Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Páromnak megengedtem, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Páromnak megengedtem, hogy félrelépjen, de hazudott (? )

Figyelt kérdés
Megbeszéltük, hogy megteheti, amennyiben mindenről beszámol nekem, és amennyiben csak egy alkalomról van szó és soha többé nem kommunikál az illetővel. Megtudtam, hogy van, akivel már 4x együtt volt, és beszélget is vele. Rendben, hogy nyitott a kapcsolat, de mégis átvert. Ti válnátok emiatt? 10 éve együtt, én 33N, ő 35F, egy 5 éves gyermekünk is van.
2017. jún. 14. 16:57
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
72%
Alapból nem értem azt a birkaszellemet ami vezérelt téged, hogy ezt megengedd. És erre vállaltatok gyereket? Csórikám :(
2017. jún. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
1 éve beszéltük ezt meg, mert már nem sikerült felélesztenünk a vágyat egymás iránt igazán, bárhogy próbálkoztunk.
2017. jún. 14. 17:01
 3/30 anonim ***** válasza:
82%
Egy éve el kellett volna válnotok.
2017. jún. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
33%

Az ilyen pasast úgy kiherélném.


Remélem lesz eszed és jól kihasználod ha váltok! :D

2017. jún. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
85%

Én nem tudom hogy hogy engedheted meg neki??!!

Vannak egyes nők kik TÚL sokat engednek meg, de miért.

Nem értelek. :(

2017. jún. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
19%

Jézusom válaszadók, fogadjátok el, hogy ez egy legitim válasz a mai kor szexuális forradalmára.


Ez nem birkaszellem. Szerintem ez lehet egy jó és felelős döntés, sőt megoldás is egy problémára. Én híve vagyok a nyitott kapcsolatnak, ha kifejezetten hosszútávban gondolkozom, mivel nem lehetséges fenntartani kivágyódás nélkül 20-30 éves távlatban egy monogám kapcsolatot.

Ez egyszerűen irreális elvárás és lehetetlenség. 10-ből 9 házasság ezért válással végződik. Na ez az arány, amire nem lehet gyereket vállalni, nem a nyitott kapcsolat.


Először is tisztázni kellene pár dolgot. Ha a teljes transzparenciát választod, tehát számoljon be neked mindenről, akkor számíts rá, hogy ez bizony sértheti az egódat. Újra át kell ezt beszélnetek, immár őszintén összefoglalva a félelmeiteket.

Fogadni mernék, hogy azért határoztad meg ezeket a kereteket, mivel félsz, hogy egy állandó szerető a helyedbe léphet. Egyszeri alkalmaknál erre pedig jelentősen kevesebb az esély.


Számomra fontos szabályai vannak egy ilyen kapcsolatnak. Nem hiszem, hogy ezek egyetemes érvényűek, vagy bárki másra igazak lennének, de talán segíthet neked, ha megismered egy hasonló ember gondolkodását.


A bizalmat ingyen adom, pontosan ezért hívják bizalomnak és nem a "bizonyított lojalitásért járó jóhiszeműségnek" mondjuk.

A bizalom nem is tudás, hanem hit alapú és ezzel mutatom ki a kapcsolatunkba vetett hitemet, és az elköteleződésemet.

Persze rettenetesen szar érzés, ha pofára ejtenek ennek ellenére, de ezt a kockázatot vállalni KELL egy jó kapcsolat reményéért és százsorosan megtérülhet.

És ez nem naivitás. Naivitás inkább azt feltételezni, hogy enélkül létezhet szerelem vagy kiegyensúlyozott játszmáktól mentes kapcsolat.


A szexualitás, testiség nem misztikusabb szerintem, mint az élet vagy a lélek bármely más aspektusa. Két ember dönt a szabályokról, sőt.

Úgy gondolom, minden embernek van egy igénye, szüksége, autonómiája, ha úgy tetszik; amely térre igényt tart az életből a párkapcsolatán túl is.

Ha ezen körön belül húzzuk meg a szabályokat, és lemondani kényszerül, az egy idő után, mint egy kényelmetlen cipő, lassan törni, szorítani kezdi és fájni fog. Így egyre erősebb vágya lesz levetni azt.

Ez az idő lehet igen hosszú, és meglehetősen rövid is, ez a szorítás mértékétől és a tűrőképességtől függ.

Igazság azonban, hogy előbb-utóbb kialakul.


Így nem célom korlátozni, főleg nem ha nagyon hosszútávban gondolkozom. Egy hosszú és kielégítően kényelmes kapcsolat alapvető eleme, hogy a szabályokat kellően szellősen hozzuk meg, hogy mindketten kényelmesen elférjünk ezekben.


A nyitott kapcsolat nem feltétlen jelent promiszkuitást. Belefér az állandó 3. partner is, szerintem emberibb és jóval természetesebb is, mint az folyamatos cserélgetés.


Óriási tabu ez ma még. Egyből jönnek az asszociációk, hogy biztosan valami laza erkölcsű, szexuálisan hiperaktív ember lehetek, aki még AIDS-es, HPV-s is, meg ilyenek.

Ezt halál komolyan megkaptam valakitől és nem is itt, hanem arcba.

Pedig nem hiszem, hogy több szexuális partnerem lett volna, mint egy átlag embernek. Meg a másik kedvencem: "éld ki akkor magad előbb, nem való még neked kapcsolat". Ezen a ponton lehetek biztos benne, hogy egy árva szót sem értett meg abból, amit mondtam, hiába beszélünk egy nyelvet.

Alapvetően én is monogám vagyok. Hosszú évekig elég nekem egyetlen partner, főleg, ha jó is vele a szex. Nem akarok minden héten orgiákat rendezni. Egyáltalán nem erről van szó. Sokkal inkább arról, hogy őszinték tudjunk lenni egymáshoz, mert úgy gondolom minden mocskos gondolatunkkal együtt is emberek vagyunk és ezt nem kellene szégyellnünk a társunk mellett. Tudni kell felnőtt módjára beszélni ezekről is.

Sokkal inkább arról, hogy nem kényszerítem hazugságokra a vágyairól, hanem igen is ossza meg velem és amnesztia, és megértés lesz a jutalma, nem veszekedés.

Sokkal inkább arról, hogy amikor már 6 éves a gyerek, ne kelljen egy válást végig néznie, azért mert apu vagy anyu már nem bírt magával és közel sem voltak annyira felnőttek, hogy ezt képesek legyenek kezelni.

Sokkal inkább azért, hogy ne kötelesség legyen egymással a szex, hanem, mint az első randinkon úgy egy életen keresztül végig lehetőség.

2017. jún. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
87%

"ez egy legitim válasz a mai kor szexuális forradalmára."


Idologizálhatod kedvedre, attól ez még nem természetes.


De ha csak így ideologizálással bevezethetünk új dolgokat, akkor én is rögtön felelevenítem az eugenikát, mint választ a túlnépesedésre.

2017. jún. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
76%

#7


40 körüli férifak szokták ezt hasonlóan éltetni, általában a saját félrelépésüket vagy a "félrelépési engedélyt" kimagyarázván.

2017. jún. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Azt el tudom nézni, hogy fizikailag nyisson, de azt már nem tudnám, ha érzelmileg se csak én lennék. Ott már teljesen megszűnik a kapcsolat értelme, az már csak barátság lenne, ha rendszeresen mással is szexelne, és másba lenne szerelmes is. Onnantól én már semmiben nem lennék neki elsődleges, mint az új párja. És nekem is szükségem van a szeretetre, hogy valakinek én legyek a legfontosabb (a gyermek után). Ha már ez lenne a helyzet, akkor inkább válnék és én is mással keresnék párkapcsolatot.
2017. jún. 14. 17:36
 10/30 anonim ***** válasza:
0%

#8, #9 Nem mennék bele parttalan vitákba. Nekem a kisajátító kapcsolatról van finoman szólva lesújtó véleményem, amiről egy szót sem ejtettem, és nem is fogok.

Hiszem azonban, hogy nem csupán egyetlen út létezik, és bármennyire is csípi a szemét az ittlévőknek, ezt fenntartom.

2017. jún. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!