Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy pszichopata képes megválto...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy pszichopata képes megváltozni, vagy csak ideig-óráig teszi a szépet és a jót?

Figyelt kérdés

Együtt éltem egy férfival, akiről kiderült, hogy az. Aki már olvasott erről vagy találkozott ilyen emberrel, az nagyjából tudhatja, hogy ez mivel jár. Eleinte mézes-mázas, a kapcsolat maga a Menyország, majd hirtelen pokollá változik minden. Lelkileg tönkretett és úgy kellett elmenekülnöm tőle olyan messzire amennyire csak lehet.

Szerencsére már nem keres és azt sem tudja, hogy hová költöztem. Amikor elmenekültem, akkor öngyilkossággal fenyegetőzött, de korábban is rendezett jeleneteket és ez mellett rengeteget hazudozott is. Igy visszagondolva szinte mindenben hazudozott. Most van egy új élettársa, akivel összeköltözött. Nyilván nekem ehhez már semmi közöm, de mégis kiváncsi vagyok. Szerintetek egy pszichopata képes a változásra? Találkozhat olyan emberrel aki megváltoztatja őt? Sokat olvastam ugyan erről, de konkrét választ erre nem találtam. Ez egy pszichés betegség, de ki lehet belőle lábalni? Meddig tudja egy ilyen ember leplezni az igazi én-jét, mikor tör felszinre a valódi arca? Kicsit féltem is az új élettársát, bár ez már legyen az ő gondja, de szerintem piszkosul pórul fog járni vele.

A kérdést azért is tettem fel, mert azóta is annyira bizalmatlan vagyok a férfiakkal szemben. Félek, hogy szépen indul minden, aztán meg jön a változás és akkor menekülhetek ismért. Szerintem aki ezt már megjárta, úgy mint én, az biztosan tudja, hogy miről beszélek. Viszont aki esetleg huzamosabb ideig, vagy több ilyen embert ismert, az megosztaná velem a tapasztalatát?


2017. jún. 9. 15:30
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
98%
Ez egy személyiségzavar, genetikai alapjai vannak, amelyekkel szemben bizonyos környezeti faktorok védőhatást tudnak biztosítani. Így szerintem érted te is, hogy ebből nem lehet "kigyógyulni".
2017. jún. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
98%
A pszichopata személyiségzavar nem gyógyítható így megváltozni sem képesek.
2017. jún. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Szóval aki ezzel születik annak nincs remény? Valamilyen terápia?
2017. jún. 9. 15:43
 4/37 anonim ***** válasza:
41%

Rólam egy volt párom mondott mindenféle cifrát, gondolom a pszichopata is közte volt. Ez régebben volt már.

Aztán kiderült, amit akkor egy doki felírt gyógyszert, (vérnyomáscsökkentő) annak volt egy rakat mellékhatása.

Miután azt elhagytam, és elkezdtem inkább sportolni, teljesen egészségesen élni, a jelenlegi páromnak most meg az a baja, hogy túl nyugodt vagyok, nem lehet felbosszantani semmivel.

Szóval egy emberből rengeteg állapotot lehet előidézni, genetika ide vagy oda, bizonyos szerek, helyzetek képesek bárkiből félbolondod csinálni.

2017. jún. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
98%
Terápiák vannak, de nem igazán használ az ilyen betegeknél. Ez olyan mint egy gyógyíthatatlan betegség.
2017. jún. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
77%
4 -es na persze. :)
2017. jún. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező, kényszerterápiára nem lehet őt kötelezni, így teljesen felesleges erről beszélni :/
2017. jún. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
19%
Én is psychopata vagyok sajnos, igaz az az alág aki nem baltával rohangál, hanem aki el van veszve.
2017. jún. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
41%

#6, na igen.

Gondolom profi képesítésed van pszichológiából neked is, hogy ezt meg tudd ítélni...

2017. jún. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

[link]


az összes pont annyira, de annyira illik rá, mintha csak róla irták volna..igy visszagondolva, félelmetes, hogy kivel voltam együtt. sajnos nem egyszerű kiszúrni őket, idő kell hozzá. mire az ember rájön, már szinte késő..lelki roncs lesz belőle. sokat gondolkodtam később ezen a betegségen. hogyan lehet esetleg segiteni egy ilyen emberen, illetve történhet e valami ami arra sarkalja, hogy megváltozzon. akkor ezek szerint esélytelen...

2017. jún. 9. 15:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!