Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Bántalmazott nők miéert...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bántalmazott nők miéert vannak együtt a barátjukkal?

Figyelt kérdés
Most olyanokra gondolok akik még nem házasok. Általában dekoratív, népszerű nők/lányok mennek így tönkre, tehát ezzel sem lehet érvelni szerintem.

2017. jún. 1. 09:28
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
96%
Félnek továbblépni, nincs aki segít nekik, meg nem értik, hogy mindent jól csinálnak, mégis büntetve vannak. Próbálnak megfelelni. Sok hatás eredménye ez.
2017. jún. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
89%
Mert egy manipulátorral vannak együtt, aki lelkileg is kicsinálja őket, gyengévé teszi, és kb olyan szinten elnyomja őket a párjuk (kívülről ez nem biztos, hogy látszik), hogy képtelenek már önálló döntéseket hozni, és teljesen elmegy az önbizalmuk. Már nem önmaguk, félnek a saját árnyékuktól is, önértékelési gondjaik lesznek, mindig az az érzésük, hogy nem elég jók, és ezt a párjuk szépen szisztematikusan elülteti bennük, sőt bevési az agyukba. A fizikai bántalmazás szinte már "semmi" ezeknek a nőknek, gyakorlatilag természetes. és rettegnek elhagyni a párjukat, különböző függőségi viszonyok miatt, ez többnyire lelki és anyagi jellegű, illetve irracionális gondolatokon alapuló gátak alakulnak ki a fejükben. Nem könnyű elhagyni egy bántalmazó férfit, mert általában a lelki terror megsokszorozódik akkor ha a nő ilyen lépésre készül vagy tesz..félelmetes. Zaklatásba, fenyegetőzésbe torkollanak az ilyen elhagyások. És sokszor a nőnek, aki frissen hagyta el a párját: nincs segítsége, nincs hova mennie, nem áll rendelkezésére a független élethez szükséges anyagi és lelki háttér. Sokszor a szégyen, bűntudat és a korábbi izoláció mentén kialakuló szociofóbia is közrejátszik abban, hogy a nő nem mer lépni. Nem mer emberek közé menni, segítséget kérni, mert szégyenli a helyzetét, vagy az állapotát. nagyon nehéz tud lenni, nem csak annyi, hogy elhagyod és vége a szenvedésnek...saját tapasztalat...:(
2017. jún. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

Azért odáig el kell jutni, meg nem olyan kemények valójában ezek az emberek... Szerintem van kiút még ha nem is fekete-fehér a dolog.

Egyébként elnzést, de ha valaki tud ehhez jó szakirodalmat ajánlani megtenné? (nem kell egy könyv csak mondjuk egy oldal ami ezzel foglalkozik stb.)

2017. jún. 1. 10:07
 4/35 anonim ***** válasza:
90%
Ajánlom figyelmedbe Kiss Ildikó Judit blogját: The World of Ildiko címmel. Írd be a Google-ba. Egy 30-as évei második felében járó, az írásai alapján nagyon szimpatikus, intelligens, mélyérzésű nő, aki az élet problémáiról, párkapcsolati, ismerkedési gondokról írogat jobbnál jobb szösszeneteket. Többek között a párkapcsolati erőszakról is. Megéri beleolvasni, kommentelni is lehet.
2017. jún. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
33%
Azert amit a 2-es lert az egy nagyon hosszu folyamat!Nem egy het alatt megy vegbe az ilyen.....tehat azert boven van ido ezt felismerni meg tenni ellene......csak ugye sokan ugy vannak vele hogy elvannak ők a langyos szarban is.......
2017. jún. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
10%

#2 én azt értem, hogy ha tartósan bántalmaznak valakit, akkor annak nagyon súlyos következményei vannak a nőre nézve, de könyörgöm, a legelső alkalomnál mire gondol, hogy mi lesz a jövője annak a kapcsolatnak, miért nem lép?

Az ilyen kapcsolatokban a legnagyobb hunyó az a nő, akárki akármit mond. Ha már a legelső alkalomnál képes tűrni ahelyett, hogy lépne valamit, nem is kell segítséget kérni, csak egyszerűen leszarja a hapsit onnantól, és kilép a kapcsolatból, és ha az zaklatja akkor kér segítséget, ez maradhatna az ő kis titka. Mert az oké hogy valaki egy agresszív állat, mert megesik, van sok ilyen ember, de alapvetően egy ember szerintem nem lesz olyan hogy a szarba ugrik és hempereg benne önként és dalolva, csak mert ez volt éppen előtte.(tehát itt a nőre gondolok:))


A probléma itt a nővel van, mivel hogy nem csak kapcsolaton belül(tehát már kapcsolat előtt is), de kapcsolaton kívül is másokra bízza az életét, és képtelen felelősséget vállalni saját magáért, ezért úgy hiszi hogy azt érdemli amit kap, legyen az akármi(még mielőtt akármilyen bántalmazás is kialakulna). De az egy tévhit, hogy a srác rakja bele ezt a nőbe, maximum csak kihasználja azt amit a nő tálal elé.


Írom ezt úgy, hogy a mi családunkban is ez volt a helyzet, apám sokat ordibált anyámmal, szerencsére csak verbálisan bántalmazta, de anyám rengeteg mindent NEM csinált, amikkel ezt el is kerülhettük volna, csak főzött, takarított, meg a többi ház körüli dolog és néha dolgozott, egyéb iránt viszont nem foglalatoskodott, csak mosolygott állandóan, de nem vett részt a gyerekkorunkban, egyszerűen kivonta magát(úgy hogy egy házban éltünk), apámmal se tartotta azt az intim kapcsolatot, amit úgy érzem két felnőttnek kéne tartania(vagyis pont ezaz, úgy láttam csak őket mint két felnőtt, és nem mint egy pár), ha vonzódnak egymáshoz, és mindezt azelőtt mielőtt apám idegbeteg lett volna. Egyszerűen anyám váltotta ki belőle. Nem volt támogató lelkileg, csak fizikailag. Csoda lenne hogy ez feszültséget generál? És persze anyám lett az áldozat akit mindenki sajnált, manapság néztem én is csak meg ezt a másik szemszögből, mert apám amellett hogy keményen dolgozott régen próbált nevelni is minket stb., csak besokallt.(azóta újra megjavult amúgy, és mindenkitől bocsánatot kért, anyám, meg talán az összes tesóm neheztel még rá mindig, ki több ki kevésbé) Egyébként anyám is dekoratív nőszemély.


A lényeg a lényeg, hogy nem egy emberen múlik ez az egész, mert itt valószínűleg egy "felnőtt", "érett", nőről beszélünk, aki felelős a saját életéért, és nem az élet felelős érte. Szerintem ezek a nők alapból egy sebzett lelkivilágból menekülnek a kapcsolatba, hogy hátha az majd gondjukat viseli, és csak támaszkodnak(kulcsszó) a másikon, amivel összenyomják azt a felet is.


Ez csak egy szemszög, nem kell egyetértenetek, csak sose szerettem, amikor ész nélkül mindenki mutogat arra, ami a rossznak tűnik(persze nem azt mondom, hogy nem rossz az sem), anélkül hogy komolyabban megvizsgálná a dolgokat.

2017. jún. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
82%

Bemásolom ide is, amit egy másik kérdéshez írtam nemrég:


"Talán tájékozódni kellene, hogy ne legyetek olyan korlátoltak, hogy azt hiszitek, a világ fekete meg fehér.


Honnan tudod, hogyan nőttek fel? Milyen a családi hátterük? Szerinted aki egész életében egy jó szót nem kapott, az el fogja hinni, hogy jobbat érdemelne? Akár nőről, akár férfiról van szó, a kapcsolatfüggőség, a bántalmazó kapcsolatban maradás nem döntés kérdése, inkább az őket ért tapasztalatok és velük megtörtént élmények lenyomata.


Nem vagy a helyükben, és ez a hozzáállás áldozathibáztatás, ami tipikus jele annak szerintem, hogy valaki tudatlan, és erre még büszke is.


Én nem tűrném el, hogy így bánjanak velem, de engem sosem zaklattak szexuálisan, a családom támogatott, igyekeztek egészséges önbecsülést belém verni, szerető környezet vett körül mindig is, ahogy a normális önérzettel rendelkező embereket általában. "


Itt a vádló hangnem inkább egy-két válaszolónak szól, akik gondolom felnőttek (vagy annak hiszik magukat), de még mindig inkább belesüppednek az "ő tehet róla; megérdemelte" hozzáállásba, csak ne kelljen tudomást venniük arról, hogy igenis történnek rossz dolgok a világban.


Ez ugyanolyan, minthogy megérdemli egy nő, hogy megerőszakolják, ha húzza a férfi agyát, vagy hogy a bénácskább pasik megérdemlik a durva lejáratást, mert miért nem tesznek magukért. :D Vicc.

2017. jún. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
30%
Roviden: mert gyenge jellemek.
2017. jún. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
32%

#8-as tyűha:D Pont azért írtam, mert TUDOM, hogy milyen egy ilyen nőnek, kétlem hogy elolvastad volna, vagy inkább FIGYELMESEN elolvastad volna, hogy mit is írtam. Másrészről azt is tudom, hogy milyen ha bántalmaznak, mert míg anyámat nem, engem fizikailag is bántalmazott apám a verbalitás mellett, és a suliban is bántalmaztak fizikailag, verbálisan napi szinten az osztály nagyobb része(ami vicces, mert ezek a srácok egy időben a legjobb barátaim voltak), szóval ne mondd már, hogy nem tudom milyen ez. A probléma nem is azzal van, hogy ilyen múltja van valakinek, hanem hogy ész nélkül megy bele mindenbe, minden sérült hatás ellenére, és a másikra TÁMASZKODIK, hogy majd ő megold mindent. Pont ez a probléma. Én is összeszedtem magam, 0 önbizalmam volt, élni nem vágyás gondolata(szerencsére még kicsi voltam), szocfóbia, nem bírtam megbízni senkiben, mivel a legjobb barátaim, és az egykor még teljesen vicces/pozitív figura apám egyszerre fordult át mindkettő a pokolba, és egyszerűen fogalmazhatunk úgy is, hogy teljesen életképtelen voltam. DE NEM MENEKÜLTEM másba, és támaszkodtam emberekre, hogy lehúzzam őket magammal, hanem tettem a dolgok ellen, felelősséget vállaltam, és helyrepofoztam az életemet, és még mindig 21 évesen nem volt párkapcsolatom, mert nem lett volna szívem megtenni egyetlen lánnyal sem, hogy lehúzzam, csalódást okozzak neki, mert ettől mindig is féltem, hogy miattam rossz lesz valaki másnak, pedig nagyon vonzódtak hozzám, sokan ölelgettek, keresték a társaságom, szerelemvallásféleség is volt irányomban. Nem azt mondom, hogy ez a könnyebbik út, de mindenképp a hatásosabb.


Igen látod, te úgy írsz egy iylen topicba, hogy fogalmad sincs, hogy milyen az amikor tényleg rossz valakinek valami, és okoskodsz összevissza, mert csak találgatni tudsz, hogy mit is érezhet ilyenkor a másik. Ironikus, hogy pont te írtad azt, hogy nem vesszük tudomásul a rossz dolgokat, na te mit tudtál eddig rólam?:D PONT EZÉRT tudom, hogy milyen az az oldal amikor valaki áldozat, és hogy mennyire ő a hibás, ha nem tesz semmit sem, csak tűr, és várja a megváltást valaki MÁS(OK)TÓL, aztán lehúz magával mindenki mást is.


Örülök hogy legalább egy ilyen jól nevelt lányka attitűdöt is kivirágoztattál itt, mert pont hogy te vagy az, aki annyira egyszerűen látja ezt az egészet, amilyennek az látszik(de nem amilyen valójában).


Majd ha megízleled a negatív oldalát az életnek, csak azt kívánom, hogy nőj fel hozzá, és vállald a felelősséget, hogy ha áldozat vagy, akkor te vagy a hibás, és nem az aki áldozattá tesz, mert így nem sok sikered lesz az életben.;) Puszipá

2017. jún. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most azoknak szólnék akik inkább a nők mellett foglaltak álláspontot: Van egy osztálytársam, hallottam ezt azt. Mit ad isten? Pont azzal a gyerekkel lett egy kis összetűzésem aki néha kicsit Mr. Greynek érzi magát. Szóval megmondtam neki, hogy ha még egyszer meghallom, hogy lányt bánt eltöröm a fejét és hát egy két hónap megint együtt vannak :) visszament hozzá az osztálytársam azóta nem foglalkozok vele. Ellesném ezektől az emberektől, hogy kell valakit ennyire kapcsolatfüggővé tenni. :D Mondjuk én sem panaszkodhatok, lehet pont ez zavarja őket, csak mellette még a kelet ázsiai hímtaguktól lesznek a lányokkal akkora kanok. Nincs ilyen szervezet ahova egy nő el tud menni és akkor ha a barátja zaklatná kicsit helyre pofozzák?
2017. jún. 1. 11:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!