Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Fonto$! Nem szeret már annyira...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fonto$! Nem szeret már annyira a párom, vagy ezek normális dolgok egy hosszútávú kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nekem ez az első hosszú távú kapcsolatom, előtte csak 2 rövidebb volt, de mióta megismertem őt,azt gondolom, hogy csak ő kell nekem és vele akarok élni és közös jövőt.

Ő is igy van(azt mondja)


Szóval eleinte úgy indult minden, mint minden rózsaszin ködös kapcsolatban, szerelmes leveleket irogatott, virággal lepett meg, egy rossz szó se felém, ez tartott kb másfél évig és azthittem ez már igy lesz akkor mindig.

Aztán szép lassan kezdett alább hagyni a dolog.

Nem beszélhetek hirtelen változásról, mert csak igy szép lassan maradt le 1-1 dolog és igy lassacskán veszem észre a változást.


Már nem mond olyan szépeket, mint régebb, mikor az volt minden vágya,hogy velem éljen és családunk legyen(ezt többször hangoztatta) és mindig bizonygatta, hogy én vagyok a legeslegjobb dolog, mennyire imád stb. Mára annyi maradt, hogy "szeretlek és hiányzol"(3-4 nap van elmenve és dolgozik) Nekem meg hiányzik az, hogy szóban is halljam az érzéseit, vágyait.

Mostmár inkább azokat mondja,hogy milyen autót szeretne majd, milyen laptopot, motrot(ezt sokszor) és mikor érzékeny pillanatomban voltam rá is kérdeztem, hogy akkor erre vágyik már, nem is azokra, amiket régebb mondott? És, hogy félek, hogy azok a dolgok előrébb lesznek az életében mint én, mi. És ilyenkor azt mondja hülye vagyok(nem komolyan) mert hogy mondhatok ilyet, és hogy az a vágya, hogy családunk legyen csak ezt már elmondta régebb is.


Régebb ha pl nála is voltunk és mondjuk nem ültünk egy helyen, akkor mindig mondta menjek már oda mellé és magához húzott, babusgatott. Ez is kicsit ritkább lett.


Ami rosszul esett és épp nemrég történt, hogy akadt pár problémája az autóval, ami eléggé felbosszantotta, levittük az egyik autószerelő barátjához, én meg az autóban maradtam. Aztán láttam, hogy a feleségével meg nővérével elbeszélget valamit, röhögcsél, majd mikor elmentünk az autóban egész végig hozzám se szólt és fapofával ült. Kérdeztem mi baja, azt mondja ideges, mert nem tudja mi baja a kocsinak és hogy fogja kifizetni. Ezt meg is értem, és mondtam, hogy szivesen adok kölcsön is pénzt, mert segiteni akarom. De tökre rosszul esett, hogy azokkal a nőkkel tudott szépen dumálgatni, engem meg szinte le se sz*rt egész végig, még ingerülten válaszolt. Többször volt már hasonló és ilyenkor olyan érzésem van,mintha én idegesiteném, vagy nem értem miért nincs hozzám kedve, mással meg jól elvan. Vagy csak annyi, hogy előttem kimutatja a valódi érzéseit, és nekik meg jó arcot mutat?


Már teljesen erre vagyok beállva, hogy biztosan nem szeret már úgy, ezen agyalok és ha van valami ilyen apró jel, akkor rögtön összekapcsolom és azt gondolom, ez is biztos azért van, mert már nem számitok neki. (Hazajöttünk egy hosszú nap után, ledőltünk az ágyra és ő elővette a Fb-t egy 10 percig, holott régebb alig várta, hogy összebújjunk és egymással foglalkozzunk. Ebből is azt szürtem le, hogy már inkább előbb azt a szart nézegeti)


Az a baj, már annyira e körül forognak a gondolataim, hogy ha olyat is tesz amiből kimutatja, hogy szeret(megölel, mondja mennyire szeret, megpuszil) akkor már a sirás kerülget és arra gondolok biztos csak azért teszi, hogy ne mondjam többet, hogy nem érzem a szeretetét.


Szerintetek ebből van okom ezt gondolni? Vagy simán csak beképzelem? És ezek a megváltozott dolgok normálisak egy hosszú kapcsolatban? A legjobban az zavar, hogy már az ilyen materiális vágyairól beszél és nem arról, hogy család és gyerekek és együtt élés, mint régen. Vagy attól még lehet ez a célja, csak nem mondja már?

21N 26F


2017. jún. 27. 10:59
 1/10 anonim válasza:

Nálam ugyanez a probléma. annyira kétségbe vagyok esve,hogy napok óta nem gondollok másra.Annyira félek én is h megunt vagy valami.:(

18/L

2017. jún. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az normális, hogy kicsit alább hagynak a dolgok. Ez nem nem jelenti feltétlenül azt hogy már nem szeret. Egy kapcsolat elején főleg ha nagy a szerelem, akkor megy ez a sűlve főve együtt vagyunk, állandóan össze bújunk stb. de ilyen nagy lángon nem lehet örökké elni, és azért már 2 éve együtt vagytok. Meg lehet azért idegesíti is ha ezen picsogsz neki, hogy már úgy érzed nem szeret, csak mert már nem bújuk úgy a s..be mint régen.

Az embert a párkapcsolatán túl is érdekelhetik dolgok, materiálisak is, nem lehet állandóan arról beszélni hogy veled akarok családot...Ezt már gondolom megbeszéltétek párszor, minek állandóan szajkózni?

Ami a kocsis sztorit illeti, az is normális, hogy idegeneknek nem mutatjuk úgy ki a rossz kedvünket, a párunkkal lehetünk már "őszintébbek".

Szerintem te túlságosan a lelkedre veszed ezt az egészet, megragadtál a kezdeti rózsaszín ködben, ő meg nem. De attól még szeret (szerintem). Próbáld elfogadni, hogy idővel azért nem lehet egy kapcsolat olyan intenzív mint kezdetben.

2017. jún. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Teljesen nornális jelenség ez. Új szakaszba lépett a kapcsolat. Nagyon nehéz szakasz, nagyon sokan szakítanak ilyenkor. Itt az ideje eldöntenetek, hogy tényleg együtt tervezitek-e a jövőt. Tisztázni kell, vannak-e közös céljaitok, illetve mennyire tudjátok támogatni egymás egyéni céljait. Gondold át, mennyire stabil a közös értékrendetek. Egyeznek az elképzelések házasságról, gyerekvállalásról, ideális környezetről, nemi szerepekről? Ha igen, akkor mindenképp érdemes kitartani egymás mellett. Te is meg fogsz nyugodni egy kicsit, idővel Te sem fogod annyira igényelni a babusgatást. Innentől már nem a hormonok játéka tart össze titeket, hanem egy tudatos döntés lesz a kapcsolatotok. Többé nem szerelmespár vagytok, hanem társak.
2017. jún. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Kicsit nyugtató, hogy ez igy normális helyzet. Viszont az aggaszt még mindig, hogy szerintem én ugyanolyan maradtam mint a kezdeti szakaszban, és auguszusban már 3 éve leszünk együtt.

Igen, a célokat beszéltük már régebb is, az eljén ő is mind ezzel volt, szóval akkor már mindketten egyet értettünk, hogy együtt élünk és ő is akar majd gyerekeket, nyugodt életet velem.

Aztán egy ideig nem jött szóba, majd miután elkezdte az anyagi vágyait mondogatni és én kétségbe estem, akkor is azt mondta, hogy még mindig azt szeretné, hogy legyen egy házunk, ahol nyugodtan mi lehetünk és nem zavar senki, vidéken, de ezen felül vágyik még a többi dologra is.

Én meg emiatt kicsit beijedtem, hogy mi van ha már megváltozott az értékrendje és nem is fog úgy törődni se velem, se a gyerekkel ha lesz, mert neki fontosabbak lesznek azok a dolgok. Mind ilyen negativ gondolatok keringenek a fejemben, mert megrémiszt ez a változás.

Egyéni célom nekem annyi, hogy boldog családban élhessek vele és annyit keresni, hogy ne nélkülözzünk. Semmilyen más egyéni vágyam nincs, se szakmai előrelépésre nem vágyok, annyi a célom, hogy meg tudjunk élni de e mellett időm legyen azokra,akiket szeretek. Meg tanulni mezőgazdaságot és itthon megtermeszteni ezt- azt magunknak, de ezt is miattunk, nem magamért csak.

Szóval nekem ő van a központban, viszont nem szeretném azt sem, hogy emiatt azt higgye bármit megtehet mert úgyis itt vagyok aki pátyolgatja bármi van, hanem hogy én is ennyire fontos legyek neki.


Az lehet, hogy idegesitem az ilyesfajta picsogásommal, meg sok lelkizéssel. De régebb ő is sokat lelkizett és beszélt az érzéseiről és ez is hiányzik. Lehet hagynom kéne a dolgot és kivárni, hogy mi lesz, mert ha szeret akkor biztosan tesz azért amit megbeszéltünk, de nem tudom kiverni a fejemből ezeket a negativ gondolatokat és őszintén emiatt nem vagyok boldog és önmagam. Emiatt nem vagyok az a laza, vidám jó életkedvü lány, mert úgy gondolom be magamnak, hogy nem szeret úgy ahogy éreznem kéne.

Nem tudom mit csináljak.

2017. jún. 27. 12:12
 5/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, nagyon nem jó, hogy nincs egyéni célod. Nem szabad egy másik emberre építeni a boldogságodat. Ez akkora teher lesz a barátodnak, hogy nem fogja elbírni. Itt az ideje neked is valami hobbit keresni a saját örömödre. Nálunk pl.úgy megy, hogy amíg a férjem szerel valamit, én addig hímzek. A férjem imád szerelni, buherálni, órákra képes belemélyedni egy teljesen halott 30 éves rádióba. És ilyenkor megfeledkezik rólam. Az első pár alkalommal rettentően kétségbe estem. Inkább elvan azzal a vacakkal, minthogy velem foglalkozzon. Érdekesebb pár kábel meg ősrégi vackok, mint én. Totál ki voltam akadva. Az előző barátnője pont ezért vágta ki. Vele is ezt csinálta. Aztán rájöttem, hogy én szeretek (és tudok is) hímezni. Őt meg az nem érdekli. Èrtékeli a végeredményt, de nem érti, mi az élvezet abban a rengeteg fonalban és apró lukban. A lényeg, hogy neki is van rajtam kívül kedvtelése meg nekem is rajta kívül.
2017. jún. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jókat írtak az előzők, érdemes végiggondolnod. Annyit tennék még hozzá, hogy főként azt írtad le, mit szeretnél kapni, de arról alig, hogy te mit teszel - a sok aggódáson kívül- ezért a kapcsolatért. Például, ha zavar, hogy nem beszél a közös jövőtökről, hozd fel te a témát.
2017. jún. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszönöm nektek is!

Van nekem is hobbim, néha még jövedelmez is mikor úgy hozom össze, szóval ezzel nincs gond. A másik meg a kirándulás-ami közös hobbi és együtt a legjobb.


Hát én úgy érzem eléggé megteszem a tőlem telhetőt a kapcsolatban.

Mikor hazajön munkából mindig finomakkal szoktam várni, és ha tudom, hogy jön akkor a kedvenc deszertét sütöm, vagy veszek neki csokit, mert tudom mennyire szereti. Kényesztetni is szeretem, szeretkezni vele vagy ha nekem nem lehet akkor én teszek róla ,hogy jó legyen neki. Szóval nagyon szeretek örömet okozni neki, remélem neki sem kevés ez.


Épp ez a gond, hogy mindig nekem kell felhoznom a témát, ha arról akarok tudni, hogy ő hogy gondolja és még mindig vágyik-e rá. Jól esne ha néha magától is mondana ilyesmiket.

Vagy az ilyesmit nem szokták gyakran feszegetni?

2017. jún. 27. 22:57
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy férfi nem fecseg, hanem cselekszik. Mindig azt hozd fel, ahol van konkrét megoldási javaslatod. Pl.ha már van elképzelésed, mikor költözzetek össze, vagy ha találtál egy jó lakást. A gyerek témát akkor hozd fel, ha már akarsz gyereket. A férfi általában utál a vakvilágba fecsegni.
2017. jún. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még annyit, hogy nem kell ennyire kinyalni a pasi fenekèt. A társa legyél, ne a cselédje!
2017. jún. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Huu, szerintem is kicsit már túlzás ez. Kicsit engedd lazábbra magad.

Amúgy jah, minek arról állandóan fecserészni, hogy akartok közös otthont meg egyebeket? Ok, az elején még az volt, de azon a szakaszon már túljutott a kapcsolatotok. Mostmár az van, hogy mindenről akkor kell beszélni, ha már aktuális.

2017. jún. 28. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!