Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Okozott valaha köztetek problémát a fizetésetek közti nagy eltérés?

Figyelt kérdés
Egyetemistaként jöttünk össze, már egy éve együtt is élünk. Most végeztünk mindketten egyetemen, és sikerült rögtön állást találnunk a saját szakmankban. Én tanárnőként, párom informatikusként. Én nettó 130-ert, ő nettó 340+ cafeteria. Örülnöm kellene, mert együtt élünk, közös jövőt tervezünk, és eddig mindketten pénzhianyos csóró egyetemisták voltunk... de valahogy az van bennem, megváltozik-e ezek után a kapcsolatunk, nem fog-e lenézni, nem várja el hogy az enyém legyen az összes házimunka, mivel "ő hozza a pénzt a házhoz", egyszóval félek, hogy alárendelt leszek. Nektek volt hasonló tapasztalatotok?
2017. jún. 26. 14:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű a dolog, ha erre utaló jeleket látsz, akkor szólsz neki, hogy nem lesz jó. Amúgy pedig -ha szeretnétek majd gyerekeket- a fizetésed nem áll túl messze a max. adható gyedtől (vagy gyes, vagy mi a rövidítés neve). Azt akarom csak mondani, hogy utána pár évig úgysem számítana, ha több lenne...

Te máris alárendelted magad, így neki nem lesz nehéz dolga, ha úgy gondolja...

2017. jún. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi pont egy tanár-programozó házaspár vagyunk. Én a tanítás mellett fordítok is, de a férjem így is jóval többet keres. Nálunk nem probléma ez. Igaz a házimunkát többnyire én végzem, mert a férjem jóval több órát dolgozik, mint én, de nálunk ez működik. Mi tiszteljük egymás munkáját, legyen az egy finom ebéd, vagy egy többszászezres project.
2017. jún. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy programozóval kevesen tudják felvenni a versenyt. Ha normálisan álltok egymáshoz, akkor nem lesz baj.
2017. jún. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk, ettől nagyobb különbség is volt. Soha nem volt belőle probléma. Azért, szerintem, ezek még nem nagy különbségek.
2017. jún. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A legrosszabb ***** válasza:
22%
Egy férfi néhány ritka kivételtől eltekintve ebből soha nem csinál problémát, ha a barátnőjének léptékekkel kevesebb a fizetése. Ellenben fordított helyzetben...
2017. jún. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Fordított helyzetben, ha a nő elkezd jobban keresni a férfinél, akkor az a férfit zavarja leginkább, elkezd lekezelően, bunkón bánni a nővel, hogy bizonyítsa, hogy ő mennyire férfi. Volt már több ilyen eset a környezetemben.
2017. jún. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsóval. Friss diplomásként nettó 150 ezerért helyezkedtem el. A párom akkor 180-at keresett (minimálbér + fekete zsebpénz). Már amikor elhelyezkedtem kezdett problémázni, hogy én diplomás vagyok, ő nem, mi lesz ha többet fogok keresni!?!? Úgy is állt hozzám. Sértette az egoját, napi kérdés lett, hogy mi lesz ha... Hiába próbáltam leállítani, a kapcsolatunkat nem lehetett megmenteni. Egyébként is csak fél évet voltunk együtt, de ez is több volt, mint kellett volna.

Ma, két évvel később pontosan a dupláját keresem annak nőként, amit korábban. Néha elgondolkodom rajta hogy viselte volna az exem a fizetésem felfelé ívelését, ha tovább tűröm a hülyeségét. :) Engem nem zavart volna kifejezetten, de igen. Én is úgy látom ma, hogy olyan férfi mellett van a helyem, akinek közel azonos, vagy jobb a fizetése, mint nekem és ezt meg is találtam szerencsére.

Sokszor dobálják sárral a nőket, mert nekik a pénzes pasas kell, de 1. ha én megtehetem, hogy elmenjek nyaralni, vagy hó végén is beüljek valahova vacsorázni egyet, akkor kellemetlen, ha a párom szívja a fogát; 2. én többet az életben nem hallgatom nap mint nap, hogy hogy fogom elhagyni a társamat, ha egyszer több lesz a fizetésem, mint neki.

2017. jún. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még nem okozott. Én is IT-s vagyok, és elég kevés ember keres úgy, mint én (nem csak a nők, úgy általában az emberek). Sajnos Mo-n egy nettó 200 is sok szakmában (diplomásoknál is) szinte elérhetetlen, IT-ként meg ez kb az alap.


Ezzel együtt, nekem nem nagyon volt még anyagi természetű gondom szerencsére.


Magam körül körülnézve inkább azt láttam, hogy 2 esetben van nagy probléma:

- ha a férfi keres kevesebbet. kevés férfi képes ezt feldolgozni (fura, én kerestem kevesebbet a barátnőmnél, és nem zavart, mondjuk én sem voltam csóró).


- ha az egyik fél tényleg a hideg vízre valót sem keresi meg. Ilyenkor borzasztó frusztráló, hogy egy colát nem tud magának megvenni, vagy egy tábla csokival meglepni a párját.


Szerintem ezért előre ne stresszelj, csak a pénz miatt nem leszel alárendelt, ha mégis így alakul, akkor az nem az anyagiak miatt lesz, hanem mert a párod olyan természet.

2017. jún. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kapcsolatunk elején a barátnőm megkérdezte, hogy zavarna-e engem, ha többet keresne, mint én. Azt válaszoltam neki, hogy nem, hiszen egyenrangú kapcsolatban, közösen tervezünk jövőt.

Most úgy alakult, hogy mégis én keresek többet, ettől függetlenül ugyanúgy segítek a házimunkában, ugyanúgy együtt döntünk a kiadásokról.

A mi esetünkben egyáltalán nem okozott problémát a fizetések közötti eltérés, akármelyik fél keresett jobban, megoldottuk.

2017. jún. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!