Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok erről: Egy kapcsolatban összeköltözés után a házimunka megoszlása legyen fordítottan arányos a fizetéssel?

Figyelt kérdés

Például ha az egyik fél 150000 forintot hoz haza, míg a másik 200000-et, akkor a házimunka aránya 3/7 - 4/7. (43% - 57%)

Szerintetek ez működhet? Ez igazságos? Ez elfogadható?


Szerintem ez működhet, ha nincs nagyon nagy eltérés a fizetésekben.



2017. júl. 3. 20:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
9%
Működhet. Nálunk párom hoz haza 150-et,engem a tanulás miatt még támogatnak a szüleim+ösztöndíjas vagyok.Én csinálom a takarítást,a mosást,főzést. Párom mosogat. Nekem van időm,szívesen csinálom,párom 2 műszakban 8 órában (+ utazgatás) dolgozik,nem várok el tőle mást,csak tartson rendet maga után, és mosogasson.Persze segít,ha kérem.
2017. júl. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%
Nem, nem működhet, mert az idejükből ugyanannyi megy el munkára-és a nőknek hajlamosabbak a munkáltatók kevesebbet fizetni mint az ugyanannyit elvégző férfiaknak. Szóval a munkahelyi terhelés lehet ugyanaz, de az otthoni a kevesebbet keresőre- jó eséllyel a nőre hárulna.
2017. júl. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%
Én is a másodikkal értek egyet, inkább a munka terheltsége a mérvadó.Vagy akinek van ideje és energiája.
2017. júl. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

Már ott bukik, hogy mi alapján van százalékosítva a házimunka?

Én pl nagyon zabos lennék, ha a porszívózás ugyanolyan súlyú lenne, mint a vasalás.

Ha a fafűrészelés-hasogatás-hordás időben egyenértéekű lenne a mosogatással.

2017. júl. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
Nem.
2017. júl. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%

én úgy vagyok vele, hogy párom sokkal többet hoz haza a melóból, többet is gürizik, fizikai munkát csinál, míg én irodában vagyok és kevesebbet keresek. a rezsit és a lakástörlesztőt ő csengeti, én veszem a kaját és csinálom a házimunkát. szerintem így fifti-fifti. ha már szegényem gürizik és csengeti a pénzt, akkor én legalább kényelmes otthont csinálok, és főzök neki, hogy itthon már ne kelljen neki ilyenen még kattognia

28/N

2017. júl. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
16%

"és a nőknek hajlamosabbak a munkáltatók kevesebbet fizetni mint az ugyanannyit elvégző férfiaknak"

Hazugság. Az ugyanabban a munkakörben alkalmazott nő ugyanannyit keres. Ha a nő ugyanolyan tehetséges az adott területen, mint a férfi, megérdemli ugyanazt a bért. Nem a két szép szeméért, hanem az elvégzett érdemi munkáért.

2017. júl. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%

Nem.

Szerintem úgy igazságos, hogy kinek van rá több ideje.

Ha mindketten 8 órában dolgoznak, de az egyik mégis többet keres, akkor miért lenne igazságos, hogy ő kevesebbet segít otthon?

Ha meg nincs is nagy különbség a fizetésekben, akkor ez nagyon kicsinyes leosztás. Nem szabad ennyire kiszámolni, mérlegre tenni.

Nálunk úgy van, hogy inkább azon múlik a megosztás, hogy ki, mihez ért jobban. Pl. férjemé a kert, én takarítok bent. Mosogatni mindketten szoktunk. Mosás meg nem nagy munka.

2017. júl. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%
"Hazugság. Az ugyanabban a munkakörben alkalmazott nő ugyanannyit keres. " Jó duma, kár hogy nem igaz.
2017. júl. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%

# 7


Azért erről érdemes lenne megkérdezned 1-2 HR-est őszinte pillanatukban.

2017. júl. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!