Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Honnan tudjam, hogy kapcsolati...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan tudjam, hogy kapcsolati válságban vagyunk, vagy szakítani kéne?

Figyelt kérdés

Négy éve vagyok együtt a barátommal, egy éve élünk együtt. Fél éve elég komolyan elmérgesedett a kapcsolatunk, majdnem szakítottunk. Az ok egyébként a közömbösség volt, nem foglalkoztunk egymással szinte semmit, és nem volt közös életünk, csak lakótársak voltunk kb. Megbeszéltünk mindent, és úgy döntöttünk adunk egy esélyt még magunknak. Nos ez valamennyire javult, nem mondom, hogy a párom nem próbált meg tenni érte, én is igyekszem, de akkor se érzem az igazinak. Kötelező jelleggel letudjuk a dolgainkat, de ez is erőltetett nekem. Elmegyünk vmilyen programra, akkor alig beszélünk, nézzük az eseményhez kötődő dolgokat, aztán haza. Otthon megbeszéljük mit kell venni enni, vagy takarítani, és ennyi. A szex is elég ritka és passzív, ő már nem is kezdeményez, csak én.


Nem tudom eldönteni, hogy azért érzek így, mert régóta együtt vagyunk, vagy ez már annak a jele, hogy bármennyire is igyekszünk, ezt nem lehet erőltetni. Sok pozitív tulajdonsága van a páromnak, amit nagyon szeretek és az emberek 90%ból hiányolok, ezért nagyon ragaszkodok hozzá, de úgy érzem, hogy ez az egész akkor is olyan béna. Kezdetben persze nem ilyen volt, sokkal szenvedélyesebb volt az egész kapcsolat, nem értem hol égett ki ennyire.


Szerintetek mit kéne tennem? Akárkit kérdeztem, közelebbi ismerősöket, akik mindkettőnket ismernek, nem tudtak okosat mondani, szóval sosem az volt a válasz, hogy egyértelműen szakítsatok, hanem hogy fogalmuk sincs, mit kéne tennünk. Ez a legrosszabb, hogy se a szakítás, se a maradás nem tűnik jó opciónak, és kétségbe vagyok esve, hogy mit tegyek?


2017. jún. 28. 17:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Általában az ilyen kérdésekre rögtön a szakítást javaslom, de nálatok a leírásod alapján nem tűnik teljesen elveszett kapcsolatnak még.

Már persze, ha nem azért hűlt ki a dolog, mert az egyik fél másutt is megkapja -akár csak részlegesen- az igényének megfelelő foglalkozást.

Nem lehet, hogy túl sok időt töltöttetek együtt? Olyankor fordul elő ehhez hasonló, ha nincs független baráti körötök, illetve olyan hobbitok, amit a másiktól külön művelhettek.

Szerintem még nem késő, bár az eléggé gyanússá teszi a dolgot, hogy a barátod nem kezdeményezi a szexet. Ez fordítva szokott lenni...

2017. jún. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mindketten elvagyunk egyedül is, pont ez az egyik gond szerintem. Ha azt mondja, nem ér rá, mással találkozik, pl kollégával én simán szervezek magamnak más programot, nem gond, fordítva sem, mivel nagyon sok saját elfoglaltságunk van. Inkább az, hogy mindketten előbb szervezünk valami külön dolgot és csak aztán közös programokat ezt már beszéltük is, hogy több közös program is kéne. De ezek nem jönnek olyan spontán módon, mintha hirtelen csak úgy döntök barátnőmnel, hogy megnézünk egy mozi filmet pl. Hanem eltelik két hét mondjuk, és eszembe jut, hogy most már kéne valamit csinálni együtt is, a takarításon kívül...


Szerintem nincs szeretője (már erre is gondoltam), de ha lenne bárki más a képben, akkor már semmi oka nem lenne velem maradnia, mivel nem függünk egymástól semmilyen téren, anyagilag sem. Egyébként semmi gyanús dolgot sem csinál, amiből én arra következtetnék, hogy hűtlen.

2017. jún. 28. 17:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne megint leülni beszélni és ezeket neki is elmondani
2017. jún. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!