Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 6 év után újra összejöttem az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

6 év után újra összejöttem az exemmel. Óriási szerelem volt, sőt a 6 év alatt szinte nem volt nap, hogy ne gondoltam rá. Most viszont más. Nem olyan, mint anno, amire emlékeztem. Ez miért van?

Figyelt kérdés
A 6 év alatt csak a boldogság, felhőtlen idők, szép emlékek jutottak eszembe,míg külön voltunk. Akkor voltam 22 ő pedig 27. Volt kapcsolata több is,nekem egy 4 éves. Nyilván változtunk ez idő alatt,de nem erre számítottam. Azt hittem,majd ugyanazt fogom érezni,de nem egészen..nincs az az érzés,ahogy gondoltam rá az elmúlt 6 évben,furcsa,hogy hozzá megyek haza,nem a megszokott kis kuckóba a 4 éves kapcsolatommal. Furcsa,hogy teljesen más ember,mint akivel 4 évig voltam..szóval nincs az,amire 6 éven át gondoltam,hogy ugyanazt érezném,mint anno..Rossz érzés,hogy több nője volt azóta és nem tudom,kihez milyen érzések fűzték, talán azóta is szereti valamelyiket..nem tudom kivel mit élt át,jó e neki újra velem...nekem mindenesetre más. Ez miért nem olyan,mint amikor van egy új kapcsolatod? Teljesen más érzés ez az ujra kezdés..sok a kétely....
2017. júl. 2. 14:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem 1. túlzottan idealizáltad, csak a jó dolgait vetted észre stb. 2. Nem tudom mióta vagy benne, de lehet hogy újra meg kell szokni ezt a környezetet, illetve eme környezet újdonságait 3. Pont ezekben az években változnak a legtöbbet az emberek, karrierépítés, sikerek, kudarcok, stb.


Mióta vagytok együtt?

2017. júl. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
szia! lassan egy fél éve...
2017. júl. 2. 14:25
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Természetes, és gyakori történet.


6 év alatt szépen egyre inkább felépítettél magadban egy álomképet róla. A negatív tulajdonságait szépen elhalványítottad, a pozitívakat kiemelted, sőt, felruháztad újabb és újabb olyan tulajdonságokkal, amikkel valójában nem is rendelkezik.


Ez persze a 6 év alatt egyszer sem sérült, nyugodtan gondolhattad, hogy "ha most itt lenne, ő ezt mondaná, vagy azt nem csinálná", hiszen nem volt ott, nem volt semmi, ami széttörte volna a fantáziádat.


Most pedig kíméletlenül bekopogtatott a valóság, ugyanolyan húsvér ember, mint eddig volt (vagy voltak azok, akikhez hasonlítottad), a fele tulajdonsággal nem is rendelkezik, amivel felruháztad, és ugyanúgy megvannak a hibái.


Sajnálom, de nem lesz ugyanolyan, mint volt, mert az már csak a fejedben létezik, a kérdés az, hogy képes vagy e az új embert szeretni, vagy menthetetlenül szembesültél a valósággal, akkor viszont mindkettőtök érdekében engedd el mihamarább, mert egy álmot kergetsz.

2017. júl. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi,nagyon jó komment volt, én is attól tartok,hogy túl"gondoltam őt....
2017. júl. 2. 14:30
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
6 év alatt mindenki rengeteget változik, ahogy a te igényeid is változnak. Lehet, hogy ami 6 éve ideális volt, az most már nem az. A fejedben csak az idilli dolgok pörögtek, túlmisztifikáltad őt, mint jelenséget, embert és most ürességet érzel, mert nem azt nyújtja, önhibáján kívül.
2017. júl. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nem csak ő változott 6 év alatt, hanem Te is rengeteget.


Gondold csak azt végig, hogy egy átlag nap mit csináltál 6 éve, mi érdekelt, mit néztél a tv-ben, mit olvastál. A többsége már viccesnek fog tűnni, manapság a többségéről el sem tudnád képzelni, hog az érdekeljen.


Ugyanez van az emberi kapcsolatokkal. Lehet, hogy egyszerűen már más tulajdonságokat részesítesz előnyben, mint tetted 6 éve, amikor azok még nem voltak érdekesek. Ő maradt ugyanaz aki, de Te már nem egy olyan típusú embert keresel.


Na mindegy, nem akarom túlokoskodni, én a helyedben nagyon gyorsan megrágnám ezt, és döntenék, hogy legyen e folytatás, vagy jobb elengedni, és nem rabolni egyikőtök idejét sem.

2017. júl. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"mert nem azt nyújtja, önhibáján kívül"


Ez nagyon jó kulcsmondat. Ez egyáltalán nem a másikról szól, éppen ezért igazából nem is fog tudni megfelelni a kérdezőnek.

2017. júl. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Valóban túlgondoltad, ami valljuk be, könnyű akkor, ha a másik nincs veled, csak egy idealizált képként jelenik meg az életedben. :)


Ha együtt akartok maradni, akkor itt jön a tudatos kapcsolatépítés, mert a rózsaszín ködön már túl vagytok.


21/L

2017. júl. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

6 év az még az én koromban is nagyon sok idő (60+), szóval, ha ennyi kiesik két ember kapcsolatából, az rosszabb, mintha a nulláról kezdenétek.

Engem valami egykori haver b_sztat, 10 év szünet után, hogy találkozunk, beszélgessünk. Egyszer elmentem hozzá, aztán a sok kínos csend.

Totál jogosak a kételyek, ne erőltessétek, ha esetleg nem hoz boldogságot.

2017. júl. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
6 év nagyon hosszú idő. Innentől rajtad áll, hogy hajlandó vagy-e az új helyzetet elfogadni, vagy befejezed ezt a kapcsolatot. Az azonban biztos, hogy olyan nem lesz, mint régen!
2017. júl. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!