Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit gondoltok, melyik parkapcs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok, melyik parkapcsolat lehet mukodokepes hosszutavon?

Figyelt kérdés

Alapvetoen azt vallottam h a normalis parkapcsolathoz az kell, hogy mindket fel tudjon a masikrol, olyan szinten hha nem talalkoznak az adott nap, akkor legyen napi tobbszori telefob, sms, a lenyeg h tudjak mit csinal a masik, tudjanak a masikrol. legyen rengeteg kozos program, mert ezaltal lesz elmeny amires kesobb emlekezni lehet stb. En tipikusan az az eset vagyok hogy mindent elmondok a paromnak, vagy mindent leirok de tenyleg mindent. Ha irok egy uzenetet es nem jon valasz panikolok, h megcsal, nem kellek mar, ha egyutt vagyunk es nem olel meg akkor nem szeret, szoval lenyeg ami lenyeg, eddig nagyob ragaszkodtam minden paromhoz, es tenyleg elvartam a napi uzeneteket, minel tobbszori talalkozasokat, h beszeljunk mindenrol stb.


Aztan olvastam egy cikket, Majka es Dundika kapcsolatarol h het eve vannak egyutt de ez kutyaevben ket evnek szamit, olyan keveset vannak egyutt, de ha egyutt vannak ez tartalmas (?!) Meghogy ralehet unni hamar a masikra ha sokat vannak egyutt es nem kell mindenrol beszamolni a masik felnek es feleslegesen csevegni, ergo megvan mindenkinek az elete, es abbol a masik csak egy szelet. ha egyutt vannak az tartalmas, d csak heti 2szer vannak egyutt, mert megvan mindkettojuknek az enideje mikor a hobbijanak elhet... szoval naluk total termeszetes ha egy smsre nincs valasz, vagy egy talalka elmarad, meg ugy fogjak fel ha az egyiknek nincs kedve talalkozni nembaj, majd maskor, szoval csak vannak es sodornak. nincs feltekenykedes, inkabb homokba dugjak a fejuket es elsiklanak afelett hha nem jelentkezik az egyik akk azon agyaljanak h tuti megcsalja a masik. Egyre tobb ilyen kapcsolatba botlok, ahol nagyon lazan veszik a dolgokat, jelenleg en is ilyesmibe vagyok, ha talalkozunk okes minden, heti 2 talalkozo azert megvan de van nap h eltunik, aztan jelentkezik mintha misem tortent volna... de ez hosszu tavon szerintem stagnalashoz vezet. mennyire normalis az ilyen kapcsolat? Melyik a helyes gondolkodas, ahogy en allok a kapcsolatokhox vagy ahogy pl a Majka Dundika paros?


2017. máj. 23. 12:09
1 2 3
 1/21 Költőnő? ***** válasza:
100%
Ez hülyeség. Nem attól lesz egy kapcsolat jó, ha távolságban folyamatosan telefon, cset megy.
2017. máj. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Na mármost ez hülyeség amit leirtal. Persze fontos a napi kontakt, en is írogatok a párommal ha tudok, de mi az hogyha eltűnik egy ket oraja akkor azon kezdesz el gondolkozni, hogy megcsal????? Legyen mar azert saját életed, ne tőle függj mert ha esetleg vege lesz semmid nem marad. En is szeretem tudni mit csinál epp a párom az adott nap de ha nem ir vissza egy órán at akkor nem ir, biztos dolga van/filmezik/baratokkal van stbstbstb, ettől en meg nem dugom a homokba a fejem ha nem tudom percről percre a napját. Plusz en us van hogy nem válaszolok. Bízni kell a másikban, anélkül minek vagy benne egy kapcsolatban? A kapcsolat nem a másik folyamatos ellenorizgeteserol szól es nem kell sulve fove együtt lenni.
2017. máj. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
nem orakra tunik el hanem pl egy napra ugy h se sms se telefon.
2017. máj. 23. 12:32
 4/21 A kérdező kommentje:
az orakra eltunest letojom, ense tudok mindig a tefonon logni de jelenlegi kapcsolatomban egy uzenet jol esne, de jonnek a kifogasok h sok a dolog stb
2017. máj. 23. 12:33
 5/21 anonim ***** válasza:
96%

"Alapvetoen azt vallottam h a normalis parkapcsolathoz az kell, hogy mindket fel tudjon a masikrol, olyan szinten hha nem talalkoznak az adott nap, akkor legyen napi tobbszori telefob, sms, a lenyeg h tudjak mit csinal a masik, tudjanak a masikrol. legyen rengeteg kozos program, mert ezaltal lesz elmeny amires kesobb emlekezni lehet stb. En tipikusan az az eset vagyok hogy mindent elmondok a paromnak, vagy mindent leirok de tenyleg mindent. Ha irok egy uzenetet es nem jon valasz panikolok, h megcsal, nem kellek mar, ha egyutt vagyunk es nem olel meg akkor nem szeret, szoval lenyeg ami lenyeg, eddig nagyob ragaszkodtam minden paromhoz, es tenyleg elvartam a napi uzeneteket, minel tobbszori talalkozasokat, h beszeljunk mindenrol stb."


Nézd, mások vagyunk és pont ezért más dolgok is működnek számunkra, az előbbi idézettel te konkrétan leírtad a rémálmomat. Egy napot nem tudnék olyan párkapcsolatban eltölteni egy olyan emberrel (fiatal és befolyásolható koromban volt exem, akinek hozzád hasonló volt a felfogása, soha többet), akinek a napom minden percéről el kell számolnom, akivel egész nap valamilyen kommunikációs kapcsolatban kell lennem, aki képes féltékenységre és azt hiszi, hogy megcsalom, ha nem válaszolok azonnal.. Független típusként az ilyen mértékű tapadást nem tartom egészségesnek és az ilyen kapcsolatnak a gondolatától is rosszul vagyok.


Nyilván a másik végletet sem tartom normálisnak (ha az ember teljesen leszarja a másikat és csak akkor "veszi elő", amikor kényelmes). Abban viszont maximálisan egyetértek, hogy mindkét félnek legyen meg az énideje, saját hobbijai, programjai, baráti társasága, ezek idővel persze keverednek, de szerintem nem arról szól egy párkapcsolat, hogy két félember összeolvad, hanem hogy két teljes egyén egymást választja társként. Nem sziámi ikerként, társként.


Lassan 7 éve vagyok a férjemmel, anno távkapcsolatban kezdtük többszéz kilométeres távolsággal. 2-3 hetente együtt töltöttünk pár napot, a többi időben hetente 1-2 alkalommal hosszabban Skypeoltunk, néha írtunk egymásnak üzenetet, de mivel egyikünk sem a chatelős/telefonálgatós fajta (konkrétan utáljuk), ezért nem írtunk minden nap, sőt, volt, hogy 2-3 napig sem kerestük egymást, amikor mindketten elfoglaltabban voltunk. Ha ezen akkor elkezdett volna hisztizni bármelyikünk, akkor már nem lennénk együtt. Mindkettőnknek megvolt közben a maga élete is, mindketten volt, hogy utaztunk közben, voltunk fesztiválon barátokkal, de a megcsalás fel sem merült egyikünkben sem - régen rossz lenne, ha ezen rágnám magam, egyenes és korrekt embernek ismertem (különben együtt sem lettem volna vele), nem éreztem úgy soha, hogy lenne félnivalóm. Azóta összeköltöztünk, összeházasodtunk, de a mai napig teljesen természetes, hogy vannak külön is programjaink, amik néha több naposak, ilyenkor sem lógunk a chaten vagy a telefonon, hagyjuk a másikat, hogy jól érezze magát és utána ha hazaér megbeszéljük az élményeket.


A féltékenységet személy szerint ugyanakkora bűnnek tartom egy kapcsolatban, mint például a megcsalást, nálam azonnali szakítóok, zéró tolerancia. Nem adok rá okot, én is megadom maximálisan a bizalmat, de ugyanúgy el is várom cserébe.

2017. máj. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem csak a résztvevők habitusától függ.

Én pl. a kettő közötti középutat preferálom... megőrülnék, ha minden egyes lépésemről be kellene számolnom, és el lenne várva, hogy arról is írkáljak munka közben, hogy hány pohár vizet ittam meg hányszor mentem le a lenti büfébe, de egy bizonyos idő után (1-2 év) heti 2 találkozás nekem kevés lenne.

Az alap, hogy tudjam, kb. hol van a párom, ha este megy el huzamosabb időre, és ha nem jön haza/késik, akkor telefonáljon.

2017. máj. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%

Leírtál két végletet... plusz nagyon sok múlik az egyéni igényszinten, mert ha az egyik fél minden percét a párjával szeretné tölteni, a másik meg igényli a privát szférát, akkor egyikük sem fogja jól érezni magát hosszú távon, egymáshoz illő, hasonló igényszintű felek viszont jól tudnak működni, akkor is, ha valamelyik végletet testesítik meg.

Szerintem valahol a kettő között ideális, legalábbis számomra. Szerencsére a párom is hasonló.

2017. máj. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat, en eddig azt hittem h aki szeret az azert keres. most jeleztem a paromnak h jol esett vna egy uzenet tegnap ota erre visszairt h o ideges sok a tennivalo stb. hat oke. nem varom el tole h minden lepeserol szamoljon be de este mikor nyugi van jolesne egy uzenet, par mondat, es ennyi. tole hol megkapom hol nem. csak amiatt aggodom mer a vasarnapot szepen egyutttoltottuk, es ennek ellenere masnap semmi, es meg nagyon a kapcs elejen vagyunk.
2017. máj. 23. 12:44
 9/21 A kérdező kommentje:
rola tudom h eleg punnyados, szoval sztem a punnyadasi idejebe egy uzenetnek belekene ferni. vagy ha nem is ir, valaszolni attol lehet a masiknak, plane h tudom h a telefonjaval alszik kb.
2017. máj. 23. 12:46
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is két végletet írtál. Én nőként nem tudnék elviselni ilyen kapcsolatot, amit felvázoltál az első bekezdésben, mert egyszerűen nem tudnak érdekelni ilyen nüasznyi apróságok mint a másik ebédje meg az ilyen"mi újság" szintű csacsogások, így a napi többszöri telefon is kilőve.

Nálunk (távkapcsolatban x ezer kilométer, havi egy heti együttléttel) úgy mennek a dolgok, hogy napközben nincs sms, hívogatás meg társai, hanem este 8-9 körül írunk egymásnak, majd ha úgy van heti pár telefon 20-30 perces időkkel. Nekünk ez bőven elég, a kapcsolat még ettől nem stagnál. A sok felesleges csacsogásnál fontosabb pár mélyebb beszélgetés. Az viszi előre a kapcsolatot, nem pedig az ha beszámolsz neki az aznapi munkádról, ebédedről, anyukádról, kiskutyádról, problémákról, csakhogy tudjon mindent a kedves.

2017. máj. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!