy hol a határ, ha már ő olyan "okos".

2017. máj. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nekem is szarkasztikus, gyakran cinikus humorom van, de sosem nevezném fogyatékosnak a barátnőmet, pláne nem nyilvánosan...
2017. máj. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Vagy te nem vagy-, vagy ő nincs tisztában a szarkazmust jelentésével. Ez nem szarkazmus. Ez taplóság. Szarkazmusnál a formával fejezi ki az ember a valós mondanivalóját, és nem a tartalommal.

De hogy a kérdésedre is válaszoljak, mondd meg neki, hogy lehet, hogy túl komolyan veszed, de neked akkor is rosszul esik, és kész. Ha felfogja, felfogja, ha nem, majd találsz olyat, aki megérti ezt. Egy kapcsolat sem ér annyit, hogy megalázva érezd magad. Ha mindkét fél poénra veszi ezt, akkor az nagyon jó, de ha nem, akkor le kell állni, mert már középtávon is élhetetlenné teszi a kapcsolatot.

2017. máj. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg az önbizalom hiányát próbálja palástolni ezzel, vagy a feszengését ha társaságban van . :/ Ez elég rossz szokás, én a helyedben szembesíteném ezekkel a dolgokkal és megmondanám, ha nem változtat vagy nem fogja vissza magát akkor sajnos mindenkit el fog üldözni maga körül akiket szeret és fontosak neki.
2017. máj. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
52%

A legtöbb helyzetet szeretem én is viccel elütni.

Időnként tudok szarkasztikus is lenni, de csak akkor ha látom hogy a párom is pont olyan passzban van hogy veszi az adást. Mert egyébként nagyon bántó tud lenni.


Szerintem alapvetően nem kell hogy felvedd ezeket, hiszen egyébként tisztában van vele hogy mik az értékeid, és ezt el is mondja.


Az viszont nagyon durva hogy mások előtt aláz! Ez meg tudja ölni a legszebb kapcsolatot is.

Nem mondtad még neki hogy legalább ezt a részt hanyagolja?

2017. máj. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Amit a párod csinál, az nem szarkazmis, hanem sima parasztság.
2017. máj. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nagyon nem tudom őt hova tenni sokszor. Ha rendes, akkor kenyérre lehet kenni, udvarias, kedves, szinte a tenyerén hord. De amikor ilyen hangulatváltása van, akkor szinte elviselhetetlen, amit csinál és olyankor mondhatok bármit. Sokszor, mintha szándékosan generálna veszekedést, teljesen mindegy, mit csinálok, belém köt. Azután megint hangulatváltás és teljesen normális.

Aztán egyik szavát üti a másikkal, itt egy példa, először sért, utána dicsér:

"Nagy segged van, de azért imádom!"


Alapvetően nem vagyok sértődős típus, nagyon bírom a poént, én is sokat viccelődök vele, de soha nem mondok rá sértő jelzőt.


Egyelőre távkapcsolatban vagyunk, hetente/kéthetente találkozunk, nem tudom mi lenne, ha összeköltöznénk és ezt 0-24-ben kapnám.


Amúgy annyit tudok róla, hogy nincsenek barátai és a családjával sem jó a viszonya. Mikor megismerkedtünk, első nap megmondta, hogy készüljek fel, ha vele ismerkedek, mert nagyon nehéz természete van.

2017. máj. 11. 13:41
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Basszus kérdező, minek vagy egy ilyen taplóval? Olyat mond neked, hogy nagy a segged és nincs semmi következménye?

Én már rég kihajítottam volna

2017. máj. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem humorizal, hanem kokemenyen serteget teged es manipulal. Nem a termeszete nehez, hanem egy antiszoc kis patkany es ezt elvezi is. Szabadulj meg tole minel elobb, ne turd, hogy sorozatosan megalazzon.
2017. máj. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez a szarkasztikus humortól kr***va messze van. Ez szimplán egy viselkedni nem tudó paraszt.
2017. máj. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!