Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hatalmasat csalódtam a páromba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hatalmasat csalódtam a páromban. Hogy lehet ilyen könnyen feladni?

Figyelt kérdés

Pár éve megörököltem a nagyszülői házat, az én tulajdonom lett. Belekezdtünk a felújításba, de elfogyott a pénzünk és hitelt kellene felvennünk. Viszont párom bemondta az unalmast, hogy ő ezt be szeretné fejezni, megunta, elege van. Az a problémája, hogy édesapám, aki amúgy ért a házzal kapcsolatos műszaki éss egyéb dolgokhoz, megmondja hogy mit kell csinálni. De persze csak segííteni akar, semmi hátsó szándéka nincs ezzel. Párom szerint nincs önálló döntésünk.

A háttérben anyósom folyamatosan kavar és szerintem ez is közrejátszik abban, ami történt.

2 hónap múlva elméletileg esküvő, és teljesen tanácstalan vagyok. Ilyen emberrel akarom összekötni az életemet, aki így feladja csak? Nem törődik az álmaimmal és a jövőnkkel? Nem tudok úgy nézni rá, mint ezelőtt...



2017. máj. 12. 10:19
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
38%
jajj már.Miért kell bolhából elefántot csinálni?De egyébként be lehet bizonyítani szerintem az ötleteknél hogy ha van mégjobb ötlet..
2017. máj. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Bolhából elefánt, ha egyedül maradsz egy félkész ház közepén? ;) ....
2017. máj. 12. 10:29
 3/36 anonim ***** válasza:
Mért nem beszész vele?Másképp hogyan akarod megoldani a jelenlegi problémádat?Habár az igaz ha valamibe belekezdesz,és a közepén pont feladod,az elég nem szép dolog veled szembe a részéről.Én annyit tudok csak mondani beszéljétek meg,nehogy már egy ennyiért mindent feladjatok!
2017. máj. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 Krukutyán Levente ***** válasza:
94%

Tehát ha jól értem a TE házad újítja és öli bele pénzét és még az após is folyamat ott van kioktatni, ami még ha segítő szándékú is egy idő után irritáló.


Te törődsz az álmaival vagy ez csak az ő reszortja?

2017. máj. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
82%
Keress mást, aki megfelel az ideálodnak. Ez a férfi egy normálisabb, megértőbb társat érdemel.
2017. máj. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy házépítés vagy felújítás mindig stresszes folyamat. A kapcsolatok egyik legnagyobb próbatétele.

Egyébként nem mindegy hogy apukád milyen stílusban segít.

Hogy értsd, pl. az én faterom olyan hogy ugyan eljön segíteni, DE mindent leszaroz, lehülyéz, megmondja hogy mit hova, hogyan kell tenni. Hiába nem engedek az elképzelésemből, csak ott van hogy mindent meg akar mondani. Ilyenkor érezheti úgy az ember hogy valaki korlátozza a szabad önálló döntésben.


Ha a te apukád is ilyen, le kell állítani, beszélni kell vele. Apu, mi ezt így szeretnénk, ne törődj vele hogy ez neked szép, jó avagy sem. Nagyon jó és szuper hogy segítesz, nagyon sokat jelent, de MI EZT ÍGY SZERETNÉNK.


Ugyanakkor pároddal is lehet beszélni, hogy oké, akkor fogadhatunk mesterembert is, aki apám helyett megcsinálja, de az ennyi és ennyi kiadás lesz. Lehet választani.

2017. máj. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
51%

4-es válaszoló megpendítette a lényeget.


Vajon azzal, hogy törődnie kellene a Te álmaiddal, és egy hiteltörlesztés sok éves nyűgjét kellene a nyakába vennie egy folyton elégedetlenkedő asszony és annak okoskodó apjával egyetemben, azzal tulajdonrészhez is jut abban a házban? És vajon szerinted ez meg az Ő álma? Lehet, anyukája egy lépés távolságból tisztában látja a helyzetet, és jogosan mondja a fiának, hogy ebbe ne menjen bele.


Amúgy meg azt sosem szabad elfelejteni, hogy egy házassággal a nők azok, akik megvalósítják álmukat, ők azok, aki "révbe érnek" - ugye mindenki hallotta ezt a kifejezést -, a férfiak pedig elindulnak a csöndes és lassú halál irányába (gürizhetnek egy életen át a nők álmáért), miközben az ő álmukkal senki sem törődik, sőt inkább nevetségessé teszik őket ha netán bármiről álmodoznának. Nos, gyanítom hogy a párod nem akar a balekok effajta útjára lépni. Szerintem neki teszel szívességet, ha nem mész hozzá...

2017. máj. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
90%

azért egy két info hiányzik

mióta vagytok melóban? mennyi a hitel? lepapíroztátok, hogy amit a párod ad bele, azt meg is kapja, ha szétmentek?

apád tényleg mindenbe beleszól?

2017. máj. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Ezt már egyszer megkérdezted, akkor is ki lettél osztva, minek jöttél vissza?


Felesleges válaszolni a kérdezőnek, egyáltalán nem látja, milyen kis önző gyökér és mennyire nem fair, ahogy a barátjával bánik.

Ebből valszeg már esküvő sem lesz, de jobb is, az ilyeneknek, mint a kérdező, egyáltalán nem való párkapcsolat.

2017. máj. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, hogy apukád csak "segíteni akar", de az ő anyukája meg "kavar" :)
2017. máj. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!