Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a jobb egy: egy házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a jobb egy: egy házasság nélküli igazán jó párkapcsolat vagy egy mások miatti kötelező házasság boldogtalansággal, megcsalással?

Figyelt kérdés

28 éves férfi vagyok, nem pártolom a házasságot, rengeteget láttam tönkremenni. Barátnőmmel 7 éve vagyunk együtt. Ő se pártolta az esküvőt, megbeszéltük hogy nem lesz családi, vallási és egyéb okok miatt. A 7 év alatt a tágabb baráti, ismerősi körben én vagyok az egyetlen aki nem csalta meg semmilyen szinten a párját. Még nőknek se irogattam soha a neten, nem flörtöltem, semmi. A legrendesebb ismerősünk is minimum csinált ilyet. Megcsalás is sok van. A tenyeremem hordom minden téren, mindent megkap. A lakásom felét a nevére irattam hogy ne érezze magát vendégnek nálam!


Ehhez képest most kitalálta hogy szakítani akar mert szégyenkezik mindenki előtt hogy ő 26 évesen nem feleség, nem volt esküvője. Van két legjobb barátnője akik megházasodtak. Az egyiket verte a férje, a másiké a neten csajozott meg fizetösökhez járt. Aztán mindkettö válás lett. Az persze nem szégyen mások elött, a lényeg hogy ök már elmondhatják hogy volt esküvö. Egy harmadik barátnönek 28 évesen már a harmadik férje lesz.

És ö kiabál velem hogy öt neveti ki mindenki. Szép lakásunk van, jól megvagyunk. Gyereket ö nem akar, én meg nem eröltettem! Én is kibukhattam volna.


Jobb egy rossz házasság mint egy jó kapcsolat mert az a társadalom számára a normális? Mit csinálnátok a helyemben. Ennyi volt?


2017. jún. 16. 23:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%

Jobb egy jó kapcsolat, mint egy rossz házasság. Hát a lakásod felét vissza adja-é ? >.<

30/f

2017. jún. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én előbb visszaíratnám a lakásom másik felét a saját nevemre, aztán kirúgnám a csajt, majd pedig keresnék egy olyat, aki nem követelőzik, és nem kér olyat, amit én nem szeretnék.
2017. jún. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Nem a házasságkötés miatt veri a férj, és nem a házassági okirat miatt csalja meg.

A ti házasságotok mitől lenne rossz?

2017. jún. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Tudod miért megy tönkre a legtöbb házasság? Mert szerelemből köttetik, gyakran alig pár hónapos ismeretség után hirtelen felindulásból. Ahhoz, hogy valakit alaposan megismerj, kell minimum 4 év. Általában ez is a vízválasztó egy kapcsolatban. Akik legalább 4 év ismeretség után házasodnak össze, ott sokkal kisebb a válás esélye, erről több tanulmányt is írtak már. A saját házasságom egy érdekházasság, itt szeretik ezt a kifejezést. Magyarul, közös gazdasági érdekünk miatt házasodtunk össze, és tök jól elvagyunk, jó a kapcsolatunk, nem ordítozunk, nem verjük egymást, a gyerekünket szeretettel neveljük, miközben egy tök jó stabil anyagi hátterünk van. Eszünk ágában sincs elválni. Vannak szabályok, amit mindenki betart és flottul működik. Nincs olyan, hogy szar házasság vagy jó házasság. A házasság olyan, amilyenné tesszük. Az meg hogy egy nő vágyik rá, valahol érthető, hiszem mégis csak van egy szimbolikus jelentése, és maga a lakodalom is tök jó buli, ilyen általában csak egyszer van az ember életében.

Viszont azért belemenni egy házasságba, mert a társadalom elvárja az nettó hülyeség. Egyébként meg nem kibukni kell, hanem leülni és felnőtt ember módjára megbeszélni. Meghallgatni a másik érveit, ellenérveit és közösen hozni egy döntést, ami mindkettotok számára jó.

2017. jún. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

Mire vágyik legjobban a házasságkötéssel kapcsolatban? Lakodalomra?

Azt lehet csinálni házasságkötés nélkül is.:)

2017. jún. 17. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Fish1 ***** válasza:
55%

Biztos, hogy csak ez van a dolog mögött, hogy nem volt esküvő? Én nem nagyon tudom elképzelni azt, hogy szeretek egy embert, és azért elhagyom, mert nem vett el, holott az elején megbeszéltük, hogy egyikőnk se ragaszkodik a házassághoz. Nem lehet, hogy ez csak egy átlátszó ürügy?

Csak mert arról írsz, hogy a tenyereden hordod, de vajon ő is szeret még?

2017. jún. 17. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

A hibát a lakás névreírásánál vétetted.


Figyu! Ha igazán szereted és ő is téged, akkor elvehetnéd feleségül a családi béke kedvéért! Ti ketten, 2tanú, 15perc. Semmi külsőség, semmi fehér ruha, készülődés, várakozás SEMMI. Időpont foglalás mint egy hotelben, odamentek, aláírtok, haza tipegtek. És csak így legyél hajlandó!!!

2017. jún. 17. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A hazassag nem zarja ki azt, hogy jo legyen a kettotok kozotti kapcsolat.


Jo hazassag > jo kapcsolat > rossz hazassag/kapcsolat


Mi az ellenerv a hazassag ellen, ha jol megvagytok, es szamara igeny is lenne ra? Mert az nem ellenerv hogy a Jozsi is hazas es verj a feleseget a Juli meg csalja fuvel-faval. Azok a kapcsokatok hazassag nelkul is pont ugyanugy mukodnenek.

2017. jún. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia, nekem erről az egészről az a véleményem hogy neki csupán az esküvőről megmaradó buli, meg csillogás kell. Én a feleségemmel 10 éve vagyok együtt, ebből 2 év már házasságban. Előtte 5. év után jegyeztem el, viszont csak a 8. Évben jutottunk oda hogy meghazasodunk, az egész az én indíttatásom volt, soha egy szóval sem erőltette nekem. Szerintem ezt egy kapcsolatban amúgy is csak közös döntéssel megbeszelessel lehet, kinek mi a fontos. Egy kapcsolat nem ezen múlik, nem adott ez semmivel sem többet vagy kevesebbet. Nekem jól esett látni a szerelmem esküvői ruhában és jól esik a gyűrűt is hordanom mert én jól érzem magam így. Tehát szerintem az egésznek akkor van értelme ha ez esküvő nem kompenzál pótol be egy nem létező hiányt.
2017. jún. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
26%
Hát te oszt kinek tartogatod magad, ha neki se?
2017. jún. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!