Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan nem esett ez nekem jól?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan nem esett ez nekem jól?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hogy kezdjek bele vagy van-e értelme kiírni a kérdést. Lehet, hogy csak a hibát keresem?

Na szóval barátommal beszélgettünk az exeinkről, elmondtuk egymásnak, hogy miis történt anno, mikor bekövetkezett a szakítás. Egyébként ez nem volt kellemetlen téma egyikünknek sem,viszont egy dolgon agyalok azóta. Barátom elmondta, hogy régen, mikor még a másik lánnyal járt, mennyire romantikus alkat volt, minden találkozásnál (mikor már jártak), vett neki valami kis ajándékot vagy virágot. Viszont mára már teljesen megváltozott ezen a téren. Már nem szereti a nyálas, romantikus dolgokat, kirázza őt a hideg ezektől. Én viszont örülnék, ha legalább néha meglepne valamivel. Nem kell drága ajándék, sőt. Egy útközben letépett virágnak is nagyon örülnék, hisz ezzel is utalna arra, hogy igenis eszéb jutottam és gondolt rám.

Hogy tudnám a tudtára adni, hogy örülnék és jól esnének az ilyen romantikus dolgok is néha? Ěs itt nem arról van szó, hogy nem működik közöttünk a kommunikáció. Egyszerűen csak úgy érzem, hogy ha ezt elmondanám neki, akkor már csinálná ezeket a dolgokat, de csak azért, mert mondtam neki, és ezt nem szeretném. Hogy tudnám észrevétlenül a tudtára adni, hogy mit szeretnék?

(Igen, tudom, nagyok a problémáim. De én már csak ilyen vagyok.)


2017. jún. 18. 22:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Pedig biztos célravezetőbb lenne, ha szólnál, hogy igényelnéd néha.

Tudod, pasiknál már félsiker, hogy legalább akkor romantikusak, ha rájuk parancsolsz. :D

2017. jún. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%
Erre mit lehet mondani? Dugni jó vagy neki. Aki felé vannak érzéseim is, annak próbálok apró örömeket szerezni, és próbálom megtudni, mivel lehet ilyet szerezni. Attól, hogy a virág, számomra csak egy kóró, még viszek a páromnak, mert tudom, hogy neki örömet okoz. Akit meg csak dugni akarok, hát minek szerezzek neki örömet, ilyen aprósággal is? Örüljön, hogy letolhatja a bugyit.
2017. jún. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

Minden párkapcsolatot kezdő embernek kötelező olvasmánnyá tenném Gary Chapman - Az öt szeretetnyelv c. könyvét.

Olvassátok el együtt ti is, sokat segít mind a magad, mind a másik megértésében.

2017. jún. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Annàl a beszélgetésnél tudtàl jól célozni. Pl megkérdezed a lány szerette ezt?. Bàrmit vàlaszol, hozzá fűzöd: " Na igen az igazi nők szeretik ha ìgy kimuatja egy pasi az érzésrit!" Szerintem nem túl konkrét de ...
2017. jún. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Bocsi 2-es, de még le se feküdtünk egymással. Alig 3 hónapja vagyunk együtt. Egyébként 18 vagyok és szűz

2017. jún. 18. 22:55
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Mióta kell jogalap ahhoz, hogy egy érző lény érezzen. Egy csipetnyi féltékenységet érzek. Ilyen "a francba, amiatt a hülye p*a miatt lecsúsztam róla". Akkor kellett volna mondanod, mikor mesél a romantikus önmagáról, hogy egyszer majd mutasson be neki ;D. Lesz még rá úgy is alkalmad, ne izgulj.

30/f

2017. jún. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Semmi értelme szólni érte mert onnantól hiába hozná, nem miattad tenné hanem az elvárásod miatt amit meg Te nem értékelnél, mert parancsra hozta, Gary Chapman nagyon jó, kb 25+ éves, házas embereknek hogy maradjanak benne egy tartós kapcsolatban, de fiatalon még el ne kezdj egy járogatás elején párkapcsolati könyvekkel életben tartani egy szerelmet, fellángolást. Nyilván ki kell fejezni ki kit szeret de ehhez kell egy halom önismeret és egy másik fél aki meg is kérdezi mit szeretnél..

Marad a női rafinéria, rávenni, hogy csinálja de indirekt módon pl " xy barátnőm kapott egy letépett virágot de ari...volt majdnempsiim hozott csokit de ari" innentől rajta áll h veszi-e a lapot, ha nem veszi akkor nem figyel eléggé, nem kellesz eléggé

2017. jún. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 veinig ***** válasza:
87%
Figyelj! Mi férfiak abból értünk, ha mondják. Nem utalgatni meg célozgatni kell, mert azt mi nem értjük. Igen, az első pár alkalommal neki is ciki lesz, hisz tudja, hogy te tudod, hogy azért visz ajándékot, mer szóltál, de kb az ötödik ilyen után eszetekbe sem fog jutni. Még egyszer mondom, ha egy férfitól valamit akarsz, akkor mondani kell, mert abból értünk!
2017. jún. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én vélemény az hogy talán kicsit úgy érezte magát hogy "túl szerette" a lányt és emiatt most vissza fogja magát romantika terén, bárhogy is nézzük emberi mivoltunk jobban becsüli a néha néha kapott dolgokat, mint az állandósult már már kiszámíthatóságot. Szerintem nincs ebben semmi különös, majd ha úgy érzi hidd el ki fogja mutatni. 28/F egyébként én is szeretem meglepni a feleségem és hidd el jobb egy, váratlan virág, vagy meglepetés.
2017. jún. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

+1 a 8-ashoz. A férfiakkal a legjobb egyenesen, egyszerűen, világosan közölni valamit. A célozgatásból, az utalgatásból nagyon gyakran nem értenek, én sem szoktam, ráadásul kifejezetten utálom, amikor folyamatosan rejtett meg másodlagos jelentések után kell kutatnom abban, amit egy lány mond. Úgyhogy egészen nyugodtan mondd el neki, hogy ez jól esne neked. Ti két különböző ember vagytok, akik különböző módon fejezik ki az érzéseiket. Az megismerés fontos része az is, hogy ezt közös nevezőre hozzátok, tisztában legyetek azzal, hogy a másiknál milyen gesztus mit jelent, és azzal is, hogy mit igényel a másik. Nyilván az a legromantikusabb, ha a férfi valahogy magától megszüli, hogy te pontosan mit szeretsz, de sajnos ez nem mindig működik.

Én úgy fogom fel, hogy tudom, milyen formában szereti legjobban a párom a kedveskedést, amit amúgy is nyújtanék neki, és nem úgy, hogy ez egy kötelező kör.


És úgy általánosságban: kérlek, felejtsd el a taktikázást, mellébeszélést, célozgatást, utalgatást, játszmákat, észrevétlen kommunikációt a kapcsolatodban :D

2017. jún. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!